Arella Arella komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak tohle bylo výborné. Začátek pozvolný, ale v okamžiku kdy se to rozjelo to stalo za to. Musím napsat Ježíškovi o další!

04.12.2018 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Selfies je poněkud slabší detektivka, než jsem od autora zvyklá. Velice pomalu se to rozjíždělo, některé momenty a vlastně i rozuzlení bylo takové překombinované, bych řekla. I tak zůstávám severské detektivce věrná!

04.11.2018 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Výborné. Ani jedna povídka nezklamala.

07.10.2018 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Prazdninove cteni idealni, spokojenost.

05.08.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Upřímně jsem byla ve velkém očekání, které nebylo zcela naplněno. Válečný příběh byl zajímavý, dechberoucí. Ale to kolem, to bylo zvláštní, nedotažené,....

30.06.2018 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Vynikající. Krásně napsaná. Lidská. Dalších 100% dávám za konec. Více takových. Děkuji!

16.05.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Za mě špatné. Chtěla jsem dát paní Třeštíkové ještě šanci, po zklamání z Bábovek, ale obávám se, že to byla šance poslední. První třetina knihy docela dobré, pak se to opět zvrtlo a čtení mi bylo až nepříjemné. Kladně hodnotím rozvržení knihy, nápad, zápletka byla fajn. Avšak vůbec mi nesedí styl jazyku. Postavy byly málo prokreslené, všechno bylo tak nějak nalajnováno, okomentováno, plné klišé, stereotypů, nemístných poznámek. Jako čtenář jsem si to vůbec nevychutnala, nedostala jsem prostor k vytvoření vlastního názoru na hrdiny nebo situace, na zamyšlení. Hold asi nejsem cílová skupina. Čtení zdar!

05.05.2018 2 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Pro mně perfektní kniha. Jo Nesbø nezklamal ani po jedenacté. Chtěla bych pokračování, prosím!

06.04.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že první asi třetinou knihy jsem se horko těžko prokousávala. Politická situace, dělnická třída apod. mě hodně zmáhaly a chvílemi jsem se ztrácela, myšlenky mi utíkaly jinam. Naštěstí kniha poté dostala znovu spád a já jsem si ji zase začla užívat.

07.03.2018 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Výnikající zážitek. Nic není jak se zdá, nic neni černobílé, máloco jde dělat "jen" dobře nebo špatně. Tak si představuji první knihu v novém roce!

13.01.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Rozjezd knihy byl takový pomalejší, ale potom mě to chytlo. Jako milovník detektivního žánru pro mě tohle určitě nebyla poslední kniha od tohoto autora.

02.01.2018 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Román s velkým R, který mě uchvátil. Nutí k zamyšlení se nad spoustou věcí, nutí zastavit se a uvědomit si, že každý z nás si žije svůj malý život. Nucení to není nijak podbízivé, ale velmi čtivé, popichující tím správným směrem.

16.12.2017 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Bylo to tak srdcervoucí, že se mi někdy ani nechtěla kniha otvírat. Všechno to zlo zprostředkované skrz slova a myšlenky na mě nesmírně působilo a já si pořád říkám, jak je možné, že se tohle všechno mohlo dít a že je třeba psát a číst tyhle knihy a snad se jednou přestanou dít všechny ty hrůzostrašné věci, které se stále dějou....

18.10.2017 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Literární styl Petry Soukupové se mi líbí, autorka píše čtivě, že jsem knihu přelouskala asi za 2 večery. Mám prostě slabost na české autory a zřejmě to souvisí s tím, že člověk nejen zná dobře jazyk, ale taky kulturní zvyklosti a prostředí, proto dokáže odhadnout i ty nejmenší odchylky, které barvitá čeština nejrůznějšími slovy nabízí, a vcítit se tak velmi dobře do děje či nálad literárních hrdinů. Jednu hvězdu dávám dolů za chybějící úvozovky, které by myslím zlepšily orientaci v textu. A pak také za "zahuštěnost" potíží, kdy mi chyběla aspoň jedna postava, která by prožívala šťastné období. I když, každý máme nějaké své trápení, někdy jsou větší, někdy menší....

23.09.2017 4 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, za ten konec dávám nakonec 3. Příběh jako takový se mi líbil, neotřelý, ale dle mého by se dal napsat tak na polovinu stran. Nevadí mi tlusté knihy, i kdyz tuhle když jsem viděla na vlastní oči, myslem jsem, že má stran aspoň 1000. Jak už tu někdo psal, tak korektura byla horší a co mě nejvíc vadilo, tak dlouhé popisné pasáže, ať uz pocitů či stavů hlavního hrdiny. Především proto, že mi přišlo, že autorka nám to chtěla popsat ze všech možných úhlů, ale pořád to samé, takže na mě tèch úhlů bylo nějak moc.

18.09.2017 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Kniha vyvolávající ve mně mnoho silných pocitů, ať už osudové lásky, která v sobě skrývá absolutni porozumění, chuť se svým životem něco dělat a že cesta je vlastně cíl. Našla jsem si v ní to své a chvílemi jsem byla naprosto unešená. Je pravda, že rasových otázek bylo v jedné pasáži přespříliš a tak i když dávám 5*(jsem měkkota měkká a všem knihu doporučím), vidím to tak na 90-95%. Asi potřebuji číst další autorčinu knihu, brzy!

30.07.2017 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Tuhle knihu jsem si vytipovala díky čtenářské výzvě a byla to dobrá volba. Vřele doporučuji všem, čtení je to náročnější, jazyk byl úplně jiný, než je člověk zvyklý, ale krásný. Byla jsem velice mile potěšena, že autorka se nevyhnula žádnému tématu, neuhnula před jedinou nepříjemnou situací a popsala ji realisticky, syrově, nevulgárně a naprosto trefně. Rozšířila jsem si obzory a zjistila jsem, že polská literární scéna může být pro mě zajímavá.

27.06.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha se četla jedním dechem, přesně takhle si představuji prázdninové odpočinkové čtení. Na konci knihy mě překvapila situace, která mě navedla na myšlenku, že autor se nechal hodně inspirovat svým slavnějším kolegou Jo Nesbøem, který je dle mého jedinečný a zatím nedostižný. Vidím to tak na 90%, postavy by mohly být propracovanější, psychedelické stavy hlavní vyšetřovatelky jsou všechny utopené v alkoholu, zápletka super, jen to vyšetřování občas topornější a jak už tady někdo psal, neustále se opakující "ano"? při telefonovaní kolegů z jednoho týmu mobilníma telefonama ve 21.století začne být postupně opravdu až otravné. Každopádně léto je tu, k vodě bude tato kniha skoro perfektní!

05.06.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dost dobré. Mé čtenářské srdíčko, co má rádo detektivky a thrillery, plesá! Tam na severu se urodila plodná generace, zřejmě slušnej voddíl!

31.05.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh o dívce a její rodině, která chtěla jenom žít obyčejným spokojeným životem, ale dějiny to celé zašmodrchali. Paní Morštajnová píše krásnou češtinou, barvitou a barevnou, že jsem se nemohla od knihy skoro odtrhnout a příběh mě hned pohltil a vydechla jsem až s poslenim slovem. S pomyšlením, že Hana chtěla znovu chtěla žít, se mi dobře usínalo.

23.05.2017 5 z 5