Zjevení démona

Zjevení démona https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388610/bmid_zjeveni-demona-Ikw-388610.jpg 4 71 20

Učedník série

< 4. díl

Jen pár vyvolených má moc vzývat démony. Život sirotka Arktura se změní v okamžiku, kdy najde prapodivný svitek, po jehož přečtení zjistí, že má schopnost vyvolávat démony, která přísluší pouze šlechticům. Se svým démonem Sacharisou je poslán do Vokanské akademie, aby se své umění naučil ovládat. Ale než se stihne s někým spřátelit, musí se vydat na nebezpečnou misi na území Orků… nebo se stát svědkem zničení Hominia.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Alpress

The Outcast , 2018

Stázka007
23.04.2022 5 z 5

Učedník zjevení démona se mi moc líbil byly co jsem čekala ale i to co jsem nevěděla, že se stane a proti mě to tolik bavylo.

RemiBlack
18.02.2022 4 z 5

2022/8
Kdysi dávno, když u nás série Učedník vycházela, jsem si dostala k narozeninám. Učedníka jsem přečetla, ale místy se mi zdál takový docela průměrný, tak mi Zjevení démona dlouho jen tak leželo na poličce. Teď jsem se k tomu vrátila a musím říct, vůbec to nebylo špatné.

pejty
31.12.2020 5 z 5

Původně jsem nemel v úmyslu tuto knihu číst, ale nakonec jsem rád, že jsem se k ni v rámci čtenářské výzvy dostal. Neskutečně zajímavá kniha, která mě bavila od první do poslední stránky a já si opět užil tento skvělý svět plný démonů. Doufám v další knihy z tohoto světa.

Wasdy
19.11.2020

(SPOILER) Moc se mi kniha líbila. Opravdu jsem nečekala že to nebude o Fletcherovi, ale o Arkturovi. Jsem ráda že můj život obklopují tyto knihy.

Luigi1
03.09.2020 5 z 5

Opět velmi pěkně napsané a srozumitelné.Těším jaké bude rozuzlení.

luboskniha
22.03.2020 5 z 5

Nějak mi uteklo, že vyšla tahle kniha a protože mám celou sérii, tahle nemohla v mé sbírce chybět. Kniha se mi líbila. Byla čtivá, děj rychle utíkal a já byl naprosto pohlcen. Za mě naprostá spokojenost.

Andrea81
23.02.2020 4 z 5

Pěkně napsáno, děj má spád a úplně mě pohltil. Hodně věcí vysvětluje, co se stalo "před Fletcherem". A to s bílým Orkem...síla.

Janičta
12.05.2019 4 z 5

Pěkné, jednoduché, celkem akční čtení. Nemůžu říct, že bych se nudila :-) Dějově je před předchozí trilogii a jelikož už je to nějaká doba co jsem jí četla, musela jsem občas lovit z paměti, jak moc velký pokrok a posun se do doby Fletcherova příběhu odehrál.

Jinak obálka je děs a hrůza. Něco lepšího by snad zvládl každý, kdo umí nějaké základní úpravy... Jak tohle někdo schválit? Fakt mě to udivuje. Na netu jdou najít i jiné obálky, tak proč my tu máme tuhle hrůůůzu? :-/

Ps: pokud to nejsou originální obálky (a fakt si nemyslím že jsou), docela by mě zajímalo jestli se k tomu Matharu na letošním Světu knihy, nějak vyjádřil. Já být autor tak se asi neudržím...

1259
26.03.2019 5 z 5

Pokračování bylo zajímavý a celkem i osvěžující. Fakt super.

