Amerikána přehled

Amerikána
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327315/bmid_amerikana-gMI-327315.png 4 621 621

Silný příběh o lásce, rasových otázkách a identitě. Ifemelu a Obinze, dva mladí lidé z Lagosu, se do sebe zamilují. Jejich vlast Nigérie trpí pod nadvládou vojenské diktatury a každý, kdo může, se snaží uprchnout. Sebejistá Ifemelu se vydává do Ameriky, kde zakouší porážky i vítězství, nachází a ztrácí další lásky, to vše pod tlakem něčeho, nad čím doma nikdy nepřemýšlela — rasové otázky. Obinze, kterého Amerika, ovlivněná útoky jedenáctého září, nepřijme, se pouští do nebezpečného, ilegálního života v Londýně. O třináct let později je Obinze bohatý muž v čerstvě demokratické Nigérii a Ifemelu úspěšná blogerka. Najdou po tolika letech a změnách odvahu znovu se setkat tváří v tvář?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host
Originální název:

Americanah , 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Amerikána. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (144)

kacinekgott
03.06.2024 4 z 5

Bavilo mě objevovat novou kulturu, torchu se seznámit s problematikou rasy a životem v Africe. Líbila se mi autentičnost hlavních postav, kdy se autorka nebála vykreslit je v dobrých i horších stránkách. Hvězda dolů za politický věci, který mě v knihách otravujou a který pro děj nemají žádný význam a taky za konec, který na můj vkus končí moc pohádkově....a žili spolu šťastně až do smrti.

mia.com
24.05.2024 3 z 5

Nemuzu dat vic nez tri hvezdy. Zpocatku mi kniha prisla velmi zajimava. Ty myslenky a pocity, ktere jako bila zena nikdy nepoznam, ty zkusenosti a vse okolo rasy bylo opravdu obohacujici. Jenze to by ta kniha nesmela byt tak zbytecne rozvlekla. Nejdriv jsem jen preskakovala ty blogove clanky, pak sahodlouhe myslenky a po nejake 35. kapitole jsem preskakovala ve velkem, abych jen zjistila par detailu o tom, jak to dopadne. Cely ten namet je opravdu skvely, ale ta delka tomu hodne skodi.


alkazemka
08.01.2024 5 z 5

Nevtíravě příjemné, sympatické čtení z prostředí, o kterém toho moc nevím. Konfrontace dvou zcela odlišných světů, aneb jak se asi tak holka z Nigérie asimiluje v Americe. A může vůbec? Jde to? A chce to vlastně? To vše viděno nikoliv americkýma, ale africkýma očima, což činí tuto knížku hodně zajímavou.
A protože "love is in the air", tak je samozřejmě i v tomhle příběhu, jelikož láska nerozlišuje vzduchu americký, africký, nebo nějaký jiný. Prostě je. Naštěstí.

"Pokud jde o hezké oblékání, americká kultura je tak plná sebe samé, že nejenže tuto slušnost sebeprezentace přehlíží, ale dokonce toto přehlížení obrátila v ctnost."

všechny komentáře

Související novinky (1)

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Amerikána v seznamech

v Právě čtených23x
v Přečtených845x
ve Čtenářské výzvě332x
v Doporučených52x
v Knihotéce273x
v Chystám se číst659x
v Chci si koupit118x
v dalších seznamech10x