Úsměv

Úsměv https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261820/mid_usmev-OZn-261820.jpg 4 227 53

Úsměv série

Raina je obyčejná holka s obyčejnými problémy. Tedy do okamžiku, kdy následkem pádu přijde o - přední zuby! Takový úraz by dal pěkně zabrat každému, ovšem v případě dospívající teenagerky se chybějící chrup rovná naprosté tragédii. Chudák Raina si musí projít strašidelnou cestu po dentistických ordinacích, šperkovanou nejroztodivnějšími zubními náhradami, chirurgickými zákroky, rovnátky a obličejovými postroji. Kamarádky nemají pro její novou vizáž moc pochopení, ale co teprve tomu řeknou kluci! Citlivý i humorný grafický román Úsměv, založený na skutečné životní zkušenosti autorky, patří k tomu nejlepšímu, co může současná komiksová tvorba dospívajícím čtenářům a čtenářkám nabídnout. Získal mimo jiné Eisnerovu cenu, tedy "komiksového Oscara", a ocitl se na samém vrcholu žebříčku bestsellerů deníku New York Times.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Paseka

Smile , 2009

Knihotyna
30.09.2023 5 z 5

Kniha Úsměv je prvotinou autorky. Jedná se opět o autobiografický román.
Seznamujeme se s Rainou, holkou v pubertě, která si nechtěně vyrazí dva přední zuby. A začíná dlouhé kolečko (opravdu trvající několik let), kdy se nejrůznější zubní specialisté snaží dát Raině zuby do pořádku.

Úžasné! Nevěděla jsem, kolik podoborů stomatologie má! Wau! :D
Krásný vhled do života "puberťačky", která má problém, za který se velmi stydí a se kterým se velmi trápí! Moc tomu nepřidá ani fakt, že v partě je člověkem, na jehož účet všichni vtipkují, i když to vtipné není!

Vzhled. První láska. První schůzka. Základní škola. Střední škola. Kamarádství. Sebepřijetí.

To vše a mnohem víc naleznete v tomto komiksu :).

Katanov
16.09.2023 5 z 5

Koupila jsem neteři jako dárek a pak si ji od ní později půjčila a přečetla. Kde byla tahle kniha, když jsem měla v dětství rovnátka já?! Co bych tenkrát dala za to, abych měla nějaký vzor v knížce, který by mi ukázal, že mít rovnátka není konec světa a má to fakt smysl. Pro děti s rovnátky je tenhle komiks ideální.

marky_m
25.07.2023 4 z 5

Knížka mě bavila, je to sice spíš pro mladší nebo začínající čtenáře ale jako taková odpočinková oddechovka super. Měla jsem to během jednoho dne přečtené, taky ilustrace jsou fakt povedené a bylo to moc pěkně napsané. Určitě se podívám na další knížky od autorky.

Lka
11.06.2023 5 z 5

Moje první kniha autorky. Moc hezky se to četlo. Krásné ilustrace.

Lovehorses365
17.05.2023 5 z 5

Musím říct že tohle je naprosto jedinečně nádherný komiks.
Opravdu povedené.
Doporučuji.

opice123
11.03.2023 5 z 5

Moc mě to bavilo a chtěla bych aby napsala ještě další knihu a Raina byla moc hodná a prostě úžasný

Lenka2533
22.11.2022 4 z 5

Úsměv je krásně zpracovaný komiks, který vás bude bavit. Nebo aspoň mě bavil :) Měla jsem to přečtené hrozně rychle, je to zkrátka krátký komiks, kdy jen otáčíte stránky a najednou jste na konci.
Děj byl zábavný a zároveň jsem si u něj uvědomila, jak jsem šťastná že mám zuby v pořádku.
Grafika je taky moc povedená. Možná vyzkouším další komiksy od autorky.
Navíc jsem si to úplně spontánně půjčila v knihovně. Ani jsem neměla ponětí, že něco takového vůbec existuje. V knihovně jsem na to náhodně narazila a řekla jsem si, že to zkusím. A nelituji. Tím chci říct, že klidně můžete do knihovny přijít bez nějakého seznamu na půjčení a jen hledat a objevovat nové knihy. Stojí to za to :D

4/5 ⭐

horalkaH
21.08.2022 5 z 5

Je to o trochu lepší než ségry, Ale stejně zábavné Miluji tuto sérii. Doufám že budou další a další díly. Určitě doporučuji.

