Anička.pa Anička.pa komentáře u knih

Prach Prach Hugh Howey

Třetí díl jsem četla poměrně s velkou pauzou a tak mi i chvíli trvalo než jsem si trochu vybavilo, co proč a jak. Ale lepší zakončení jsme snad nemohli čekat, neustále se něco dělo, ani chvíli jsem se nenudila. Rozhodně tato trilogie stojí za přečtení, nezlobila bych se ani za další pokračování :-)

18.06.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Začátek jsem naprosto hltala, při každé osobě mě nutilo přemýšlet kdo mohl asi Míšu postřelit, když jsem se dostávala k prostředku už mě kniha tolik nebavila, přišlo mi to špetku přetažený. Konec byl zas o trochu lepší, až tedy na otevřený konec, který mě naštval. Zbytečně vše okolo natažené a konec pak o ničem. Co bude dál s rodinou, najde je Míša? Konec prostě chybí..
Ani žádná z postav mi nebyla extra sympatická. Četla se sice dobře a rychle, přečteno za 5 dní, ale žádný dojem ve mě nezanechala.

03.08.2017 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Vůbec mě díky kategorii YA nenapadlo, co se v knize skrývá za poklad. Téměř okamžitě mě kniha pohltila a nechtěla jsem ji už odložit! O této minulosti Španělka jsem neměla téměř žádné povědomí, takže jsem si díky knize rozšířila i své znalosti. Byl to silný příběh, který ve mě rezonuje i dlouho po přečtení. Opravdu doporučuji!

09.06.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Musím říct, že jsem od této knihy neměla žádné očekávání, měla jsem spíše obavy, aby mi to nepokazilo serii Hunger games. Naštěstí jsem byla překvapená až z knihy nadšená. Je skvělé se dozvědět, jak se vlastně tyto hry vyvíjeli a kdo na tom měl svůj velký podíl. Všechny postavy byly skvěle vykresleny. Do poslední chvíle jsem si říkala, kdy přijde ten zvrat a Snow se promění v tu osobnost, která nám je známá, konec jsem vůbec nečekala a zajímal by mě, co se událo i poté. Těším se na filmové zpracování a doufám, že toto není jediný prequel :-)

24.10.2022 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Velmi příjemný, milý a zábavný příběh :-) Skvěle jsem se u toho odreagovala. Bylo skvělé v tomto chmurném počasí a divné době strávit pár chvil u moře s velmi sympatickými hlavními hrdiny :-)

02.11.2020 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Knihy jsem se bála, všude jsem četla všelijaké recenze, jak silný je to příběh, který dovede k slzám. Ano, je tomu přesně tak. Zpočátku jsem se trochu ztrácela a říkala jsem si, jestli mě to bude vůbec bavit. Záhy jsem se však do příběhu ponořila. Všechny postavy jsou dokonale vykreslené až máte pocit, že po otevření knihy ožívají. Je to velmi smutný a silný příběh, který Vám zlomí srdce.

16.09.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se četla velmi dobře, sice je příběh v mnoha případech předvídatelný, dozvíte se třeba skoro už v půlce, kdo za tím stojí, ale i tak mě to od knihy neodradilo a ba naopak, mě zajímalo, co bych se ještě více mohla dozvědět. A ten konec? Nevím, přišlo mi to zbytečně navíc, a nebo k tomu alespoň mohl autor dodat, jak to se všemi dopadlo..

25.08.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vždy jsem byla Harryho fanoušek, ale až teď jsem se dokopala začít číst knihy a nelituji :-) Bála jsem se, že když jsme filmy viděla první nebudu si knihy tolik užívat. A právě naopak, je zajímavý Harryho poznat v literární podobě :-)

26.08.2017 5 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Když jsem si přečetla anotaci, nečekala jsem, že se uvnitř toho všeho bude schovávat tak krásný příběh! Všichni hrdinové mi byli velmi sympatičtí a kniha se četla jedním dechem. Konec byl také jízda, kdy jsem nemohla přestat číst a se zatajeným dechem otáčela listy.

