Všechny řitě světa i ta má

Nové vydání zřejmě nejúspěšnější knihy Bukowského znalému čtenáři připomene autorův styl; čtenář, který se setkává s dílem Bukowského poprvé, pohlédne prostřednictvím sedmadvaceti povídek na Spojené státy americké jiným pohledem, než jaký nabízí líbivé hollywoodské filmy, a ve vyprávění plném sexu, alkoholu a vulgarismů objeví citlivého a přemýšlivého autora....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155755/vsechny-rite-sveta-i-ta-ma-155755.jpg 3.9884
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Argo

South of No North (1973)

Kniha Všechny řitě světa i ta má

Shindo

Neviem, no... Niektoré poviedky sú fajn, iné mi pripadajú bez pointy, akýsi výšplech. Buk má svoj štýl, občas ale unavuje.

VesmirnaOndatra

Poviedky ako život. Krátke a bez pointy.

Aki12
23.12.2018

Kvalita povídek je různá. Některé povídky pro mě neměli vůbec smysl a hned jsem na ně zapomněl, ale jiné (hlavně povídka Kuráž) bylo pro mě něco dokonalého.
I přesto mi nějak uniká pointa některých povídek, ale podle mého, na každou povídku si musí člověk přijít sám postupem věku.

DuchDoby
15.12.2018

Starý dobrý Charlie je prostě...
A nehažte kamenem. Nejste bez viny.

Mruskulka
05.11.2018

Překvapilo mne, jak někteří mohou tuto knihu označit za odpad. Knihu jsem četla před několika lety a opět mě dostala. Bukowski prostě umí psát a šokovat.

Šnek86
23.10.2018

Asi jsem čekal víc, kniha psaná jak kdyby se s vámi bavil kamarád, bez příkras a okolků rovnou na tvrdo.Všudypřítomný sex, chlast a vulgarity.Některé povídky byly nudné, u některých jsem se dokázal i zasmát.Celkový dojem průměrný.

LenJen
28.09.2018

Začátek vypadal dosti děsivě, jen jako bezduchý kult k*ndy, ale právě sonda do tohoto pudového smýšlení, propitých jater a nejnižších vrstev společnosti byla zajímavá natolik, abych se dostala do cca dvou třetin knihy, kdy mě některé povídky opravdu bavily, nabraly i víc než jeden smysl. Je třeba Bukowskeho nesoudit, jen pozorovat.

Bajunek
21.08.2018

Na škola jsem musela přečíst jako povinnou četbu....co dodat, tak sprosté tak úchylné, že jsem si ji musela koupit do své knižní sbírky

erotika

Charles Bukowski