Lajka2012
21.05.2022 5 z 5

Tragédie, kterou Raina Telgemeierová prožila, musela pro ni být hrůza, hlavně když byla v pubertě. Jsem ráda, že za ty čtyři roky se to Raině spravilo, a že ten super komiks dobře dopadl. Kdyby dopadl špatně začala bych asi brečet..... Jsem moc ráda Raino, že máš krásné zuby, a že nevypadáš jako upír. ÚSMĚV!!!!!!

SamanthaCook
08.02.2022 5 z 5

Asi najlepší komiks čo som kedy čítala.
Fakt ten koniec je o tom čo je dôležité v puberte.
Raina je pre mňa naj autor :)
Nemám čo vytknúť.
10/10

Fortuna7
26.10.2021 5 z 5

Čteno v aj
Krásný komiks o problémech dospívání :-)

Barabora
23.09.2021 5 z 5

Super komiks. Čtení na jedno odpoledne. :)

Renatka11
02.06.2021 5 z 5

Komiksy Rainy Telgemeierové jsme si oblibili díky vtipnemu textu a jedinečným ilustracím, když byly děti mladší, a čas od času se k nim vracime rádi dodnes. Úsměv byl první.

Štěpinambura
27.04.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vtáhla mě do hlavní postavy. Doporučuji!

Bětužka
26.02.2021 5 z 5

Moc mě bavila!

OsolenéKnihy
22.02.2021 5 z 5

Raina prostě umí! K jejím knihám jsem se dostala díky Nervům, což je u nás její nejnověji vydaná kniha, a prostě mě vzala za srdce, takže další komiksy byly jasnou volbou. Úsměv skýtá autobiografický příběh, který však není jen o rekonstrukci vyražených zubů, je i o kolektivu, pubertě a rodinných vztazích. Nutno podotknout, že Raina je velice sympatická mladá dáma a s rodiči má super vztah, který je o vzájemné důvěře a respektu, což mi připadá super, většinou v knihách najdeme spíš rozpadlé rodiny a fracky, takže tohle možná ocení právě i rodiče, kteří chtějí lépe porozumět generaci svých ratolestí. Kresba je strašně příjemná, hodí se k žánru a já mám takový dojem, že jsem se do autorčiných knih fakt zamilovala a budu její tvorbu sledovat ještě dlouho.

dagmar139
04.11.2020 4 z 5

Kniha sice o mladých, což je u mne již minulost,.... Ale zábavná! Komiksový příběh, kde je každý pocit vykreslen, se tedy podařil. Telgemeierku nevynecham žádnou.

Gibis
14.07.2020 4 z 5

Prima komiks o zubech a dospívání. Myslím, že přijít o přední zuby je katastrofa pro každou holku, ať už je jí dvanáct, dvaadvacet nebo čtyřicet a v pubertě je to o to těžší. Takže jsem s Rainou hodně soucítila. Milé čtení, vtipná kresba, líbilo se mi to a vykouzlilo "ÚSMĚV" :)

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Úsměv je sondou do života dospívající dívenky, která se vyrovnává se svým nedostatkem, což je v období dospívání velice těžké. Právě motiv komplexu v období puberty je to, s čím se podle mého názoru dokáže ztotožnit snad každý čtenář. Především pak dávní nositelé rovnátek, pro které to může být takový návrat do dětských let a sami pak zavzpomínají na své zážitky z návštěv zubního lékaře :)
Úsměv je příběh plný trapných situací, ale také milých scén, při kterých se zasmějete :)

Elka252
08.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Komiksy moc často nečtu ale tenhle i Ségry si mě získaly. Raina sympatická a jinak vše OK. Kniha boží!!!

komiksy zuby

Raina Telgemeier