Mrazivé světlo přehled

Mrazivé světlo
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5108/bmid_mrazive-svetlo-cc4-5108.jpg 4 389 389

Tóra Gudmundsdóttir série

< 2. díl >

V nově postaveném hotelu obchází duch, ale zavražděná je až příliš skutečná… Od autorky thrilleru Poslední rituál. Když advokátce Tóře zavolá její kamarád Jónas, pomyslí si, že si z ní tropí žerty. V ezotericky zaměřeném hotelu, který vybudoval na pozemcích dvou starých statků, prý straší. Tóra sice na ducha nevěří, ale mrtvole místní architektky nalezené na pláži uvěřit musí. Vyšetřování jde ztěžka, zvlášť proto, že některá vlákna prorůstají hluboko do minulosti. Co se to vlastně před lety odehrálo? Kdo je tajemná Kristín, která jako by nikdy neexistovala? Když se do všeho zaplete jeden letitý a jeden ambiciózní politik, zohavený mladý muž na vozíku a náznaky čísi nacistické minulosti, je toho právě dost, aby to všem pořádně zamotalo hlavu. Větrné islandské pobřeží, kde se náš příběh odehrává, je dokonalou kulisou pro dávnou legendu o lásce, smrti a tajemství sahajících až do našich časů...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora
Originální název:

Sér grefur gröf , 2006


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mrazivé světlo. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (92)

Barbaanek
11.01.2024 5 z 5

Četla jsem po delší době znovu, a ač Yrsu miluju, tahle knížka na mě byla nějak moc složitá. Námět skvělý, ale v postavách jsem se pořád ztrácela, ještě že je na začátku knihy nákres a seznam, často jsem se k němu vracela. Ve finále jsem se pak spokojila s tím, že už vím kdo zabil, a pak s pocitem, jako když vám babička vysvětluje, kdo s kým ve vsi je jak příbuzný a kdo se s kým proč nemá rád - odkývu, ale stejně mám v hlavě guláš. Vysvětlení s přejezdy tunelem jsem si ani nedokázala představit, to bych asi musela malovat šipky se jmény. Jinak ale super a Tóra a Mattias jsou hrozně sympatičtí, nemůžu si pomoct.

myshichka
18.11.2023 4 z 5

Skutočne napínavý thriller, kde vrahom až takmer do poslednej chvíle môže byť ktokoľvek. Plusom je "duchárska" atmosféra, úplne ma príjemne mrazilo z tej predstavy lávových polí zahalených do hmly, ktorou sa nesie ponuré kvílenie. Oblasť, kde sa príbeh odohráva, som navštívila osobne, možno preto to na mňa zapôsobilo. Otravný bol popis súkromného života Tóry, našťastie ho tam bolo skôr poskromne. A ešte som teda nechápala, prečo sa jej všetci tak ochotne zverovali so všetkými detailami prípadu, pôsobilo to skôr ako keby polícia bola úplne neschopná a potom príde akási právnička a celé to rozlúskne... nečítala som prvú knihu v sérii, tak mi možno uniká kontext.


baji42
05.11.2023 3 z 5

Vcelku zajímavý úvod, ale postupně se tam objevuje příliš nelogických věcí (hlavně Tora se svou nadpřirozenou schopností vidět to, co ostatním uniká) :-) Od čtení neodrazuji, kdo má rád určité mystično a duchařinu, asi mu bude tato kniha sedět víc než mně.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Mrazivé světlo v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených574x
ve Čtenářské výzvě29x
v Doporučených21x
v Knihotéce260x
v Chystám se číst159x
v Chci si koupit44x
v dalších seznamech6x