Ségry

Ségry https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280280/bmid_segry-uhl-280280.jpg 4 189 42

Úsměv série

Raina se nemůže dočkat, až bude mít sourozence. Ale jen do chvíle, než se její sestřička narodí – Amara je úplně jiná, než si Raina představovala. Je sice roztomilá, jenže je to taky nevyzpytatelné, ubrečené mimino. Během let se jejich vztah příliš nelepší, ale když se postupně objeví mladší brácha a mezi rodiči to začne skřípat, Raina a Amara si uvědomí, že by spolu měly začít vycházet. Jsou přece ségry! Po úžasném úspěchu komiksu Úsměv se Raina Telgemeierová vrátila k autobiografickému vyprávění o vlastní rodině. Ukázala, že vyzrála v autorku autentických, nadčasových příběhů, s nimiž se může identifikovat kdokoli – dospívající čtenář i jeho rodič.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Paseka

Sisters , 2014

Knihotyna
30.09.2023 5 z 5

Autobiografický komiks od autorky Rainy Telgemeier!
Chtěli jste někdy sourozence? Ségru? Raina ji chtěla. A splnilo se jí to! Jenže ségra vůbec není taková, jakou si ji představovala - je sice roztomilá, ale taky pěkně protivná! A ani po letech jejich vztah není lepší. Navíc přibyl mladší bráška! A to po nich rodiče chtějí, aby přežili cestu za příbuznými - jede se autem a to celý týden!

Pokud máte sourozence, vřele doporučuji! Opravdu se pobavíte a zasmějete, popřípadě zavzpomínáte na staré časy! :D Pokud už jste rodič budete pouze kroutit hlavou nad tím, jak se chovají a vy s nimi máte plné ruce práce, až do doby než dojedete za vlastními sourozenci!

Skvělý humor, prostředí, grafika i postavy! Tohle se opravdu povedlo!

Lka
03.07.2023 5 z 5

Hezký komiks, u kterého jsem se stále usmívala. Je tu ztvárněn běžný život v jakékoliv rodině. Myslím si, že plno čtenářů si řekne, no takhle je to i u nás.

Lovehorses365
12.05.2023 5 z 5

Super komiks.
Uplná já a sestra:)

clara-josep
08.04.2023 5 z 5

Znám - mám mladší sestru která je podobně otravná...

simca9342
17.02.2023 5 z 5

Komiksový příběh, kde se autorka doslova vyřádila na vlastní rodině. Popisuje každého z nich jako jedince s jinými povahovymi vlastnostmi a různými emocemi- od radostí přes smutek po vztek na mladsiho sourozence. Skvělé napsané a já doporučuji dál!

hippiesak
26.09.2022 3 z 5

Nebyl to špatný komiks, četl jsem to svým dvěma dcerám, logicky ségrám :) ve věku 5 a 8 let :) Je to bavilo. Byly tam ale slabší pasáže a jsou podle mě i lepší komiksy, ale jako celek obdivuju, že je to celkem velká (obsáhlá) kniha a celou si ji Raina dělala sama :) A to se ale fakt cení!

horalkaH
21.08.2022 5 z 5

Krásná kniha určitě Doporučuji ůžasné.
K niha na jedno odpoeledne

EsterkaZ
01.08.2022 5 z 5

Upný ségry. Já a ségra.

SamanthaCook
08.02.2022 5 z 5

Nemám to ako porovnať s Úsmevom, pre mňa to je rovnako dobré.
Ten koniec je krásny :)
Aj keď ja neverím že sa dá zmieriť so súrodencom, ale tu som tomu uverila :)

Fortuna7
01.10.2021 5 z 5

Já beru komiksy této autorky jako skvělý trénink angličtiny, protože naprosté většině textu rozumím a kdyby ne, tak mi pomohou obrázky.
Komiks ségry, mě moc bavil, bylo to vtipné, hezky nakreslené a ty pohledy do minulosti mě moc bavily :-)

Berulidemknihy
02.06.2021

Vracím se zpět do historie, kdy jsem autorku milovala.
Teď už to říci úplně nemohu, moc mě neoslovily ani ilustrace, jednoduché, ale za mě nic extra.
Knihu bych spíše doporučila někomu mladšímu, kdo prožívá podobné příhody se sourozencem. Děj v podstatě vůbec neplynul, ale o to asi v knize nejde:)

Bětužka
26.02.2021 5 z 5

Taky moc hezká!

SuperSojka
06.12.2020 4 z 5

Čekala jsem čtení pro dívky a tak jsem i kupovala, ale mnohé situace pochopí a docení spíše dospělí. Úsměvné, zábavné, dojemné, ze života.

Anniecorn44
27.09.2020 odpad!

Komiks je super pro holky se sourozenci jako dělané

sgjoli
24.08.2020 3 z 5

Ségry jsou celkem zábavný komiks inspirovaný skutečnými zážitky z autorčina života. Nehledejte v tom nic objevného nebo originálního, to vám asi tento komiks nedá. Proto také hodnotím jen průměrně. Není to nic, k čemu by se čtenář pravidelně vracel jako k nějakému klenotu. To asi ne. Ale na jedno přečtení je to milé odpočinkové čtení, u kterého se člověk dobře zabaví a pousměje se nad sourozeneckými tahanicemi. Kdo má nějaké sourozence, asi se do některých situací dokáže vcítit, neboť je asi sám v nějaké podobě prožil. Tohle bylo prostě fajn vyprávění ze života vyobrazené příjemnou kresbou a v příjemné, líbivé škále barev.. :-)

Knihomolka506
19.08.2020 5 z 5

Super příběh, těším se na Úsměv :)

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Skvělý komiks od mé oblíbené autorky! Pohladí po duši, rozesměje a stejně jako autorčini Duchové, má přesah. Opět skvěle propracované, do detailů (viz. to, že situace z minulosti byly vyobrazeny na zažloutlých stránkách, apod.). Prostě pecka, velké doporučuji. Ale spíše dívkám :)

Elka252
08.04.2020 5 z 5

Vážně boží kniha. Komiksy moc často nečtu ale tenhle i Úsměv si mě získaly. Super!!!

Jizi
08.03.2020 5 z 5

Je fuk, jestli máte ségru nebo bráchu, jestli se milujete nebo nenávidíte, jestli vám je deset nebo sedmdesát, stejně jako v případě Úsměvu, i v Ségrách vsadila autorka na zachycení vlastních zkušeností a komiks je díky tomu vtipný, trefný a skutečný. Raina je navíc nesmírně talentovaná - málokterý kreslíř umí takhle psát a málokterý spisovatel takhle kreslit (palec nahoru za zdařilý překlad a pečlivost, s jakou je kniha vyvedená).

Čtenářka429
04.05.2019 3 z 5