Any27 Any27 komentáře u knih

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Další skvělá knížka! Ze začátku jsem nesnášela hlavní hrdinku, ale postupem času jsem si jí oblíbila. Tato kniha mi opět pomohla se zamyslet nad svým životem a svými přáteli. Jakoby mi tato kniha otevřela oči a je pro mě obrovskou inspirací (ostatně jako každá kniha)
Jsem ráda, že existují knihy, které vás donutí zamyslet se nad svým životem..i když jen v pouhém "naivním" dívčím románu. Určitě tuto knihu doporučuji...Kasie má úžasný a čtivý styl psaní, který vás nenechá se od knihy odtrhnout. Navždy zůstanu vděčná všem knihám, které mě zlepšují a dělají ze mě lepšího člověka, tak jak se o to pokoušela hlavní hrdinka této knihy, které se to podařilo..doufám, že takové štěstí bude mít každý!

19.05.2017 5 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Na tuto knihu jsem se moc těšila, protože anotace vypadala opravdu dobře. Hlavní hrdinka celou knihu plní různé úkoly, které jí připraví její kamarádka a úplně ze všeho přidává fotky na sociální sítě a nebo o tom píše na twitter, a každou chvilku vám musí sdělovat kolik lajků získala nebo kdo ji zrovna rozbrečel nějakým komentářem. Z mého pohledu tedy knihu bohužel doporučit nemůžu. Nelíbilo se mi to.

29.05.2018 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Och...Sarah se naprosto předvedla. Člověk by řekl, že jednička byla naprosto nekonečně úžasná...jak je možně, že je dvojka ještě lepší?!...a ten konec...proč? to jednou něco nemůže skončit...prostě uzavřeněji (chápu, že ne..), protože takhle místo čekání na další díl asi umřu!!
Taky jsem se naprosto zamilovala jednu určitou postavu! (ha..ti, co to četli doufám, že víte!!)
Takže ,,Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní." (- jeep..naprosto to miluji!)

08.05.2017 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

U Sedmi pečetí....Vážně, co ten konec? Samantho proč?
Bylo to naprosto Epické (a to slovo epické nepoužívám) četlo se to tak rychle a při konci jsem stránky hltala, tak strašně moc! Bylo to pro mě potřebnější než vzduch. Naprosto tuhle sérii žeru a autorku strašně obdivuji za její velikánskou fantazii. Do dalšího dílu asi vybuchnu :D heeelp, jak může někdo přežít takový nával vzrušující knihy?!...Naprosto nemožné.

21.04.2017 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Pro ty co nečetli Hunger games se to může zdát dobré. Ale jelikož jsem četla hunger games a líbilo se mi strašně moc, tak jsem si řekla že si to prectu, když to má být na tento způsob. Myslela jsem si že to bude tedy dobré napsána což taky bylo. Ale tahle kniha mě totálně zklamala byla až moc stejna jako hunger games. Autorka si prostě přečetla hunger games a napsala stejný základ příběhu. Když se zranil Peeta zranil se i Thomas.......kniha mě docela zklamala a byla dost předvídatelná díky přečtení hunger games. Kdybych si ji půjčila z knihovny bylo by mi to jedno ale tím ze jsem si ji koupila mě zlámala dost.......

12.08.2016 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nikdy jsem nečetla nic podobného. Bylo to překrásné. Tak pravdivé a dech beroucí. Trhalo mi to srdce na kousky a nedokázala jsem zahnat slzy, ale stejně to byla ta nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Ruta Sepetys je úžasná a její knihy jsou nepopsatelně překrásné.

21.10.2016 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Pláču, pláču, pláču a mé srdce nejspíš nikdy nepřestane. Tuto knihu mi doporučila kamarádka a za to jsem jí neskutečně vděčná, i když mě tato kniha málem zarmoutila. Je to strašně roztomilé a přitom tak....agrrr. K naštvání!
Pokud máte strach se do knihy pustit, protože nejste nějaký velký fanoušek Alenky....ani já nejsem a přesto se mi moc líbila.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Trochu šílené, ale jinak naprosto roztomilé!! Ani jsem od této německé spisovatelky nečekala tolik! Grayson? naprosto úžasný!!! A Henry? naprostý debil!!
Určitě toto snové putování doporučuji!

