Pět malých prasátek

Hercula Poirota přijde požádat o pomoc velice pohledná mladá dáma z Kanady, Carla Lemarchantová. Prozradí mu své pravé jméno – Caroline Craleová, je to dcera známého malíře, kterého údajně před 16 lety zavraždila jeho žena. Ta byla odsouzena na doživotí a po roce ve vězení zemřela. Carla se o rodinné tragédii dozvěděla až ve svých 21 letech, kdy obdržela dopis, ve kterém před svou smrtí její matka prohlašuje, že je nevinná. Carla dopisu věří a žádá Poirota, aby případ znovu prošetřil. Poirot, zlákaný možností přijít na kloub zločinu, ke kterému již neexistují žádné hmatatelné stopy, pouze výpovědi a psychologie svědků, nabídku přijímá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/69586/hercule-poirot-pet-malych-prasatek-69586.jpg 4.5605

Hercule Poirot 25.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Mladá fronta

Five Little Pigs (Murder in Retrospect), 1942

Kniha Pět malých prasátek

Ava365
předevčírem

Jedna z jejích nejlepších. Agatha Christie je mistrem detektivek s omezeným množstvím podezřelých na jednom místě.

Jenny055
03. prosince

Keď nemám nič vhodné na počúvanie, vždy siahnem po audioknihe od Agathy Christie. Poznám dej, poznám vraha a predsa je počúvanie tohto typu detektíviek tak príjemné.

Hercules Poirot ve formě +mladá dáma v nesnázích.Namáhavé rozplétání téměř dvacet let starých událostí.Další super zážitek od Agathy Christie.

Avila

Opět skvělý příběh od Agathy... Její knihy jsou vždy velmi dobře promyšlené a mají svižné tempo. Na konci příběhu všechny události a i ty nejmenší detaily zdánlivě působící jako nepodstatné zapadnou na své místo. A ani tato kniha není výjimkou.

verense

Top detektivka od top autorky tohoto žánru... co dodat?

Termina

Při četbě A. Christie mám výbornou schopnost předpokládat kdo z popisovaných postav je vrahem... a nikdy se netrefit a to už podle mého svědčí o prozíravém autorčinu talentu. O skvělém popisu postav se snad ani nemusím zmiňovat. DÍK!

kudrdlinka

Krásná klasická detektivka- 16 let starý případ, 5 podezřelých, 5 motivů k vraždě a Poirot, kterému neunikne ani maličkost. Úžasná kombinace!
Poslouchala jsem jako audioknihu, sice starší, ale krásně načtenou bez rušivých zvuků, kromě šustění stránek :) moc se mi to líbilo.

Petronela16

Po dlhom rade prisla na rad klasicka detektivka, ktora viem, ze nikdy nesklame.Vzdy ma udivuje majstrovske dielo A.Christie a vzdy to bude pre mna c.1.