Vango

Vango je tajuplný hrdina, kterého jako malého chlapce vyvrhlo moře na břeh jednoho z Liparských ostrovů u Sicílie, a který se snaží rozluštit záhady obestírající jeho život: kde jsou jeho rodiče? Proč mu neustále někdo usiluje o život? Kdo to nad ním při jeho dobrodružných cestách po Evropě i Americe neustále drží ochrannou ruku? Strhující román o chlapci milujícím výšky, pařížské střechy, vysoké věže a skotskou dívku Ethel sepsal francouzský spisovatel Timothée de Fombelle, mimo jiné autor velkého dobrodružného románu pro děti Tobiáš Lolness. Nyní přináší příběh klenoucí se nad první polovinou minulého století, v éře prvních vzducholodí, rychlovlaků, mrakodrapů, ve složité době mezi dvěma světovými válkami, která prověřovala lidské charaktery a odlupovala dobro od zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175272/vango-a1J-175272.jpeg 4.7227
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Baobab

Vango, entre le ciel et la terre / Vango, un prince sans royaume, 2011

Kniha Vango

inachisio

Nepřipadá mi, že má Fombelle větší hlavu než já, ale i s docela normálními rozměry dokázal vymyslet úžasně spletitý a naprosto nepředvídatelný příběh. Úžasný, úžasný, úžasný!

Dvě věci bych vytkla - někdy bylo vedlejších postav až moc a pak se to motalo. A zadruhé, jeho styl psaní je krásný, ale často se opakují slovní obraty, které jsou poprvé geniální, originální a napínavé, ale poněkolikáté spíš nadbytečné.

Ale jinak! Bezvadná knížka s hrdiny hodnými zamilování! Plná zvratů! S neuvěřitelným příběhem! Zajímavá, originální, napínavá, nepředvídatelná, úžasná, geniální! Nemůžu uvěřit tomu, kde to začalo a kde až to skončilo.

BarBarBar

Nemám slov. To byla taková krása a nádhera! Už teď vím, že si Vanga brzo přečtu znovu. Nějak si nedovedu představit, že už bych se k němu neměla dneska večer vracet. Bude se mi stýskat. Opravdu krásný, jemný, dojemný, napínavý příběh, který Vás nechává napnuté až do poslední stránky. Protože tolik zvratů, co kdyby náhodou se vše ještě otočilo. Opravdu silný příběh, tak jako všechny od Timothéeho!

panda2

Jedním slovem bych Vanga popsala jako strhující. Tahle knížka je mistryní ve schopnosti přesně vědět kdy, co, jak a z čí perspektivy čtenáři ukázat, aby mu pro zmatek nezačala být lhostejná a zároveň ho udržela napjatého. Na sedmi set stránkách postupně proniknete do obřího chuchvalce silných osudů, náhodných setkáních a působivých odhalení a pomalu zjišťujete, že ačkoli sledujete mnoho různých příběhů, zapadají do sebe přesně jako dílky puzzle. Příběhem je kniha pohádkou, stylem vyprávění thriller a to vše na pozadí skutečných historických událostí. Doporučuji všem, co hledají něco, co je chytne, překvapí a donutí procvičit mozkové závity při všech úvahách a propojeních.

Palindrom

Zatím jsem nečetla lepší a propracovanější knížku. Timotheé vás neustále udržuje napnuté, mění časové linie, kličkuje mezi indiciemi a čtenář lapá po rozklíčení zápletek jako po bludičce. Postavy jsou propracované, nádherně vymyšlené jen možná někdy až moc dobré. Rozuzlení, kterých se vám nakonec dostane se nemůžete nabažit. Stále žasnu nad tím jak dopodrobna propracované to Timotheé má. Je mým velkým vzorem. Nenechte se odradit tloušťkou! Přečtete to raz dva!

Emilie37

Za mě nádherný příběh, nádherná atmosféra, nádherná kniha. Osudy mnoha postav se mistrně proplétají. Příběh je plný zvratů, které by člověk vůbec nečekal.

Ctv

Když jsem tuto knihu viděla na regále knihkupectví, tak mě neohromil název ani obálka, ale velikost. Je to opravdu tlouštík. Anotace zaujala, tak jsem si ji koupila a neudělala jsem chybu.
Vango je romantický, dobrodružný, poetický příběh. Autor po celou dobu postupně odkrývá jedno malé tajemství za druhým, jedno nečekané propojení za druhým. Tím vás neustále drží ve střehu. Nenudíte se, prostě čtete a čtete a stále vás to baví i když vám na začátku nebylo tak úplně jasné, jak lze udržet pozornost čtenáře v takovéto bichli. Ale právě pro to, jak krásně dokázal autor dávkovat poznání a informace v průběhu, je pak konec knihy zklamáním. Najednou frk frk frk, všechno vyjasněno a vyřešeno na pěti stránkách a je konec. Velká škoda, že si autor nedal více práce s propracováním závěru knihy.

JAnD

Vango je vlastně zkrácená forma jména Evangelista.
Na rozdíl od Tobiáše mne tato kniha pohltila už v první kapitole. A už nepustila, napínavý, dobrodružný, trochu romantický příběh, sice jdou tušit inspirace mnoha klasikami počínaje hrabětem Monte Cristem, ale to vůbec není na škodu. Zasazeno do předválečné Evropy, kde už vystrkuje růžky nastupující nacismus, později zasáhne do děje i světová válka...
Konec byl trochu nečekaný, musel jsem se ještě vrátit o něco zpátky, abych přišel na to, kde se tam dotyčný vlastně vzal.
Za čas si rád přečtu ještě jednou, už ve větším klidu, protože už nebudu tak napnutý, jak to dopadne.
Ovšem, ne, že bych netušil Vangův původ už od začátku...

anibeni

Vango je úžasný příběh, mistrně napsaný, se spoustou postav, jejichž osudy se dříve či později nečekaně propletou.. Možná byl konec trošku ošizený, ale kdyby nebyl, příběh by měl dalších 300 stran... Nicméně - přes to všechno - to pro mě nedosahuje takové kvality a poetičnosti jako byl Tobiáš Lolnes