Žhavý hrob

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství... Islandská advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje. Hrůzný nález ve sklepě pak z banálního případu udělá vyšetřování několikanásobné vraždy! Bylo by možné, aby Markús ještě ve školním věku zavraždil čtyři muže a jednomu z nich nadto uřízl hlavu? A co s tím vším má společného jeho mladická láska Alda? Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo, ale nejdůležitější svědkyně právě zápasí se smrtí a další byla s největší pravděpodobností zavražděna. Dramata, tragédie a vášně dávno minulých let stále číhají pod povrchem a ty, kterých se týkají, nepouštějí ze svých sítí tak lehce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64356/zhavy-hrob-fbA-64356.jpg 4.1237
Série

Tóra Gudmundsdóttir 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Metafora
Orig. název

Aska, Das gluhende Grab, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (64)

Kniha Žhavý hrob

Přidat komentář
Leona333
30. října

Islandská autorka mi kápla do noty ze všech těch severských autorů a jejich příběhů - detektivek z poslední doby asi nejvíce. Její knihy mají nápad a určitý šmrnc, který mne baví a drží při jejich čtení. Rozpoznat na začátku možného vraha je zcela nemožné... Téměř do samého závěru se nedá s přesností nic určit, rozhodnout.

Mirin1349
31. srpna

Když čtete severské krimi příběhy (jedno od koho), můžete vsadit boty na to, že pachatel nebude první, druhý, nejspíš ani třetí nebo čtvrtý adept, kterého vám předhodí. Na druhou stranu mrtvých bylo tolik, že by se jednoduché a prvoplánové vysvětlení stejně nehodilo. Moc se mi líbilo, že hlavní hrdinka není policistka, ale "jen" advokátka a tedy ne každý je s ní ochoten spolupracovat a cesta k informacím je tak pro ni složitější. Prostředí Islandu dodává na zajímavosti. Určitě napravím chybu a začnu sérii číst od začátku.


jprst
14. srpna

Ani třetí kniha autorky s hlavní hrdinkou advokátkou Tórou nepostrádá patřičné napětí a švih, a to až do samého konce.

ddkk
16. července

Yrsa mne znovu překvapila. Její nápady jsou neotřelé a umí využít všech možností, které jí specifické přírodní prostředí a historie Islandu nabízejí. A to mne baví, pokaždé se dovím něco nového. Případy, které v těchto souvislostech Tóra řeší, jsou pokaždé překvapivé, i když tentokrát to byl takový propletenec, že jsem se v něm místy ztrácela.
Dávám za čtyři a doporučuji.

m_martina
18. června

Po prvních dvou případech jsem si už Tóru oblíbila a tato kniha se mi líbila. Kromě toho výbuch sopky je zajímavé téma.

zdendula31
26. května

K Yrse není co dodat..jedna z nejlepších spisovatelek.
Její knihy jsou napínavé,pěkně se čtou.

Ajrad1981
26. května

Sledujeme pátrání po vrahovi z hlediska advokátky - a nebylo to vůbec špatné! Něco mi tam ale chybělo, takže nemůžu dát plný počet. Nebo mě jenom štvalo, že jsem neodhalila "současného" vraha? To asi ne, protože to se mi stává často, spíš mě tedy asi štve to, že jsem to pachateli sežrala i s navijákem. I když jsem nebyla sama.
Ale co se stalo na ostrovech před výbuchem sopky, to jsem odhalila brzy. :-)

Awča
18. května

Kromě zajímavé zápletky se mi líbily i zmínky o historii Islandu - tresčí války, evakuace po výbuchu sopky apod.
Tóřin soukromý život byl trochu upozaděn, chyběl mi Matthias, i když Bela se také snažila.
Celkově se kniha četla velmi dobře a opravdu se těším na další díl.

1

Doporučujeme

Smrt na Nilu
Smrt na Nilu
Neviditelný
Neviditelný
Dívka v ledu
Dívka v ledu
Pokud přijde zítřek
Pokud přijde zítřek