Žhavý hrob

Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství... Islandská advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje. Hrůzný nález ve sklepě pak z banálního případu udělá vyšetřování několikanásobné vraždy! Bylo by možné, aby Markús ještě ve školním věku zavraždil čtyři muže a jednomu z nich nadto uřízl hlavu? A co s tím vším má společného jeho mladická láska Alda? Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo, ale nejdůležitější svědkyně právě zápasí se smrtí a další byla s největší pravděpodobností zavražděna. Dramata, tragédie a vášně dávno minulých let stále číhají pod povrchem a ty, kterých se týkají, nepouštějí ze svých sítí tak lehce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64356/zhavy-hrob-fbA-64356.jpg 4.2183

Tóra Gudmundsdóttir (3.)

Aska, Das gluhende Grab (2007)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Metafora

Kniha Žhavý hrob

hadenka

Mě bohužel kniha neuchvátila, nezačetla jsem se .

Angelicca
10.11.2018

Každá kniha od této spisovatelky je vždy dobrou volbou, i tato se skvěle četla, zajímavý příběh, nečekaný závěr - super! doporučuji !!!!

Jordyz
08.11.2018

Další skvělý případ Tóry. Celá série mě baví. I když tento případ se mi zdál trochu překombinovaný, četlo se dobře. Taková sázka na jistotu, dobré počtení.

fidáš
10.10.2018

Super čtení.

Digi28
19.08.2018

Další kniha od yrsy, Četla jsem již lepší knihy od ní. kniha ale čtivá nějak nenadchla ani neurazila průměr

simona5843
06.07.2018

Od Yrsi som už čítala jednu knihu preto som sa nadšene pustila do tejto knihy no bohužiaľ narazila som.Počas čítania som mala pocit že sa to miestami strašne naťahuje i napriek tomu že tato kniha ma sklamala od autorky si v budúcnosti určite ešte niečo prečítam :)

loskatos
19.06.2018

Začátek trochu zmatený, nesourodý, cca v třetině se spisovatelce podařilo vrátit do zaběhlých kolejí, tak jak umí vyprávět příběh. Ale dějově to moc velkou gradaci nemělo. Stará tajemství byla převyprávěna v dialozích v poslední čtvrtině knížky. Obecně lepší průměr, ale zatím nejhorší knížka od Yrsy, co jsem četl.

Janadvorackova
21.05.2018

Tahle kniha nebyla tak žhavá, jak název napovídá. Chvílemi mě to opravdu nebavilo, protože děj se děsně táhnul, na druhou stranu jsem byla zvědavá, kdo byl tím padouchem, takže jsem poslechla celou knihu. Autorka má totiž schopnost zmást čtenáře do té míry, že i když má vrahouna celou dobu před nosem, (někdo z nich to je vždycky), nemá tušení, kdo to je. Hezky zašmodrchá děj a pak ho logicky rozplétá. A v tomhle díle mě navíc potěšilo zapojení Tóřiny sekretářky, která je mi sympatická tím, že je to prostě tlamka - drzá, ale tak jako trefně oprsklá :).

Na začátku je v jednom sklepě, krom tří mrtvol, nalezena ještě krabice s hlavou někoho čtvrtého. No a mně tyhle motivy děsně lezou do snů, takže v průběhu čtení jsem si užila jeden, v němž jsem našla v lednici prázdnou plechovku od vepřovky s lebkou - nevím čí byla, ale já ji tam nedala.

Lenka40
07.04.2018

Tohle byla moje první kniha od "YRSY".Abych řekla pravdu měla jsem od ní větší očekávání . Kniha se četla dobře ,ale bylo to takové to klasické vyšetřování a hledání důkazů z pohledu právničky Tóry. Je pravda ,že pachatele jsem neuhodla , a abych řekla pravdu dost mě to překvapilo. Takže kdo má rád takovou tu klasickou vyšetřovačku, tak vřele doporučuji .

Marcik7
05.03.2018

zdlouhavé, nemělo to spád ani moc napětí, i když překvapivý konec

Lotka
07.02.2018

Zatím nejlepší z celé série, ale i tak musím říct, že chvílemi to ztrácelo spád - zdlouhavé.

Danago
28.01.2018

Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství...
Advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje.Ve sklepě se najdou čtyři mrtví muži a jeden s uříznutou hlavou.
Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo.
Knížka se mě moc líbila , zápletka je neotřelá a rozuzlení překvapivé. Děj mě chytil hned od začátku. Celu dobu měla knížka spád a napětí. Rozuzlení přišlo až na posledních stránkách. Tato knížka je třetí v díl série , ale mě se zatím líbila nejvíc.

Teclaireddy
20.11.2017

Taková ta správná komorní severská detektivka, na kterou jsem po těch všech překombinovaných dramatech od Nesbøho měla dlouho chuť. Rodinná tajemství schovaná pod sopečných popelem, propletené osudy postav a zločinci, jejichž jednání člověk částečně chápe.
Škoda jen toho překladu (navíc přes němčinu). Možná jsem přehnaně konzervativní, ale slova "chiruržka" a "idiotka" mi opravdu rvou uši. A pobavil mě překlad slova "heitur pottur" (horký bazén), z nějž se cestou přes němčinu stal doslovný a nesrozumitelný "hot pot". Ale jsem hnidopich, tak mě berte s rezervou, kniha je jinak skvělá.

jahlina
25.10.2017

Napínavý příběh čtivě napsaný. Hlavní postava právnička Tóra zase neměla lehkou práci, ale nakonec pravda vyšla najevo.

intelektuálka
10.09.2017

Tato islandská autorka píše zajímavě. Nález mrtvých ve žhavém hrobě nikdo neumí vysvětlit. Ale Tóra myslí že zná řešení, jen aby se vše nezvrátilo...
Doporučím.

