Andrea81 Andrea81 komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jako vždy nečekané, koukala jsem s otevřenou pusou a nemohla uvěřit. Brilantní.

01.02.2021 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Povedená zápletka, jako vždy ;-)

28.01.2021 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Pořád mě to nepřestává bavit a to byla už desátá v sérii ;-)

16.01.2021 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Můj oblíbený HH ;-)
a v prostředí feťáků bych se opravdu nechtěla ocitnout.

03.01.2021 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Jako vždy napínavé. Nezklamalo.

26.12.2020 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po Stalkerovi, který mě až tak nezaujal, byla toto fakt jízda. Hned se vrhnu na další díl.

10.12.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět velmi dobré, Písečný muž se mi ale líbil víc.

24.11.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná knížka o těžké době, kterou si my zhýčkaní moderními vymoženostmi nedovedeme představit. Člověk vydrží věci, které by nevěřil, že zvládne. O nezlomnosti lidského ducha....v této divné době mě to docela nakoplo. Děkuji paní autorce.

08.11.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Už během četby se mi usídlila v srdci a zůstane tam napořád. Paní autorko moc děkuji.

28.10.2020 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Zajímavý nápad, chybělo mi tam ale více vysvětlení v podstatě všeho z minulosti, proč a jak atd. Náhled do pocitů osoby, která prožila velké trauma, dobrý, ale bylo to jen takové "naťuknuté".

14.10.2020 3 z 5

Velké vody Velké vody Arne Dahl (p)

Nebylo to špatné, ale za mě takové kostrbaté. Víc, jak tři nedám.

09.10.2020 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Pěkná knížka, ale konec byl takový zbrklý, že to celkový dojem dost kazí. Škoda.

13.09.2020 3 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Mělo to své mouchy, ale četlo se mi to jedním dechem. Za mě dobrý.

04.09.2020 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha hezká, ale nejvíc se mi líbily Fermínova moudra. To nemělo chybu.

23.08.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka, která má vše. Kolikrát jsem se usmívala, kolikrát mi vyhrkly slzy, kolikrát mě donutila se zamyslet... Srdcovka, děkuji autorovi.

25.07.2020 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Přečteno jedním dechem....a to zatajeným. Děj má spád, konec opravdu síla, vřele doporučuji. Děkuji autorce.

15.07.2020 5 z 5

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

Oddechovka...

28.06.2020 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Těžké téma: vina, odpuštění, nenávist, beznaděj, odvaha, síla přežít.... Je potřeba si stále připomínat zvěrstva, která je člověk schopen udělat člověku. Lidstvo je, ale nepoučitelné a tyto hrozné věci se bohužel dějí i v dnešní době. Ode mě tichá vzpomínka na ty, kteří toto peklo zažili.

14.06.2020 4 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Taková ponurost. Taková melancholie. Básně nejsou zrovna můj šálek kávy a tak se ani nedivím, že některé jsem asi zcela nepobrala. Každopádně nelituji, že jsem je četla.

04.06.2020 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Příběh ze života námezdních zemědělských dělníků v době hospodářské krize. O snech, na které se upínají, ale které se bohužel nikdy nenaplní. Smutný obraz tehdejší doby. Děkuji autorovi.

24.05.2020 4 z 5