Andrea81 Online Andrea81 komentáře u knih

Ruce vzhůru! - 12 detektivních výstřelků Ruce vzhůru! - 12 detektivních výstřelků Ivona Březinová

Četla jsem hlavně kvůli čtenářské výzvě.

07.04.2019 2 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Nic pro mě, četla jsem kvůli čtenářské výzvě.

31.03.2019 2 z 5

Noci, noci Noci, noci Kateřina Rudčenková

Bohužel nic pro mě, ten útržkovitý styl byl pro mě moc chaotický, nezajímavý. Jak bylo psáno níže, možná jsem na tento typ knihy ještě nedozrála.

17.03.2019 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedna z knih, která ve mě zanechala krásný a smutný dojem, budu se k ní ráda vracet.

27.02.2019 5 z 5

Měsíce / Hlas ticha Měsíce / Hlas ticha Karel Toman (p)

Nic pro mne.

24.02.2019 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Harry Hole a jeho životní peripetie...ráda se nechám autorem vtáhnout do dalších případů.

24.02.2019 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Starý, dobrý Harry. Jen tak dál.

09.02.2019 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Čtivé, dějově dobré, napínavé. Harry mě baví.

24.01.2019 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Agatha mě nepřestává překvapovat, její styl je úžasný, její zápletky dokonalé.

19.01.2019 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Harry Hole mě prostě baví, nemůžu těm jeho případům tak nějak odolat. Vtáhl mě do svého světa a těším se na další příběhy. Oddechové i surové zároveň.

13.01.2019 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první seznámení s Harrym a nezklamalo. Kniha se krásně čte, děj ubíhá. A to prostředí. Nahlédnutí do pohnuté historie austrálců, kvůli (jak už to bývá) vykořisťování od bílých lidí. Jasně, mělo to svá stinná místa, ale těším se na další díly.

06.01.2019 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Moje očekávání to splnilo. Taková oddechovka i když k zamyšlení. O lásce, ke které se upínáme a opět nás zraní. O lásce k penězům, která je větší než láska k milovanému člověku. Obraz tehdejší doby, která nebyla tak dokonalá, jak se nám někdy snaží vnutit. Prostě peníze kazí charakter.

30.12.2018 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Ani se mi nechce hodnotit. Knížka má určitě své kouzlo, které se mnoha lidem líbí. Pro mě, ale momentálně žádný přínos moc neměla. Asi to bylo na mojí vánoční náladu moc depresivní. Nebo jsem spíš na pana Kafku ještě nedozrála.

29.12.2018 2 z 5

Rúny Rúny Gustáv Hupka

Nic pro mne.

28.12.2018 2 z 5

Vánoční staročeské vaření Vánoční staročeské vaření Pavel Martin

Kniha, ve které se dozvíme něco o starodávných obyčejích o vánočních svátcích. Spousta inspirativních receptů.

13.12.2018 3 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

V podstatě nejde o detektivku, i když zápletka tam je opravdu krásně vymyšlená. Moc jsem od knihy nečekala, četla jsem kvůli výzvě. O to víc mě překvapilo, jak mě děj vtáhl, pěkné vykreslení postav a jejich popis. Hlavně popis psychicky narušené hrdinky, její pocity. Paráda a děkuji autorovi.

09.12.2018 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Moc jsem od toho nečekala, četla jsem kvůli výzvě. Ale mile překvapilo. Kvůli penězům je myšlení některých lidí tupé a omezené. Prostě peníze kazí charakter.

01.12.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krása....

26.11.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak nějak nevím, co napsat. Jsem plná emocí a dost mě ten příběh zasáhl, po dočtení jsem to dost dlouho musela vydýchávat. Příběh o tom, jak si někdy osud krutě zahrává s některými z nás. Příběh o tom, jak je život krásný a krutý zároveň. Příběh o tom, jak se k sobě lidé dokáží chovat. Příběh o tom, co člověk všechno dokáže vydržet atd. atd. Smekám před paní autorkou a moc děkuji.

25.11.2018 5 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Opravdu zvláštní knížka, která ve mě zanechala hluboký dojem. Asi by nesedla každému, ale já jsem ráda, že se mi dostala do ruky.

24.10.2018 5 z 5