27.08.2017

Yrsa se nezdá ;-), tato kniha je prozatím nejlepší z řady s advokátkou Tórou. Nejenže tentokrát řeší pořádně komplikovaný případ - navíc v momentě, kdy se zdá být poměrně jasný a skoro vyřešený, je všechno úplně jinak a čtenáři je nabídnuto - aspoň podle mého názoru - dost velké překvapení. Knihu rozhodně doporučuji!

PetK
17.08.2017

Kromě jiného mě na tom baví Island - ráda si představuju zdejší atmosféru a přírodu. Je to dobrá série, taková jistota - když náhodou nemám co číst (haha, můj seznam mi "padá na hlavu"), sáhnu po "další Tóře".

Koka
11.08.2017

Motivace konání postav, jejich dialogy, vztahy - nic jsem nechápala. Celý příběh na mě působil velice vykonstruovaně, nepravděpodobně, překombinovaně. Jediným zajímavým prvkem byly pasáže o tom, co se stane, když v blízkosti islandských obydlí vybuchne sopka, jak probíhá evakuace, pomoc postiženým. Celkově zklamání.

ArwenAragorn
30.04.2017

Detektivka je napínavá až do konce, kde je vyřešeno všech pět vražd. Autorka se mně líbí čím dál tím víc.

TeaPeter
25.03.2017

Výborná detektivka. Podstatu zápletky jsem sice začal tušit někde kolem poloviny knihy, ale nejistota vydržela prakticky do samotného konce. Atmosféru Islandu popisuje autorka tak skvěle, že se tam rozhodně nechci vypravit - je to dost tvrdý kraj.

MarianP
06.02.2017

Žeravý hrob je islandská detektívka, ktorá okrem zaujímavej zápletky a nečakaného, prekvapivého rozuzlenia ponúka kvalitné čítanie od prvej strany až po poslednú. Preklad knihy z islandštiny do nemčiny a následne do slovenčiny isto zanechal stopu. Vety sú miestami kostrbaté, nezapadajú do kontextu a nájdeme pomerne dosť pravopisných chýb. Dej knihy je však pomerne zaujímavý, z netradičného prostredia. Pre mnohé "severské" knihy je príznačné pochmúrne, zasnežené a hmlisté prostredie. V tejto knihe hrala dôležitú úlohu sopka, hoci prostredie nebolo ústredným prvkom knihy. Do pátrania sa púšťa nie detektív, ale advokátka. Tým je kniha odlišná, pretože práve "neprofesionálny detektív" niekomu môže prekážať a nemusí mu vyhovovať také nekonvenčné pátranie. Mňa však kniha zaujala, je napísaná dobre, postavy sú vykreslené do detailov, vzťahy medzi postavami nie sú vykreslené úplne do detailov, čo mi vôbec nevadí. Žeravý hrob obsahuje všetko, čo má dobrá kniha (detektívka) mať: kvalitnú zápletku, sympatickú hlavnú postavu, niekoľko vrážd, zvratov a napokon rozuzlenie, ktoré nikto nečaká. K plnému počtu bodov mi však chýbala trochu viac akcie počas deja, menej opisov postáv a možno trochu viac zo života Islanďanov. Odporúčam.

Hana86
05.02.2017

Zajímavá detektivka, napínavá, nečekané rozuzlení.

anibeni
13.11.2016

Opět výborné počtení, i když jsem začínala poměrně brzy tušit, jak se příběh vyvrbí, konec mě přesto překvapil..

Jane417
24.09.2016

Fajn detektivka. Po celou dobu jsem netušila, jak by vše mohlo být a souviset spolu. Nakonec ale výborné "puzzle", které do sebe logicky pasovalo. Už jsem asi četla lepší, ale i tak mě knížka bavila. K Yrse se určitě vrátím. Uděluji 3,5*.

ajasin
14.06.2016

Skvělá odpočinková detektivka. Závěr překvapivý, i když jsem čekala něco více převratného. Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila.

marek1278
13.04.2016

Další skvělá kniha s advokátkou Tórou - hodně zajímavý a pro mě překvapivý závěr, těším se na další díly

dalia1769
18.02.2016

Opět výborná detektivka, s docela překvapivým rozuzlením. Tentokrát méně Matthiase, zato o to víc Belly, z níž se stává zajímavá postava. Postupné odhalování dávných událostí bylo opravdu napínavé.

felia
08.02.2016

Moje první knížka od této autorky. Začátek byl pomalý, konec předvídatelný. Mám sice ve čtečce všechny knihy s Tórou, ale asi ještě chvilku počkají.

LuckaH2
08.01.2016

Mela jsem problem se tak do tretiny se do knihy zacist, nestrhlo me. To se ale zlomilo a pak uz se mi stejne jako predchozi, libila. Zajimave prostredi, historie souvisejici se soucasnosti, osudy lidi...

olga9717
07.11.2015

Opět skvělá právnička Tóra v kombinaci s exotickým prostředím Islandu a napínavým příběhem.