Pamatuji si vás všechny

U ledového islandského fjordu leží vesnice duchů... královna islandské krimi přichází s mrazivým thrillerem, poprvé bez právničky Tóry, ale i tak naberete dech až na konci. Když se tři mladí lidé z Reykjavíku rozhodnou, že koupí dům v opuštěné obci v pustých západních fjordech, netuší, co všechno je tam čeká. Co bude odhaleno a co probuzeno. Gardar, jeho žena Katrín a společná kamarádka Líf se chtějí pustit do renovace domu, ale brzy se začnou dít divné věci. Na podlaze se objevují mokré šlápoty, někdo trousí po pokojích mořské mušle, ozývají se podivné zvuky. Mobily se jim záhadně vybijí a loď pro ně má přijet až za několik dní. Jiná cesta z oněch mrazivých pustin nevede. Jsou tu úplně sami. Nebo ne...? V malém městečku na druhé straně fjordu vyšetřuje policistka Dagný spolu se svým kamarádem, psychiatrem Freyrem, sérii nepřirozených úmrtí. Stopa vede do zaprášených archivů s policejními složkami z minulého století. Jak by ale tehdejší zločiny mohly souviset s nedávným záhadným zmizením Freyrova malého syna? Záhady se vrší jedna na druhou a pomalu se začínají propojovat do řetězce děsivých událostí. Příšerná pravda musí být odhalena. Mrtví si někdy pamatují víc, než bychom si přáli......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269909/pamatuji-si-vas-vsechny-f17-269909.jpg 4.1451
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Metafora

Ég man þig (2010)

Kniha Pamatuji si vás všechny

CharlieLN

Téma skvělé, avšak styl zpracování nic moc. Do poloviny knihy jsem se nudila, od poloviny však byla kniha velice napínavá, a to i přes to nic moc zpracování. Trochu mě rušilo to, že se v knize střídají dva různé příběhy různých okruhů lidí a kapitoly o nich jsou v knize na střídačku, takže když jedna kapitola skončila napínavě, následovala kapitola o někom úplně jiném. Pak jsem trochu pozapomněla detaily, co se děly předtím u toho jiného okruhu lidí a trošku mi občas unikala souvislost o psaném textu. Ale chápu, že to tak autorka asi musela udělat, když chtěla prolnout dva příběhy do jednoho. Tyto dva okruhy se pak propojily až v poslední kapitole, která mi tak připadala hrozně uspěchaná a nedostatečně propracovaná, jakoby to autorka chtěla už rychle ukončit - v porovnání s tím, jak byla kniha jinak dost roztahaná, a to především v popisech prostředí, chování, rozhovorech apod., které se autorce moc nepovedly. Myslím si, že by kniha zasloužila propracovanější prolnutí dvou příběhů, propracovanější zakončení a detailnější vysvětlení skutečností a souvislostí, na některé otázky a souvislosti jsem tam nenalezla odpovědi. Když pominu styl psaní/zpracování, který mě neoslovil, musím uznat, že i přesto byl příběh opravdu velice velice napínavý, především od poloviny knihy. Škoda jen toho stylu zpracování a propracování.

Hana721

Tak u téhle knihy jsem byla opravdu napjatá. Příběh je velmi čtivý, ale zklamalo mě, že do toho byli zapletena duchařina.

Drndi

Kniha je čtivá, duchařské příběhy mám opravdu ráda, mrazivých okamžiku tam bylo víc než dost, jediné, co mi kazilo dojem ze čtení, bylo chování hlavních postav. Jen největší ignorant by i po x-tém setkání s něčím nadpřirozeným pořád tvrdil, že je všechno v pořádku a nějak se to určitě vysvětlí. Ale vcelku OK, dá se přečíst.

Zonia0118

Velmi dobře napsané a velice čtivé. Konec byl pro mě velice uspokojivý. Já jsem si knihu užila.

makyla

Moje první setkání a určitě ne poslední.
Manželský pár s ovdovělou kamarádkou vyráží do opuštěné vesnice v západních fjordech renovovat dům, který koupili. Co jsou ty mokré šlápoty na zemi zač? Proč se všude objevují mušle? A co ty hlasy?
Druhá linka knihy nás zavede za psychiatrem, kterému se záhadně před třemi lety ztratil syn. Se svou kamarádkou, policistkou, vyšetřují sérii zvláštních úmrtí. Opravdu viděl svého syna? A co ten hlas na nemocniční chodbě?
Knihu doporučuji, je opravdu mrazivá, jako počasí na fjordech. Vážně jsem se bála jít večer na chodbu. A teď tu něco zapraskalo a já tu jsem sama. Hergot!

Sanmark

Nejnepovedenější kniha od Yrsy a to jsem její velká fanynka (serie s Torou).
Oproti svým zvykům má hrdiny nesympatické, nevtipné a nechytré. Příběh poslepovaný jednou nepravděpodobnou náhodou za druhou.
Výmluvu na žánr "duchařinka" neberu.

Závěrečné vysvětlení/nevysvětlení vlastně chybí (pachatel ve školkách?!) a opět ta NÁHODA...
Kdo chce, bude se chvílemi bát, ale z rozuzlení bude rozčarován.

monci6485

Perfektní duchařina. A konec je určitě tak, jak má být. Já jsem spokojená.

lenkaabooks

Na jedné straně tři mladí lidé, chtějí zrenovovat dům na odlehlém místě a na straně druhé psychiatr, tomu před třemi lety zmizel syn. Je to mysteriózní, duchařský příběh který se velmi dobře čte a chvilkami se i bojíte.