Andrea81 Andrea81 komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Příběh ze života námezdních zemědělských dělníků v době hospodářské krize. O snech, na které se upínají, ale které se bohužel nikdy nenaplní. Smutný obraz tehdejší doby. Děkuji autorovi.

24.05.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Začala jsem číst hlavně kvůli čtenářské výzvě. A jako už po několikáté děkuji výzvě za přečtení knihy, ke které bych se asi nedostala, což by byla škoda. První, ale určitě ne poslední setkání s těma dvěma úplně rozdílnýma chlápkama.

22.05.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Pro mě pohlazení po duši, i když smutné. Víc netřeba dodávat.

10.05.2020 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Můj první Bukowski. A asi poslední. Nevím, jestli autor chtěl co nejvíc šokovat. O lidech, kteří se plácají životem ze dne na den a jejich největší potřebou je chlast, sex, cigára. Byl to jen popis, chyběla mi tam hlubší myšlenka, pocity.

17.04.2020 2 z 5

Příběh lidské vlhkosti Příběh lidské vlhkosti Martin Strnad

Chujovina.

10.04.2020 1 z 5

Uchovej mou duši Uchovej mou duši Ivo Fencl

Není to úplně můj žánr, ale bylo to v pohodě. Nejvíc se mi líbil Anubis.

10.04.2020 3 z 5

Nic pro mě, četla jsem kvůli výzvě.

29.03.2020 2 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Krásně popsaný drsný život v době bronzové. Úplně jsem se přenesla v čase. A ty ilustrace! Mám ráda pana Buriana a děkuji také panu Štorchovi.

22.03.2020 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Klasický pan Foglar, ten nikdy nezklame. Četl syn a moc se mu to líbilo, tak jsem neodolala a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Příběh o krásném přátelství, taková už se jen tak nevidí. Děkuji pane Foglare.

14.03.2020 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Pro mě docela náročná knížka. Styl psaní je opravdu osobitý. Hlavní hrdina...to je fakt síla. Tato knížka se mi opravdu z hlavy jen tak "nevymaže".

29.02.2020 4 z 5

Zjevení démona Zjevení démona Taran Matharu

Pěkně napsáno, děj má spád a úplně mě pohltil. Hodně věcí vysvětluje, co se stalo "před Fletcherem". A to s bílým Orkem...síla.

23.02.2020 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Četla jsem kvůli výzvě. Dějově dobrý nápad, tunely pod Londýnem, dívka alá Robin Hood. Ale něco mi tam chybělo a něčeho bylo až příliš. Mám takový rozporuplný pocit.

15.02.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Oddechovka...

02.02.2020 3 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Špionážní témata mě nikdy moc nebavila, ale toto je povedené.

26.01.2020 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Taková pěkná oddechovka. Překvapilo mě, jak film věrně kopíroval obsah knížky. Za mě povedené a navíc mám splněno téma do čtenářské výzvy.

12.01.2020 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět pořádně zamotané. V tomto díle mi přišel Harry trochu jako James Bond - nesmrtelný. Ale stále je to pro mne čtenářský zážitek a těším se na další životní i pracovní peripetie HH.

07.01.2020 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

U nás sice vládne skoro jaro, ale atmosféra v knize mi zalezla pěkně pod kůži. Úplně jsem cítila to mrazení v zádech. Když jsem četla před spaním, občas jsem se bála, abych neměla noční můry. Od teď se budu dívat na sněhuláky úplně....jinak. Za mě to nemělo chybu.

30.12.2019 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Po kratší pauze jsem se opět vrhla na příběhy o Harrym a nezklamal. Těším se na další díl.

22.12.2019 4 z 5

Brokovnice Brokovnice Ed McBain

Klasická oddechovka, není co řešit...

07.12.2019 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Pro mě dost těžké čtení, při představě, že mám doma dva stejně staré kluky, jako jsou kluci v knize mi občas tuhla krev v žilách. Další krásná sonda do lidské duše, kdo si zachová zdravý rozum a bude se chovat alespoň trochu civilizovaně a kdo se nechá strhnout silnějším jedincem, za cenu páchání hrůzných věcí, aby měl plné břicho a přežil. Děkuji čtenářské výzvě.

01.12.2019 4 z 5