Žhavý hrob

Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství... Islandská advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje. Hrůzný nález ve sklepě pak z banálního případu udělá vyšetřování několikanásobné vraždy! Bylo by možné, aby Markús ještě ve školním věku zavraždil čtyři muže a jednomu z nich nadto uřízl hlavu? A co s tím vším má společného jeho mladická láska Alda? Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo, ale nejdůležitější svědkyně právě zápasí se smrtí a další byla s největší pravděpodobností zavražděna. Dramata, tragédie a vášně dávno minulých let stále číhají pod povrchem a ty, kterých se týkají, nepouštějí ze svých sítí tak lehce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64356/zhavy-hrob-fbA-64356.jpg 4.1209

Tóra Gudmundsdóttir 3.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Metafora

Aska, Das gluhende Grab, 2007

Kniha Žhavý hrob

DK197
12. listopadu

Oproti předchozímu dílu to příjemně odsýpalo. Přijatelné množství postav a zajímavé rozuzlení. I nečekaný závěr. Tahle knížka mě moc potěšila. Až tak, že bych nejradši dala plný počet hvězd. Nedám z úcty k pátému dílu, který byl tajemnější a propletenější, ale na plný počet neměl skrz jiné nedostatky. Oproti němu je tento díl jaksi prostší. Možná právě díky tomu je tak zdařilý.

ZuK1

Poklidné odpočinkové čtení s překvapivým a trošku překombinovaným závěrem.
Série Freyja & Huldar se mi líbí každopádně víc a určitě má i lepší překlad přímo z originálu a ne z německé verze, jako je to u Tóry.

gordon13

Supr napínavá kniha jako téměř všechny od paní autorky, o právničce Toře se mi líbí úplně celá série, tento díl asi úplně nejvíc

Daskak

Kniha se strasne tahla, zapletka vypadala ze zacatku vyborne, ale pak se celou knihu nic nedelo, zadne napeti, nervy, nic....Vsechno do sebe zapadlo tak nejak mimochodem. No a konec, tak ten byl uz fakt moc. Bylo mi te pravnicky fakt lito. Takova drina...

91pometlo

Třetí díl ze série s Tórou, tolik mrtvol v jedné knize, vše zahaleno pod stínem minulosti, nikdo se k ničemu nechce vracet, dlouho se člověk plácá v tom, že nic neví. Vyřešení případu je zase překvapující, tentokrát i pro samotnou Tóru.

rekon

Moje první kniha od této autorky, velice mne zaujala, mám ráda islandské (severské) detektivky, advokátka Tóra je žena na svém místě. Na mě trochu zamotaný konec, o to víc překvapivější. Určitě si přečtu i další knihy.

mi-380

Zápletka, rozuzlení i postavy originální. K tomu poučná exkurze do doby, kdy na islandských Vestmannských ostrovech řádila sopka a Britové s Islanďany vedli neúprosnou tresčí válku.
80% (aktuálně 188 hodnotících s průměrem 83%).

lenuskav

ačkoliv si vzdycky hrozne dlouho zvykam na vsechny ty islandsky jmena a nazvy,tak to rozhodne stoji za to. Yrsa pokazde prijde s jinym nametem,s jinym prostredim a je to jizda.. Zatim me zadna knizka nezklamala