Žhavý hrob

Žhavý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64356/bmid_zhavy-hrob-fbA-64356.jpg 4 333 79

Tóra Gudmundsdóttir série

Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství... Islandská advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje. Hrůzný nález ve sklepě pak z banálního případu udělá vyšetřování několikanásobné vraždy! Bylo by možné, aby Markús ještě ve školním věku zavraždil čtyři muže a jednomu z nich nadto uřízl hlavu? A co s tím vším má společného jeho mladická láska Alda? Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo, ale nejdůležitější svědkyně právě zápasí se smrtí a další byla s největší pravděpodobností zavražděna. Dramata, tragédie a vášně dávno minulých let stále číhají pod povrchem a ty, kterých se týkají, nepouštějí ze svých sítí tak lehce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Metafora

Aska, Das gluhende Grab , 2007

fidáš
10.10.2018 5 z 5

Super čtení.

Digi28
19.08.2018 4 z 5

Další kniha od yrsy, Četla jsem již lepší knihy od ní. kniha ale čtivá nějak nenadchla ani neurazila průměr

simona5843
06.07.2018 3 z 5

Od Yrsi som už čítala jednu knihu preto som sa nadšene pustila do tejto knihy no bohužiaľ narazila som.Počas čítania som mala pocit že sa to miestami strašne naťahuje i napriek tomu že tato kniha ma sklamala od autorky si v budúcnosti určite ešte niečo prečítam :)

loskatos
19.06.2018 3 z 5

Začátek trochu zmatený, nesourodý, cca v třetině se spisovatelce podařilo vrátit do zaběhlých kolejí, tak jak umí vyprávět příběh. Ale dějově to moc velkou gradaci nemělo. Stará tajemství byla převyprávěna v dialozích v poslední čtvrtině knížky. Obecně lepší průměr, ale zatím nejhorší knížka od Yrsy, co jsem četl.

Janadvorackova
21.05.2018 3 z 5

Tahle kniha nebyla tak žhavá, jak název napovídá. Chvílemi mě to opravdu nebavilo, protože děj se děsně táhnul, na druhou stranu jsem byla zvědavá, kdo byl tím padouchem, takže jsem poslechla celou knihu. Autorka má totiž schopnost zmást čtenáře do té míry, že i když má vrahouna celou dobu před nosem, (někdo z nich to je vždycky), nemá tušení, kdo to je. Hezky zašmodrchá děj a pak ho logicky rozplétá. A v tomhle díle mě navíc potěšilo zapojení Tóřiny sekretářky, která je mi sympatická tím, že je to prostě tlamka - drzá, ale tak jako trefně oprsklá :).

Na začátku je v jednom sklepě, krom tří mrtvol, nalezena ještě krabice s hlavou někoho čtvrtého. No a mně tyhle motivy děsně lezou do snů, takže v průběhu čtení jsem si užila jeden, v němž jsem našla v lednici prázdnou plechovku od vepřovky s lebkou - nevím čí byla, ale já ji tam nedala.

Lenka40
07.04.2018 3 z 5

Tohle byla moje první kniha od "YRSY".Abych řekla pravdu měla jsem od ní větší očekávání . Kniha se četla dobře ,ale bylo to takové to klasické vyšetřování a hledání důkazů z pohledu právničky Tóry. Je pravda ,že pachatele jsem neuhodla , a abych řekla pravdu dost mě to překvapilo. Takže kdo má rád takovou tu klasickou vyšetřovačku, tak vřele doporučuji .

Marcik7
05.03.2018 2 z 5

zdlouhavé, nemělo to spád ani moc napětí, i když překvapivý konec

Lotka
07.02.2018 4 z 5

Zatím nejlepší z celé série, ale i tak musím říct, že chvílemi to ztrácelo spád - zdlouhavé.

Danago
28.01.2018 5 z 5

Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství...
Advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje.Ve sklepě se najdou čtyři mrtví muži a jeden s uříznutou hlavou.
Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo.
Knížka se mě moc líbila , zápletka je neotřelá a rozuzlení překvapivé. Děj mě chytil hned od začátku. Celu dobu měla knížka spád a napětí. Rozuzlení přišlo až na posledních stránkách. Tato knížka je třetí v díl série , ale mě se zatím líbila nejvíc.

