Stephen Hawking: Jeho život a dílo

Autorizovaný životopis jedné z nepozoruhodnějších postav současnosti. A navíc průvodce teoretickou fyzikou řečí normálních smrtelníků. Stephen Hawking je jednou z nejpozoruhodnějších postav současnosti. Tento cambridgeský génius si získal celosvětové renomé jako brilantní teoretický fyzik a navíc se stal velkým zdrojem inspirace pro každého, kdo byl svědkem jeho vítězství nad postižením. Toto je Hawkingův životní příběh očima Kitty Fergusonové, která se při psaní mohla spolehnout na pomoc samotného Hawkinga a jeho blízkých spolupracovníků. Navíc má Kitty dar překládat jazyk teoretických fyziků do řeči normálních smrtelníků. Kniha přináší pestrý obraz Hawkingova dětství, srdceryvných počátků jeho boje s postižením motorického neuronu během prvního roku postgraduálního studia na Cambridgi, sílícího mezinárodního věhlasu a dlouhých let osobního boje o přežití a snahy vědecky pochopit vesmír. Průběžně také shrnuje a laikovi vysvětluje vědecké teorie, kterými se Hawking zabýval. Součástí životopisu jsou ilustrace a fotografie, které zahrnují celý Hawkingův život od dětství do současnosti. České vydání lektoroval Jiří Grygar....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171675/stephen-hawking-jeho-zivot-a-dilo-171675.jpg 3.822

Osobnosti 20. století 5.

Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno · Práh

Stephen Hawking: His Life & Work · 1991

Kniha Stephen Hawking: Jeho život a dílo

MinaHawke
21.03.2018

Zajímavá kniha o životě velmi významného fyzika.

annamc
26.01.2018

Zajímavé na doplnění zajímavostí o úžasné osobě Stephena Hawkinga, četla jsem jen části:))

zahadum
21.04.2015

Bál som sa,že kniha bude venovaná hlavne súkromiu tohoto významného fyzika. Kniha je chvalabohu viac zameraná na jeho prácu...rozbor a stručná charakteristika jeho teórii, úspechov ale aj omylov na poli kozmológie. Autorka sa skutočne snažila podať zložité témy pomerne " jednoducho " ak niekto čaká životopis v ktorom je 80 % knihy venovanej súkromiu, láskam a osobným záležitostiam bohužiaľ táto kniha nie je pre neho..... v podstate cca 70 % knihy je čisto fyzika a opisy toho o čom sa snažil Hawking napriek handicapu prísť na podstatu. Hawking sa celý život venoval nájdeniu tzv. teórie všetkého...podobne ako Einstein aj Hawking priznáva,že to bude jeden z najťažších úloh ktoré stoja pred ľudstvom. A súhlasím aj s Hawkingom v tom,že ťažšie bude možno sa na našej krásnej planéte vzájomne nepozabíjať.

xxtom
09.07.2014

Kniha popisuje jak Hawkingův život, tak některé jeho teorie. Líbilo se mi, jakou formou ji autorka píše a jak je vyprávění ze života prokládáno fyzikou.

wally
06.03.2014

Strašně jsem se na tuto knížku těšil...říkal jsem si, že se něco dozvím o životě jednoho z nejgeniálnějších mozků této éry a pochopím něco z jeho vědeckých myšlenek a teorií...sama autorka v úvodu píše, že knížku se snažila napsat tak, aby ty teorie byly pochopitelné i laikům. První část se mi splnila vrchovatě...ta druhá už ne...ať jsem se snažil jak se snažil, tak některé jeho teorie mi zůstaly nadále tajuplné. Asi to byla hlavně chyba ve mně, že jsem je nepochopil...nevím, zda to šlo napsat ještě lépe, ale právě to, že jsem se v některých kapitolách nechytal mi trošku zkazilo výsledný dojem ze čtení této knihy....no objednal jsem si Stručnější historii času, tak snad dostanu ještě jednu šanci... :-)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Kitty Ferguson
americká, 1941