archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

První knížka, kterou jsem četla od Aleny Mornštajnové. Nerada čtu knihy o holokaustu.
Tato kniha mě nesmírně zaujala. Děj byl napsán neobvyklým způsobem. Myslím, že by si jí
měl povinně přečíst každý.

28.04.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

První knížka, kterou jsem četla od A. Mornštajnové. Zase jsem se k ní musela vrátit

27.02.2024

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Četla jsem už několik knih od Aleny Mornštajnové. Vždycky s napětím začínám číst další knížku. Žádná mě zatím nezklamala.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělé, napínavé, čtivé ! Nikdy jsem nevěděla, kde zemře teď a kdo potom

26.03.2021

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knížka se dobře četla. Předpokládala jsem, že dojde k emigraci, ale nenapadlo mě, že jí otec komunista schválí. Ke konci mi děj připadal zbytečný. I když jsem věděla, jaký bude konec, tak jsem se po přečtení posledního slova " Tati " rozbrečela.

18.02.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Skvěle napsaná knížka, četla se jedním dechem. Chování jejího otce bylo nechutné. Matka nespravedlivá tyranka. Chudáci děti, které prožívají život, jako Bára

26.05.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Skvělá čtivá knížka, zajímavá. Koňská knihovna byl neobvyklý projekt, který knížka čtenářům přiblížila. Tuto práci musel mít člověk hodně rád, když dokázal překonat všechna nebezpečí, která jim stála v cestě. Protože jsem mnoho let pracovala v knihovně, tak by mě zajímalo , jak Koňská knihovna vypadala a fungovala ve skutečnosti.

02.05.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh byl čtivý, velmi hezky napsaný. Málo kdy při čtení knih brečím, ale po přečtení smutného konce jsem to nevydržela.

19.03.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naposledy jsem jí četla ve škole, ale pamatuju si, že se mi líbila. Klasika se nezapomíná.

25.04.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přestože jsem jí už četla, tak jsem se k ní musela znovu vrátit. Nebyl to ztracený čas.

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Chris Carter mi připadá, že není normální. Nejspíš je pravda, že se povolání do člověka vtiskává. Zatím jsem nečetla žádnou knihu, která by ve mě vyvolávala, tak silný pocit drsné brutality.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Zajímavý a čtivý děj. Konec byl nečekaný. Erotická stránka byla (podle mě) zbytečně předimenzovaná. Ráda si od C. Hover zase něco přečtu.

09.10.2022 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

I když se mi film líbil, tak mě knížka zaujala o něco víc.

19.07.2022 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Všechny knížky od Remargua se mi líbí. Měli jsme jí kdysi jako povinnou četbu. Pamatuju si, že jsme se tehdy současně učili také Hemingwaye. Vím, že se oba spisovatelé nedají srovnat, ale tehdy se mi víc líbil Remargue

11.05.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Už dlouho jsem nečetla, tak skvělou knížku. Musela jsem se vracet k některým pasážím, abych si je přečetla znovu. Přemýšlela jsem, jak to s Lily dopadne.
Nikdy jsem nečetla knížku s tak zajímavým tématem. Ženy, které mají stejné
problémy, by si měli tuto knihu přečíst.

28.01.2024 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla. Alespoň jsem si udělala částečný obraz, jak to tam vypadá. Nedovedu představit, že bych tam žila. I když u nás (za komunistů) byly problémy, tak se to se Severní Koreou nedá srovnat.
Jsem zvyklá (podle ruské transkripce) používat jméno Kim Ir-Sen. Stále se mi pletlo, že korejské jméno Kim Il-Song vlastně znamená česky Kim Ir-Sen.

28.04.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Stále zajímavá knížka

27.02.2024

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Nejdřív jsem viděla film, takže jsem si děj knížky rychle vybavila. Na dovolené jsem neměla nic nového ke čtení. Knížku jsem přečetla během pár dní, i když jsem věděla, kdo je vrah. H. Poirota mám ráda. Patří mezi moje nejoblíbenější detektivy. Možná je to také tím, že ho skvěle hraje David Suchet.

02.08.2021 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Celý Máj mě neuchvátil, ale určité pasáže se mi líbily. Stále si pamatuju části, které jsme se ve škole museli naučit a přednášet. "To vše zločinec ještě jednou zřel, to vše jež nyní opustiti měl a srdce mu hluboký žel (nebo žal ?)zachvátí. Hluboce vzdechne ..." Já už taky vzdychám a končím.

25.04.2021 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Ráda jsem si Nočního lovce přečetla znovu. Nikdy se u Carterových knih nenudím.

27.02.2024 4 z 5