Ninde
17.03.2019 5 z 5

Úžasná fantasy četba. Napínavé, zábavné, dobrodružné.
Prostě božííííí:)

Vikos
21.02.2019 5 z 5

Bomba :D

evilunicorn
28.01.2019 4 z 5

Z mého pohledu řadím knihu kvalitativně hned za první díl.Děj se vrací do minulosti a spoustu věcí dovysvětluje a poodhaluje důvody,jenž vedly k událostem v původní trilogii.Některé věci byly opravdu řešeny překvapivě (záchrana malého bílého orka, zastavení revoluce) a nechávaly na čtenáři,aby posoudil,zda i dobrý skutek nemůže někdy spustit běh událostí,jež se nakonec vymknou kontrole.Také mě docela bavila postava prince Harolda,který byl podle mě v předchozích knihách, promiňte mi ten výraz,na pěst.Jinak považuji trochu za nešťastný překlad názvu knihy,jenž je dost matoucí a působí jako pokračování ságy.A ještě k obalu..něco tak odporného jsem už dlouho neměl v ruce.Nepochopím,kdo mohl takovou hrůzu pustit ven. Jediný opravdu příjemný obal má první díl.

Deaner
17.01.2019 4 z 5

Klidná dějová linka. Pár událostí, které se vám spojí s trilogii. Kniha neurazila ale nebyla ani potřeba.
Jinak obálka je otřesná, první díl mě zaujal právě kvůli obálce ale pak to jde prudce s kvalitou dolů.

Lucas.94
15.01.2019 3 z 5

No já nevím... Jsem zastánce původních sérií. Ale musím uznat, že i tahle kniha byla pecka. :-D Ale asi bych se bez ní obešel.

Čtenář1234
13.01.2019 5 z 5

Výborná kniha . Celá tahle série byla skvělé a je mi líto že už končí . Kždopádně autor je velmi nadaný a těším se na další knihy a série od něj .

PANDA.io
07.11.2018 5 z 5

Dobrá kniha. Je to čtvrtý díl ze série Učedník. Není to pokračování třetího dílu . Děj se odehrává před prvním - třetím dílem. Je to velmi napínavé, dobrodružné a zajímavé. Tato kniha mě potěšila tím, že se u ní nenudíte. Překvapila mě tím, že jsem si myslel, že to bude o něčem jiném.

milunka21
30.10.2018 5 z 5

Na to že to je čtvrtý díl a ještě prequel, tak wooow. Autor udržuje svoji zaběhnutou laťku a i ve čtvrtém díle mě dokázal hodně překvapit.

IkumoCZ
17.10.2018

Prosím, že je ta obálka jen hnusný vtip.
Vážně prosím

hribecek2003
27.09.2018 4 z 5

Mě by zajmalo jestli se v ní dozvím o pokračování jak to třeba bylo s fletherem a sylvou nebo jestli už to byl konec a nedozvíme se to.A tohle je nová série s novýma postavama a ty staré tam budou taky ale jako vedlejší stejně se to dozvíme nebo ne.

Highlander
21.09.2018 5 z 5

Procházím se takhle bezcílně knihkupectvím, když najednou vidím povědomou obálku... povědomou a přesto neznámou. Nový Učedník!

Tak to jsem tedy opravdu nečekal. Považoval jsem příběh za uzavřený a nějak jsem dění ohledně série vůbec nesledoval.
Nicméně částečně jsem měl pravdu, děj je opravdu uzavřený - Zjevení démona je prequel, který nám vypráví o dětství Arktura - a samozřejmě dalších postav, jeho vrstevníků.
Je tak trošku škoda, že už dávno víme, jak to s postavami dopadne v relativně vzdálené budoucnosti (a tudíž kdo je 'v bezpečí'), ale dozvídáme se zajímavé souvislosti a kniha má pěkný spád a děj pěkně a svižně ubíhá.
Pro mě to bylo lepší než 'pyramida Orků', kde byly i nudné pasáže.
Jen mě trošku mrzí, že většinu postav a děje z předchozích knih si už moc nevybavuju... mno, někdy v budoucnu si to přečtu vše znovu - a chronologicky. :)

Ta obálka je příšerná.
Poslední dobou u knih velmi chválím obálky, ale tady se to fakt nepovedlo. Obrázek vypadá jako prvopočátky 3D animace, navíc ještě s ne moc dobře 'nafotošopovaným' obličejem.
Jednička měla krásnou obálku, od dvojky ale kvalita klesá... :-/

Taran Matharu
britská, 1990