27.01.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Obdobně jako u prvního dílu, jsem nadšená. Krásný příběh plný hlubokých myšlenek. Hlavní postavy také nezklamaly, oba jejich příběhy mě bavili. Jen mě trochu mrzelo, že zde nebyla více zobrazena Juliet. Doufám tedy, že se ještě setkáme třeba s jedním dílem, kde budou už všichni pospolu :-)

21.10.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha mě nadchla svým tématem! Četla se opravdu skvěle, stránky mi mizeli pod rukama. Hned ze začátku jsem se přistihla, jak při čtení najednou se svou nalitou sklenkou vody šetřím. Vůbec si nedokážu představit, jak bych sama v těchto situacích reagovala, do jaké skupiny bych asi patřila. Určitě knihu doporučuji! Jediné, co mi u knihy chybělo, bylo alespoň malé vysvětlení, jak k tomuto stavu došlo.

19.06.2020 4 z 5

Kniha mě úplně očarovala, líbilo se mi námět s cestováním v čase. Vůbec bych se nebránila filmovému zpracování :-)

27.07.2017 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Po knize jsem sáhla díky krásné obálce a tomu, jak moc byla propagována. Začátek byl super, seznámení hrdinů originální. Pak už mě příběh bavil méně a méně. Celkově kniha nebyla špatná, za mě vhodná romanťárna k moři :-)

25.06.2023 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Moje první kniha od autorky a za mě skvělé čtení. Postava vnučky a babičky se mi líbila, jejich humor byl prostě super a bavil mě. Stejně tak představa nebe a pekla mě velice zaujala.
Oddechové čtení, které pobaví, ale i donutí i k zamyšlení :-)

09.11.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Krásný a dojemný příběh, který pohladí na duši.

24.10.2022 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Super, pohodové letní čtení, u kterého se zasmějete a hezky odpočinete na pláži :-) Mnoho situací bylo sice předvídatelných, ale to mi vůbec nevadilo. Příběh byl čtivý a postavy velice sympatické.

06.08.2021 4 z 5

Já nevím, asi jsem od knihy čekala úplně něco jiného. Moc mě to neoslovilo a tudíž ani nebavilo. Knihu jsem dočetla s tím, že jsem stále očekávala nějakou tu pecka. Každopádně musím říci, že autorku obdivuji, že takhle šla do toho z ničeho nic stát se letuškou a rok být na cestách, některé pasáže byly úsměvné a věřím, že si musela užít mnoho zajímavých a zábavných zážitků :-)

02.10.2020 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nechápu jak jsem tak dlouho mohla otálet s přečtením knih. Byla to naprostá bomba a mě jen mrzí, že jsem jako první viděla filmy a až s velkým odstupem se pustila do knih. Knihu bych si určitě užila daleko více bez filmové předlohy. Každopádně bylo to úžasné, ten vytvořený svět, postavy a děj. Od začátku knihy jsem příběh hltala a nemohla se od ní odtrhnout.
Když to tedy jen lehce porovnám, tak jediný, kdo mi po přečtení nesedí v obsazení filmové role je Peeta, kterého si teď představuji zcela jinak. I Katniss mi byla v knize daleko více sympatičtější, taková více citlivá. Ve filmu jsem si na Katniss musela chvíli zvykat. Jinak mě i docela překvapilo, že se knižní a filmová verze od sebe moc nelišila.
Určitě doporučuji bylo to skvělé a já už se vrhám na další díl :-)

29.09.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Tak tohle byla síla!!! Stejně jako filmové zpracování i kniha mě dost zasáhla. Bylo to pro mě velmi náročné čtení, několikrát jsem knihu musela i odkládat. Líbilo se mi, že kniha není pouze z pohledu obětí, ale i z pohledu odborníků a dokonce i z pohledu predátora. Určitě doporučuji, měl by si snad přečíst každý rodič.

13.06.2020 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Touhle knihou jsem byla velmi mile překvapena, protože jsem vůbec netušila, co vše se uvnitř ukrývá! Myslím, že na knihu budu ještě dlouho vzpomínat a určitě se k ní ještě vrátím!

25.05.2020 5 z 5