Učedník a válečný mág

Učedník a válečný mág https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351392/mid_ucednik-a-valecny-mag-AOj-351392.jpg 5 200 37

Učedník série

Fletcher a jeho přátelé, pronásledovaní orckými šamany a divokými démony, se musí stůj co stůj vrátit z území Aetheru zpět do vlastního světa a ubránit ho před orckou hrozbou. Fletchera ovšem čeká ještě mnohem obtížnější úkol: úhlavní nepřítel albínský ork Chán se chystá se zničit Hominum a pobít jeho nejbližší. V rozhodujícím boji se s ním musí Fletcher střetnout sám.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Alpress

The Battlemage , 2017

Sss708
26.08.2023 5 z 5

Z této série jsem nadšená!Skvěle se to četlo,děj byl napínavý a rychle ubíhal,hlavní hrdinové sympatičtí.Nejvíce mne bavila první a druhá kniha.Poslední kniha mi přišla uspěchaná,se spoustou nedořešených otázek.Celkově ale super, určitě doporučuji.

Kačí137
16.10.2021 5 z 5

Jako vážně pěkný, ale kruci proč to trochu nenatáhl. To byl jeden střih za druhým. To nemohl v klidu napsat ještě jeden díl, vždyť by to šlo tak krásně roztrhnout. Návrat, zápletka s králem a získání domova a ostatní klidně až další díl. Tohle, to byl prostě fofr. Asi už toho měl plné zuby a chtěl to rychle ukončit, přitom je Učedník vážně super. Můj názor.

Škrfílius
04.01.2021 5 z 5

Je to super ale Othello by neměl strkat nos do jeskyněk do kterých mu nic není.
Tak a teď vážně je to úplně boží a těším se na další pokračování (snad bude).

Wasdy
19.11.2020 5 z 5

Je to skvělá kniha, nedá se na ni snad nic vytknout. Moje nejoblíbenější z celý série.

Luigi1
02.09.2020

Moc pěkně napsané samozřejmě se to moc hezky četlo.Těším se na další pokračování.

Mike841
13.11.2019

Všechny díly se četlu hezky, ale druhá polovina třetího dílu byla docela odfláklá, hlavně mě trápí nedokončený vztah se Silvou

termitovo
05.08.2019 4 z 5

Pěkný svět, ale je to kniha pro mládež se svými nectnostmi, tj. naivní děj, nepropracovanost, modernost, antirasistická agitka...

Čtenář1234
09.07.2019 5 z 5

Přečteno již podruhé a opět neskutečně skvělé !!!

Gurus
18.03.2019 4 z 5

Pozor může obsahovat spoiler.

Začnu hned tím horším. Knížka půspobila uspěchaným dojmem a ke konci to bylo hodně znát, jak se Taran snažil všechno nahustit na konec. Klidně by to sneslo další knížku nebo alespon dvojnásobný počet stran.
Asi takto bych knihu rozdelil:
Aether - SUPER!!
Hurá jsme venku, ale zase po nás jdou - OK pořád fajn.
Zvládli jsme to a Fletcher jede domů - hmm to už je trošku na rychlo
Budování města a útok Goblinu a konec knížky + nedořešený vztah se Sylvou asi na 50 stránkách - TO JE HROZNÝ.

Asi by to mělo být na 3/5 ale pokud se podíváme na celou serii tak musím dát alespoň 4/5.

evilunicorn
21.01.2019 5 z 5

Pozor,může obsahovat SPOILER!Tolkien, Pratchett,Pullman,G.R.R. Martin, Rowlingová to všechno tam je,ale skvěle to funguje,i když příběh nechává otevřené některé otázky (Proč Hominium nevyužilo poznatky,jenž Fletcherův tým získal v orcké pyramidě?Kde se vzaly v Aetheru pozůstatky chrámu?Co se stalo s Tarkinem a Isadorou?).Poslední třetina mi nedala vydechnout,takhle si představuji vysokou fantasy a epické zakončení,bravo!

Gibis
29.11.2018 5 z 5

To byla tedy jízda! Akce střídá akci, ještě jste se nevzpamatovali z jedné bitvy a už se bezhlavě řítíte spolu s Fletcherem a Ignatiem do další. Tenhle díl vás nenechá vydechnout ani na okamžik! Zasloužených 5*.

Vikos
04.11.2018

Nádhera

phedr
01.11.2018 5 z 5

Skvělé vyvrcholení, ale je škoda že osudy hrdinů nejsou v některých případech zcela uzavřeny

alenkacermi
19.10.2018 5 z 5

Skvělá série. Našlapaná akcemi, proložená přírodou, lety v oblacích, dobrodružstvím, přátelstvím. Co víc si přát. No, jestli ani kvůli takovým příběhům nezačnou děti, a nejen děti, číst knihy, tak už tomu nerozumím.

PANDA.io
17.09.2018 5 z 5

Příběh se odehrává v zemi zvané Hominium v Aetheru. Hlavní postavy jsou Fletcher, Sylva, Othelo a Cress . Kniha je o tom že, tam jsou invokátoři, kteří mají své démony . Fletcher má za démona Salamandra, který, se jmenuje Ignatius . Tuto knížku doporučuji všem, kdo mají rádi napínaví děj.
Nejlepší bylo když Ignatius skočil do lávy a zvětšil se.
Dávám ***** hvězdiček protože, to bylo hodně napínavé.
Je to až 3 díl takže doporučuji si nejdřív přečíst první a druhý díl .

AUTOR: Taran Matharu

Belisima
31.08.2018 5 z 5

Krásně zakončená série. Začátek knihy a konec knihy mě velice bavil, rozhodně doporučuji všem kteří mají rádi fantasy. Výborně napsaná celá série. Děkuji všem kteří mě svými komentáři nalákali na tuto sérii. Rozhodně řadím mezi oblíbené. Čtení mě potěšilo stejně jako čtení Eragona.

zuzka9645
27.06.2018 5 z 5

Na tuhle sérii jsem asi před dvěma narazila v knihovně a ze zvědavosti jsem si ji přečetla a okamžitě mě vtáhla.

Evisis
25.06.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mi doslova a do písmene vyrazila dech. Od začátku do konce poutavý děj, zajímavý vývoj situací a hlavně postav. Ani bych nejspíš nebyla schopna spočítat, kolikrát jsem si (hlavně v druhé polovině knihy) pobrečela, protože jsem opravdu brečela jak malé dítě. Za mě rozhodně doporučuji přečíst :).

Andrea81
17.06.2018 3 z 5

Pro mě je tento díl nejslabší ze všech tří, ale pořád to stojí za to.

Alča003
14.02.2018 4 z 5

Na poslední díl jsem se obzvlášť těšila, ale myslím, že první dva díly byly o něco lepší.

démoni

Taran Matharu
britská, 1990
2015  88%Učedník
2016  90%Učedník a pyramida Orků
2017  90%Učedník a válečný mág
2018  89%Zjevení démona
2020  80%Vyvolený

Kniha Učedník a válečný mág je v