Teclaireddy
20.11.2017 4 z 5

Taková ta správná komorní severská detektivka, na kterou jsem po těch všech překombinovaných dramatech od Nesbøho měla dlouho chuť. Rodinná tajemství schovaná pod sopečných popelem, propletené osudy postav a zločinci, jejichž jednání člověk částečně chápe.
Škoda jen toho překladu (navíc přes němčinu). Možná jsem přehnaně konzervativní, ale slova "chiruržka" a "idiotka" mi opravdu rvou uši. A pobavil mě překlad slova "heitur pottur" (horký bazén), z nějž se cestou přes němčinu stal doslovný a nesrozumitelný "hot pot". Ale jsem hnidopich, tak mě berte s rezervou, kniha je jinak skvělá.

jahlina
25.10.2017 4 z 5

Napínavý příběh čtivě napsaný. Hlavní postava právnička Tóra zase neměla lehkou práci, ale nakonec pravda vyšla najevo.

intelektuálka
10.09.2017 4 z 5

Tato islandská autorka píše zajímavě. Nález mrtvých ve žhavém hrobě nikdo neumí vysvětlit. Ale Tóra myslí že zná řešení, jen aby se vše nezvrátilo...
Doporučím.

85098211
27.08.2017 5 z 5

Yrsa se nezdá ;-), tato kniha je prozatím nejlepší z řady s advokátkou Tórou. Nejenže tentokrát řeší pořádně komplikovaný případ - navíc v momentě, kdy se zdá být poměrně jasný a skoro vyřešený, je všechno úplně jinak a čtenáři je nabídnuto - aspoň podle mého názoru - dost velké překvapení. Knihu rozhodně doporučuji!

PetK
17.08.2017 4 z 5

Kromě jiného mě na tom baví Island - ráda si představuju zdejší atmosféru a přírodu. Je to dobrá série, taková jistota - když náhodou nemám co číst (haha, můj seznam mi "padá na hlavu"), sáhnu po "další Tóře".

Koka
11.08.2017 2 z 5

Motivace konání postav, jejich dialogy, vztahy - nic jsem nechápala. Celý příběh na mě působil velice vykonstruovaně, nepravděpodobně, překombinovaně. Jediným zajímavým prvkem byly pasáže o tom, co se stane, když v blízkosti islandských obydlí vybuchne sopka, jak probíhá evakuace, pomoc postiženým. Celkově zklamání.

ArwenAragorn
30.04.2017 5 z 5

Detektivka je napínavá až do konce, kde je vyřešeno všech pět vražd. Autorka se mně líbí čím dál tím víc.

TeaPeter
25.03.2017 5 z 5

Výborná detektivka. Podstatu zápletky jsem sice začal tušit někde kolem poloviny knihy, ale nejistota vydržela prakticky do samotného konce. Atmosféru Islandu popisuje autorka tak skvěle, že se tam rozhodně nechci vypravit - je to dost tvrdý kraj.

MarianP
06.02.2017 4 z 5

Žeravý hrob je islandská detektívka, ktorá okrem zaujímavej zápletky a nečakaného, prekvapivého rozuzlenia ponúka kvalitné čítanie od prvej strany až po poslednú. Preklad knihy z islandštiny do nemčiny a následne do slovenčiny isto zanechal stopu. Vety sú miestami kostrbaté, nezapadajú do kontextu a nájdeme pomerne dosť pravopisných chýb. Dej knihy je však pomerne zaujímavý, z netradičného prostredia. Pre mnohé "severské" knihy je príznačné pochmúrne, zasnežené a hmlisté prostredie. V tejto knihe hrala dôležitú úlohu sopka, hoci prostredie nebolo ústredným prvkom knihy. Do pátrania sa púšťa nie detektív, ale advokátka. Tým je kniha odlišná, pretože práve "neprofesionálny detektív" niekomu môže prekážať a nemusí mu vyhovovať také nekonvenčné pátranie. Mňa však kniha zaujala, je napísaná dobre, postavy sú vykreslené do detailov, vzťahy medzi postavami nie sú vykreslené úplne do detailov, čo mi vôbec nevadí. Žeravý hrob obsahuje všetko, čo má dobrá kniha (detektívka) mať: kvalitnú zápletku, sympatickú hlavnú postavu, niekoľko vrážd, zvratov a napokon rozuzlenie, ktoré nikto nečaká. K plnému počtu bodov mi však chýbala trochu viac akcie počas deja, menej opisov postáv a možno trochu viac zo života Islanďanov. Odporúčam.

Hana86
05.02.2017 3 z 5

Zajímavá detektivka, napínavá, nečekané rozuzlení.

anibeni
13.11.2016 4 z 5

Opět výborné počtení, i když jsem začínala poměrně brzy tušit, jak se příběh vyvrbí, konec mě přesto překvapil..