Barbievitko Barbievitko komentáře u knih

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Moje oblíbené téma, ale ten styl? Kolikrát jsem nevěděla o kom, nebo kdo ke komu mluví. Je potřeba hodně času a soustředění. Kniha mě trápila přes týden. Podruhé už se trápit nenechám, 3/5*.

06.03.2024 3 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

3,5 hvězdičky, kdyby to šlo. Na Goodreads i zde poměrně solidně hodnoceno, proto i vyšší očekávání a zřejmě proto i větší zklamání.

21.02.2024 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Čtivé, ale komplikované se zbytečnými odbočkami. Kniha o 420 stránkách, kde je na 150 vylíčen vztah “dědeček dědečka jejího dědečka, který má s dějem pramálo společného.

13.02.2024 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Příběh mě ne jen nenadchnul, ale přímo nudil. Děj je plochý a nereálný, postavy až patetické. Od dvou hvězdiček knihu zachránil až tragi-sentimentální konec. #Nola

07.02.2024 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Neodložitelný! Ten “fór s těma zubama na konci si budu muset nechat ještě sednout. :D Další díl tento měsíc. Já se teda těším! :)

02.02.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvěle podáno. Konec ani černý ani bílý, jen REÁLNĚ černobílý.
Doporučuju.

31.01.2024 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kdybych před touto knihou nepřišla do styku se Stiegem Larssonem a Chrisem Carterem (Zloba) s největší pravděpodobností bych ji ocenila víc. Příběhy jsou si velice podobné, nebyla jsem tedy tak šokovaná. Konec byl navíc velmi přehnaný.

12.12.2023 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tohle mě dost potrápilo. Rozjelo to pro mě posledních 50 stránek, nakonec jsem ale ráda, že jsem to nevzdala :).

29.11.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Mísí se ve mně protichůdné pocity. Cítím Jarkův smutek, cítím tu křivdu dalších postav, cítím potřebu najít východisko ke společný koexistenci. Knížka, která nutí přemýšlet a vzhledem k tomu, že komentář píši v 0:45, tak mi nedá spát. Dílo boří stereotypy a zamotá Vám hlavu, proto dávám 5*.

18.11.2023 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

(SPOILER) Silné a těžké čtení. Neuvěřitelné, jak se ty zrůdy dokázali odvolávat na “převedenou zodpovědnost MY NIC! TO BYLY ROZKAZY! Nedokážu uvěřit tomu, že v době tak nedávné dokázal jeden člověk pomátnout lidem hlavy a donutit je cítit se, že je v pořádku a chvályhodné nechat utopit batole a nutit matku se dívat.. Takových tragických osudů je v knize spousta. Oplakala jsem to. Nicméně životní příběh a finální dojemný konec mě nakonec i u srdce zahřál. Měl by si to přečíst každý, i když je to pro silné povahy.

15.11.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Obyčejně neobyčejný příběh. Řekla bych, že mě vzal za srdce, ale správné pojmenování je spíš, že mi srdce obrazně řečeno rozdrtil. Jako novopečená matka jsem kukaččin přístup nesla těžce. Veškerá Editina rozhodnutí byla pro mne neuvěřitelná, ale snažím se je pochopit. Kniha mě nutí přemýšlet a to mám ráda. Dávám 5 a stojím si za tím.

10.11.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

(SPOILER) Ten moment, kdy zmínil, že zabil Robertovu manželku? Popisoval a přidával detaily toho zločinu? V tu chvíli jsem měla tep 180! Zatím moje nejoblíbenější krimi/thriller kniha. Pan Carter mě úplně odzbrojil. Jednotlivé detaily, propracované postupy, vědecká fakta zapracovaná do děje -hotový koncert. Je vidět, že kariéra soudního psychologa ho v tomto ohledu posouvá vpřed. Přidávám mezi oblíbené autory a letím do knihovny pro další senzaci.

06.11.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Příjemná a čtivá oddechovka. Konec nebyl přestřelený, jak to teď často u knih bývá, takže působí za mě reálně. Dávám 4* a zřejmě se budoucnu k autorce ještě vrátím.

01.11.2023 4 z 5

Vždyť to skončilo v nejlepším! To mi nedělejte pane Javůrku! ;) Teď budu nedočkavě každým dnem vyhlížet další díl! Každopádně stejně jako první díl jsem tento zhltla jako malinu. Nesmírně čtivé, tragické a co vím z vyprávění, tak děsivě pravdivé.

28.10.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první Bryndzovka, výborně se čte. Vyhovuje mi rozdělení na kratší kapitoly. Příběh je napínavý, ale konec mě úplně nenadchnul. I tak za mě 4*.

17.10.2023 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Božínku, tohle jsem přesně potřebovala. Knížku, která mě příběhem přenese do doby, kdy jsem byla ještě dítě. To co Anna vidí, a jakým způsobem to líčí, mě dohnalo k uvědomění si, že v tomhle uspěchaném světě už není prostor na radost z maličkostí. Moc jsem se bavila a zároveň si beru něco sebou - je potřeba se občas zastavit a jen přemýšlet a snít <3.

14.10.2023 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

(SPOILER) Za mě hodně poutavé čtení, které mi rozšířilo historické znalosti. Příběh rozvětvený, konec bych řekla trochu překombinovaný (25% bych ubrala). Zakomponování novinářky do zločinu bylo na mě přes limit. Jinak super, těším se na další knížky od paní Klabouchové.

09.09.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Tohle mě fakt bavilo. Byla jsem napnutá jak kšandy. Pak se ale začal blížit konec, a ten mě opravdu zklamal. Za mě PŘEKOMBINOVANÉ a navíc neuzavřené. Škoda.

26.08.2023 3 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Tohle mělo konečně spád! Autor se s ničím necrcá, příběh parádně odsýpá. Moje druhá přečtená kniha od pana Dána a rozhodně ne poslední.

21.08.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Já prostě žasnu, jak autorka plynule a nekostrbatě cestuje dějinami s tak silnými a propletenými příběhy. Nehty jsem si mohla ukousat. Tváře od slz otírala, ale hlavně za každou otočenou stranou jsem si říkala, že v porovnáním s tím, co řešili naši předci, opravdu žádné problémy ani těžký život nemám. Smekám a jdu vyhlížet 3. díl.

09.08.2023 5 z 5