Led v žilách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Legendy o přízracích ožívají, mrazivými pustinami Grónska se plíží smrt… Čtvrtý případ reykjavícké advokátky Tóry Gudmundsdóttir, již vyšlo Poslední rituál, Mrazivé světlo, Žhavý hrob. Advokátku Tóru Gudmundsdóttir povolají z města do ledových pustin. Pracovníci islandské společnosti, která na drsném pobřeží Grónska připravovala otevření dolu, náhle přerušili veškeré kontakty a vypadá to, jako by beze stopy zmizeli. Tóra se svým přítelem Matthiasem, svéráznou asistentkou Belou a dalšími spolupracovníky se snaží rozluštit spletité vztahy, které v táboře panovaly, a přijít tak na kloub neblahým událostem. Jako v noční můře se v zásuvkách psacích stolů objevují lidské kosti a v chladírně celá mrtvola. Náhle je těžké odlišit vrahy od obětí. Starý inuitský lovec však ví, že mstiví duchové musejí být usmířeni, a krutá ledová pustina si vždycky vybere svou daň…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89704/led-v-zilach-Pba-89704.jpg 4.1223
Série

Tóra Gudmundsdóttir 4.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Metafora
Orig. název

Auðnin, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (60)

Kniha Led v žilách

Přidat komentář
čef
05. listopadu

I v Grónsku se dějí hodně zvláštní věci, podpořené studeným podnebím se spoustou sněhu a izolací mnohých skupin lidí. Dlouho nevíme, co se stalo se zmizelými, a bojíme se o naší hrdinku Tóru, aby také špatně neskončila. Nakonec má vše logické řešení a smutný konec osamělých nešťastníků.

jprst
15. srpna

Hlavní hrdinka předchozích třech dílů advokátka Tóra řeší další záhadný případ. Autorce je Island už malý a tak děj příběhu posunula do Grónska. To jí umožnilo zapracovat do příběhu grónské legendy a prostředí, což zvedlo poutavost příběhu, který mimo jiné vyniká ponurou a tajemnou atmosférou tak, jak to autorka umí. Přes tyto klady, se mi tento díl jevil poněkud slabší než ty předchozí, ale za přečtení i tak stojí.


ddkk
01. srpna

Zima, mráz, sníh, pustiny, podivná domorodá grónská komunita a do toho (ve zcela nepatřičné garderóbě) Tóra, tentokrát i s Matthiasem a svou nemožnou sekretářkou Belou, kteří v Grónsku pátrají po osudu zaměstnanců islandské těžební společnosti. Každou chvíli je čeká nějaké nemilé a děsivé překvapení - tu lidské kosti v šuplících kancelářských stolů, onde zase podivná figurka zvaná Tupilak nebo podezřelé, snad vražedné video ... A všudy přítomen alkohol a bezútěšný osud původních Gróňanů...

Příběh odehrávající se na jihovýchodním pobřeží Grónska je napínavý až do samotného konce. Tentokrát je v něm méně detailů z Tóřina života ve prospěch událostí, které se svým mini týmem musí rozlousknout. A že je to těžký a zapeklitý oříšek!

A jako vždy jsem z četby získala další přidanou hodnotu. Díky knize jsem se vlastně poprvé podívala podrobněji na mapu Grónska a našla si o něm další zajímavé informace.

Yrsa je prostě opravdu dobrá spisovatelka. Dávám plný počet a doporučuji.

zdendula31
24. července

Yrsu miluju,ale tato kniha je pro mě nejslabší ze všech.

m_martina
18. června

Tak konkrétně tenhle případ mne opravdu dostal. Grónsko byla výborná volba.

Awča
20. května

Knihu jsem četla bezprostředně po předchozím díle, Tóra a její příběhy mě opravdu baví. Ani tento díl není klasickou detektivkou, spíše opět příběh se záhadou, v zajímavém prostředí Grónska. Celkem dobře je vykresklené prostředí základny, kde asi není nouze o ponorkové stavy. Smutné bylo čtení o nynější situaci Inuitů. Upozaděn byl příběh Tóřiny rodiny, ale i tak jsem četla jedním dechem,.
Přijde mi to jako nejlepší díl, přesto si dám chvíli pauzu, aby mi všechny díly nesplynuly v jeden.

Abia
09. května

Zhltla jsem jí, až mi je to líto.

91pometlo
07. dubna

Představa toho, že se ocitnu na místě, jako je tábor v Grónsku, je šílená, to místo je šílené, ty podmínky taky. Sociální izolace v tak těžkých podmínkách s lidmi jistě udělá své, ale to co se dělo tady... Hrát bingo o hrůzný nález, strašit kolegy v chlaďáku, ti dva nebyli v pořádku už před Grónskem, tak dobře jim tak :-) Třešničkou na dortu bylo rozuzlení příběhu, to mě absolutně nanapadlo, za mě opět 5*. Yrsa se ničeho nebojí

1

Doporučujeme

Letní smrt
Letní smrt
Kameník
Kameník
Hlasy
Hlasy
Bílá lvice
Bílá lvice