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Nádherná knížka! Opravdu jestli váháte si ji přečíst, tak přestaňte a hned po ní skočte po hlavě. Miluji ty zmínky o Shakespearovi! Tato kniha mě donutila si od něj dokonce něco přečíst (a nelituji toho!!) Určitě je to nejlepší kniha od Gayle! Miluji tu knihu

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Musím do Itálie!!! Protože prostě za každou cenu musím ochutnat Gelato v Itálii :D
Láska & gelato je krásná letní knížka! ( Já bych ji tedy klidně četla i v zimě) Lina mi jako hlavní hrdinka byla moc sympatická! A Ren..ach...Ren ❤❤
Tuhle knížku si bez váhání určitě přečtěte! Protože stojí za to! :)

06.07.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Božské!!! Panebože...já ten svět zbožňuji! A ty postavy!! Jsou čím dál tím lepší...všechny dělají pokroky!(všechny až na Chaola, je to pěknej trapák v tomto díle tedy)....a ty nové postavy strašně jsme si je oblíbila!
Kapitoly Manon mě ze začátku moc nebraly, ale to se změnilo...teď je žeru!
Aedion...je prostě vidět, že jsou příbuzní :D
A Jeřáb...och! Ten je prostě skvělej...!!!!
Knížky Sarah jsou plná tajemství...a když se odhalují....je to bomba! Miluji, když vyprávějí o své minulosti...všechno je to tolik zajímavé!
I love IT! I love IT!!!!!!! :D

09.06.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Woho! Když jsem na tuto knížku random narazila v knihovně...čekala jsem něco, ale rozhodně ne TOTO!! Byl to silný příběh! A sakra originální! Jakoby tato kniha poukazovala na dnešní společnost-jen svým vlastním způsobem.

30.05.2017 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Krásně šílené...nijak jinak tato kniha nejde popsat! Někdy prostě nemůžete ničemu věřit...(viz. konec!!!) U této knížky vážně nikdy nevíte, co je realita...je lepší si nic nemyslet!

19.05.2017 4 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Tuhle knížky miluju. Je úplně uzasna a okouzlující. Je mi jen líto že jsem ji měla vypůjčenou a nemám ji doma.....koupila bych si ji jen proto abych se mohla dívat na obálku a každou chvíli knihu proslitovavat a cist dokola.

12.08.2016 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Vzhledem k tomu, že jsem milovník superhrdinů...tohle byla knížka přímo pro mě! Moc se mi to líbilo. Možná jsme tedy čekala, že to bude ještě o něco lepší...chybělo mi tam trochu víc akce, ale celý příběh je napsaný úžasně. A rozhodně si zamilujete postavy a svět

26.05.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Prostě úžasná kniha. Už když jsem ji poprvé dostala do rukou zamilovala jsem se do ní! A po dočtení? strašně se těším na další díl! Naprosto zbožňuji Inej. Ona je totiž fakt úžasná...určitě jedna z nejlepších YA hrdinek!

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Skvělé pokračování!
Jednička proti dvojce byla takový 'slabý odvar', protože teď se to vážně rozjelo!
Tahle série je plná tajemství, záhad a všemožných zvratů.

Caleana je jako hlavní hrdinka skvělá. Dobře s ní člověk soucítí....
Prostě naprosto báječné :)

02.06.2017 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Toto je taková ta knížka, kterou si musíte nechat projít hlavou...a stejně nic nevymyslíte. Charlie byl skvělý vypravěč a já si jednou zahrála na dobrého posluchače. Patří do knih, co by si měl přečíst každý...ne protože je to nejúžasnější kniha, ale protože je to prostě nutnost.

19.05.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Úžasná knížka! Veronicin styl psaní se hodně zlepšil...jakoby "dospěla" o proti sérii divergence to bylo o hodně lepší! Hlavní hrdinové byly skvělí (teda..Akos byl malinko ubrečený...) nejvíc mě překvapil konec...prostě jí stačilo tak málo stránek, aby mě nalákala na další díl. Mám teď tolik otázek a pocitů...už se nemůžu pokračování dočkat. A ještě k tomu má kniha krásnou obálku (jen jsou na ní děsně vidět otisky prstů!)

19.05.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Bylo to strašně zajímavé!!! Každá stránka byla překvapením!...nikdy jsem nečetla originálnější knížku! Když si člověk něco myslel, nakonec usoudil, že je lepší si to nemyslet, protože to nakonec to bylo úplně jinak!
Určitě...není divu, že je "dramatický příběh", protože to bylo vážně taak..dramatické. Chjoo
Ale hlavní postavy jsem si naprosto oblíbila.
Jen ze začátku jsem si chvilku zvykala na styl psaní :D

08.05.2017 5 z 5