Vango

Vango je tajuplný hrdina, kterého jako malého chlapce vyvrhlo moře na břeh jednoho z Liparských ostrovů u Sicílie, a který se snaží rozluštit záhady obestírající jeho život: kde jsou jeho rodiče? Proč mu neustále někdo usiluje o život? Kdo to nad ním při jeho dobrodružných cestách po Evropě i Americe neustále drží ochrannou ruku? Strhující román o chlapci milujícím výšky, pařížské střechy, vysoké věže a skotskou dívku Ethel sepsal francouzský spisovatel Timothée de Fombelle, mimo jiné autor velkého dobrodružného románu pro děti Tobiáš Lolness. Nyní přináší příběh klenoucí se nad první polovinou minulého století, v éře prvních vzducholodí, rychlovlaků, mrakodrapů, ve složité době mezi dvěma světovými válkami, která prověřovala lidské charaktery a odlupovala dobro od zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175272/vango-175272.jpg 4.7164

Vango (2011)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Baobab

Kniha Vango

Martyn249

Krásná knížka, která člověka vytáhne do oblak...

hurikan123

opravdu zajímavé dílo, při kterém nestačí sledovat dějovou linku hlavní postavy... i když to mělo ode mě hluché a postradatelné (možná nepochopené) části a pasáže a konec jsem moc nechápal, zaslouží si to 5*

Alíša236

Kniha mi přijde, že je vhodná pro děti, pro starší děti, které už mají nějaké povědomí o dějinách 20 století, ale jsou pořád děti. Příběh je napínavý, dobrodružný, dobře se čte, ale některé situace jsou přeci jen nereálné a za vlasy přitažené a spoustu "šokujících" odhalení zkušený čtenář pochopí mnohem dříve, než mu to autor předloží. Obecně mi styl hodně připomíná špionážní romány které se psaly (pro dospělé) ve třicátých letech 20. století. Každopádně kniha mě pobavila a i více než Tobiáš Lolness.

annamc

Definitivně nejlepší kniha, co jsem kdy četla!!!

bosorka

Timothée de Fombelle prostě umí, tohle byla tak nádherná pohádka, dobrodružná, napínavá, prostě parádní. Fascinuje mě styl autorova psaní, je poetické protkané zvláštní melancholií, přitom ale doslova hladí. A jeho postavy jsou skvělé a zajímavé, člověk se s nimi až nerad loučí. Vango samozřejmě, tahle osoba žijící v oblacích mě dojímá dosud. Statečný Zefiro, smutná Ethel, tajemný Andrej, skvělá Madmoisselle, komisař Boulard a jeho matka, šéf vzducholodí Eckener... A nejvíc ze všech mě vzala Myšice, úžasná, statečná, skvělá dívka, co zná všechny střechy světa.
Příběh byl takový, jaký má být: zrada, láska, pomsta, pronásledování, kladní i záporní hrdinové, smrt i znovuzrození, přátelství. Zasazené do reálné doby, s některými reálnými příběhy, až by se chtělo věřit, že se to celé opravdu stalo. Srdce se mi po dočtení úplně tetelí a bude se tetelit ještě dlouho. Jo, a naprosto nádherná obálka.

Epes
19.12.2018

Tlustospis o 700 stranách byl pro mě výzvou. Ale četlo se to rychle. Příběh je i při svém rozsahu přehledný a čtivý. Jak to bylo s hlavním hrdinou se dalo tušit už od poloviny. Chápu, že dobové kulisy neumožnily autorovi uzavřít příběh nějak překvapivě, přesto je škoda, že se literární postavy vytratily jaksi do ztracena.

Dianeh
26.09.2018

Bohuzel obrovske zklamani. Kniha je ctiva, ale to je vse. Zadna pointa, zadny presah, zadne zamysleni. Mozna by me zaujala v mych 18nacti, ale v dospelosti cekam od knihy vice, nez jen fajn pribeh. Neubranim se srovnani s Alchymistou, kde na par stranach, v relativne jednoduchem pribehu, je neuveritelna sila a pointa. Naopak Vango je odpocinkove cteni, u kterého se clovek nemusi prilis zamyslet nad textem.

Alžbjeta
23.09.2018

Láska na první pohled. Přečteno jedním dechem.