annamc annamc komentáře u knih

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

příběh jako takový se mi líbil, ale na mě byla kniha až moc zdlouhavá a posledních tak sto stránek jsem ani nedočetla, nebavilo mě to:(

19.06.2019 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Milá oddechovka oproti třetímu dílu!

20.03.2019 3 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Knížku jsem dočetla do půlky a odložila. Příběh smutný a určitě silný ale kniha samotná mě nebavila.

30.01.2019 2 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Definitivně nejlepší kniha, co jsem kdy četla!!!

25.01.2019 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Aaaaa další díl prosím 33

19.08.2018 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Pěkné, smutné :):(

24.07.2018 3 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Fajt skvělé, po Illuminale jsem byla smutná, že už tam nebude příběh Kady a Ezry ale vůbec mi to nevadilo, Hanna je skvělá a ten nápad s Geminou? Úžasný :)))

23.06.2018 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Pěkná kniha, nad úvahami jsem se vždy zamyslela, některé mě překvapily, fascinovaly či co, jak lidé asi uvažovali v 19. století. Kniha mile překvapila :)

10.06.2018 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

(četla jsem v angličtině)
Jedna z nejnádhernějších knih, co jsem kdy četla

31.05.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Skvělé, skvělé, skvělé! Nejvíce se mi asi líbil druhý díl ale tenhle rozhodně předčil očekávání!!! A Rhys je prostě dokonalej O:)))

16.05.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvělé, jako ostatně všechny knihy od Prince Ládíka:)))

13.04.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná knížka, opravdu realisticky popisující danou dobu, ukazující, že ne všichni Němci byli zlí....Prostě opravdu skvělá, silně doporučuji, na konci i slza ukápla... :)

24.03.2018 5 z 5

Skvělá, stejně jako kniha předchozí, kterou jsem od prince Ládíka četla:) Opravdu moc vtipná, čtivá a napsaná pěknou češtinou. Už se nemůžu dočkat na přednášku!!! :D

12.02.2018 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Pěkná oddychovka, u každého Willa bylo dobře vidět, že ho psal jiný autor, ale nakonec to ani nevadilo, protože oba dva byli úplně jiné osobnosti. Líbilo se mi, že to bylo vlastně hodně o gayích, moc takových knížek pro young adult není :))

01.02.2018 3 z 5

Stephen Hawking: Jeho život a dílo Stephen Hawking: Jeho život a dílo Kitty Ferguson

Zajímavé na doplnění zajímavostí o úžasné osobě Stephena Hawkinga, četla jsem jen části:))

26.01.2018 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Skvělé jako vždy, možná až trochu moc dobrý konec jinak tuhle sérii miluju:))

26.01.2018 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Taaaakže...od čeho začít. Nejprve asi že knížka je spíše pro mladší čtenáře. Mám radši složitější popis osob a dějů a mě osobně by se podle mě líbila tak před dvěmi třemi lety.(Děj se dal odhadnout už od prvního otcova vyprávění o Arintě :) Jinak jsem občas nějaké věty moc nepochopila, ale potom z kontextu už ano. Taky se to dá trochu spíše brát jako pohádka, je tam jasně určeno dobro a zlo a není to komplikovanější což mám radši. Jinak se mi ale líbila a doporučiji lidem tak 12 let. :D

08.01.2018 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města jsem nejdříve viděla filmově zpracovaná a teď jsem se je rozhodla přečíst v angličtině. Líbí se mi Greenův styl psaní i dobrý nápad na příběh. Bavila mě hlavně první a třetí třetina, prostředek knihy trochu slabší, tolik se toho nedělo. Líbily se my úvahy o papírových městech a lidech a tak.....Z konce jsem trochu rozpačitá, nevím co jsem čekala ale asi to tak mělo být...Doporučuji, spíše oddychovka, ale od Greena jsem četla lepší:))))

28.12.2017 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Skvělé, jsem z toho opravdu nadšená. Knížka ležela půl roku v knihovně a nějak jsem se k ní neměla. Přišel zimní čas a taky čas na nějakou pořádnou tlustou knihu(která se nakonec četla rychle:) a tak jsem jí vytáhla. A jsem opravdu nadšená. Strašně se mi líbí nápadité zpracování, děj byl napínavý až do poslední stránky a už se nemůžu dočkat,až si koupím druhý díl:)))):DDD

28.12.2017 5 z 5

Sherlock Sherlock Guy Adams

Opravdu miluju seriál ale tohle mě zklamalo, nudila jsem se:((((

17.11.2017 2 z 5