Všechny řitě světa i ta má

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání zřejmě nejúspěšnější knihy Bukowského znalému čtenáři připomene autorův styl; čtenář, který se setkává s dílem Bukowského poprvé, pohlédne prostřednictvím sedmadvaceti povídek na Spojené státy americké jiným pohledem, než jaký nabízí líbivé hollywoodské filmy, a ve vyprávění plném sexu, alkoholu a vulgarismů objeví citlivého a přemýšlivého autora....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155755/vsechny-rite-sveta-i-ta-ma-155755.jpg 3.91095
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Argo
Originální název:

South of No North, 1973


více info...
Nahrávám...

Komentáře (109)

Kniha Všechny řitě světa i ta má

lost.in.books
07. října

Další kousek povinné četby, který mě opravdu neuchvátil. Absurdní, mnohdy zvrácené povídky o outsiderech a vyvržencích společnosti propojené někdy až absurdními náměty a dějem. Neukončené povídky s otevřeným dějem, vulgarismy a mnoho dalšího mě odrazovalo od toho přečíst knihu jedním dechem. Vím, že byl záměr autora schválně do příběhu zakomponovat vyvržence, ale já jsem v tomto díle kouzlo nenašla a nemám chuť si od autora přečíst cokoliv dalšího, jelikož mi to absolutně nic nepředalo. Nevím co jiného bych k této knize dodala. Pokud jste milovníky undergroundu, tak by se vám kniha mohla líbit, ale pro mě to bylo akorát marnění časem. Dvě hvězdičky dávám autorovi za osobitost a originalitu.

Radovan_R
21. srpna

Knihu jsem si půjčil, protože podle názvu se zdálo, že bude legrace. Ve skutečnosti anotace knihy nekecá - je to kniha o outsiderech. Většina povídek je podivných a jsou jakoby uťaté uprostřed - něco se děje a najednou konec, ačkoliv příběh by měl pokračovat.
Moc mě to nenadchlo, asi to fakt není pro každého.
Nejvíc mě zaujala povídka, která dala knize název, ta zní celkem uvěřitelně.


Habrovan
29. června

Není to čtení pro každého. Kdo má rád absurditu, underground, ten se bude ke knize vracet jako já.

Hotovson
09. května

Nebyla to taková katastrofa, jako když jsem čet (a nedočet) Zápisky starýho prasáka, ale na Poštovní úřad nebo Šunkovej nářez to nemá, ale moh bych říct, že většina těch povídek se mi líbila u některejch jsem se musel i smát. Takže celkově je to povedený, když se člověk smíří s tim, že čte o zoufalcích a ztroskotancích a je to samej chlast a sex.

MatBla
30. dubna

Dost divné, takové špinavé, ožralé, samí rváči...kniha mě neoslovila,
nevím, jestli ještě někdy sáhnu po Bukowském.

vvikingg
03. března

opět skvělý výběr Chinaského povídek psaných jeho drsným a nezaměnitelným stylem, kniha se jmenuje podle předposlední povídky, kdy autor postoupil operaci hemeroidů a jeho drsné postřehy z nemocnice, povídka Pane přestaňte mi čumět na kozy je nej,,, :-)

Kopta
23. února

Hodně nový zážitek, na který vím, že budu hodně barvitě vzpomínat. Kniha svou upřímností a upřímností začala bavit hned od počátku. A jasně, zase narážím na problém toho, kdy mi příběh nedává nějaké adekvátnější rozuzlení nebo smysluplnou pointu. Ale zde mi to nevadilo, protože Bukowski mě postavil na svou zvráceně prdelní šachovnici a nechal se táhnout po desce. Zatím asi nejvtipnější knížka, jakou jsem kdy četl.

Artep071
26. ledna

................. svět patří těm co se neposerou .................

1