Učedník

Než mu schopnost přivolávat démony obrátila život naruby, byl Fletcher prostým kovářským pomocníkem. Nyní se má stát válečným mágem a bojovat proti divokým orkům, kteří ohrožují jeho vlast. Jenže po moci touží i falešní šlechticové a ti tajně připravují zradu. Osud císařství leží ve Fletcherových rukou a jeho jediným pomocníkem je démon Ignatio…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249164/ucednik-249164.jpg 4.5216

Učedník (1.)

The Novice (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Alpress

Lucas.94
předevčírem

Námět je sice tuctový, ale příběh pobral docela originality. Myslím, že milovníkovi Harryho Pottera nebo Eragona se tahle knížka bude líbit. Mě zaujala. Hodně se mi líbil způsob použití magie.

evilunicorn

Skvěle napsané fantasy.Ano, zdroje inspirace jsou naprosto nepopiratelné,v tomto směru o žádné velké originalitě nemůže být řeči,ale pane jo! Děj má spád, neustále se něco děje,kniha si vystačí s několika postavami a i když je tam vlastně pouze jediná dějová linka, rozhodně jsem se nenudil.Za mě plný počet!

Gurus
04.12.2018

Super a ještě jednou super. Eragona a Pottera jsem nečetl tak nemohu srovnávat ale moc se mi to libilo.

Co se mi, ale opravdu nelíbilo byl opravdu špatný překlad a hlavně moře překlepů to bylo neco šíleného číst. Chvilku jsem luštil co kdo tedy řekl, nebo spíš jak to myslel.

phedr
01.11.2018

Celou sérii jsem zhltla asi za tři dny, v něčem se podobá Harry Potterovi, ale jinak si jde svou cestou

Vikos
22.10.2018

SKVĚLÝ! Naprosto bombový!

alenkacermi
13.10.2018

Skvělá fantasy četba. Napínavé, zábavné, dobrodružné. Nejsem úplně cílová skupina, ale bavil mě ten krásně vymyšlený svět. Super. Už mám připravený další díl.

any333
07.09.2018

Po knize jsem sáhla z důvodu poznání nového fantazijního světa, ale také proto, že autor psal příběh před vydáním na wattpad, se kterým mám notné zkušenosti. A navíc, ten přehled démonů a jejich rozličností mě na prvních stránkách stále nutil listovat dozadu, abych se různé aspekty naučila a pak mohla odhadovat další děj. Avšak pak, když se hlavní hrdina konečně dostal do nové společnosti, přestala jsem s tím, protože mě kniha do sebe vtáhla a měla jsem ji při její délce přečtenou za odpoledne.
Zaujaly mě stavy společenských vrstev a ras mezi sebou, hlavně to, jak bylo nakládáno s trpaslíky. Ale nezabránilo mi to v tom, abych si oba dva bratry oblíbila, takže mě na konci dostala ta poznámka o potřebě stejných modřin, aby nikdo nepoznal, když se vymění.
Jinak mě štval nepřítel hlavního hrdiny a tady se to docela sloučilo s anotací, tedy podobností s Harrym Potterem. A taky jsem soucítila s těmi, co si své démony vybrali moc rychle, až se jim to nevyplatilo a pak dělali, co dělali. Svým způsobem je chápu, asi bych nebyla jiná.
Pokud se někdy dostanu k dalšímu dílu, rozhodně si ho přečtu.

Belisima
23.08.2018

Knížka zcela pohltila. Až jsem si ji šetřila, abych to nezhltla jak jednohubku, ale teď čtu druhý díl a přestávám si knihu šetřit a hltám a požírám písmenka a nejde to zastavit. Nádherně vymyšlený příběh, byla jsem tam.

Pawel973
19.07.2018

na tuhle knihu jsem narazil náhodou a velice mile mě překvapila
kniha mi trochu připomínámi pokemony a také eragona

Luipenox
08.03.2018

Spád, příběh a originální pojetí magie, to jsou tahouni celé knihy.

Malou chvilku mi trvalo, než jsem přivykl styku, kterých je kniha psána. A po pár minutách čtení mě spád příběhu popadl a táhl dopředu. Knihu jsem si opravdu užíval a těším se, až se začtu do pokračování.

"Stvoření bylo velké zhruba jako fretka, mělo podobně mrštné tělo, ale nohy dost dlouhé, aby dokázalo běžet s elegancí horského vlka, místo aby se plížilo jako ještěrka. Kůže toho tvora měla temně rudou barvu vzácného vína. Na hlavě mu zářily velké kulaté oči barvy surového jantaru a z jejich pohledu čišela inteligence."

Telly
05.03.2018

Je to velice povedená knížka. Najdeme ní sympatické hrdiny, kteří bojují za svůj lepší život a na druhé straně rozmazlené aristokratické spratky, jejichž rozmazlenost a nadutost mě často přiváděla ke vzteku. Přestože je to poutavé čtení, chyběl mi tam takový ten wow efekt. Nicméně mě nic neodradí od toho, abych si přečetla celou sérii, protože to stojí za to.

Andrea81
01.03.2018

Synovi k Vánocům jsem koupila všechny tři díly. Po přečtění prvního dílu chtěl, abych si to také přečetla. Takže ... knížka krásně vtáhne do děje (nejen) mladé čtenáře, má vše to, co má knížka mít. Hezky vymyšlený děj, napětí, sympatický hrdina, boj dobra se zlem atd. Syn už dočítá poslední třetí díl a já už se těším na druhý.
PS: a pak, že dnešní děti nečtou.

knihomol.petr
15.02.2018

ta kniha je boží!! napínavá ale akční zároveň!!

Nyxi
03.01.2018

Tuto knihu si dcera přivezla jako dárek k vánůcům.
Neodolala jsem a za jeden večer jsem ji zhltla.
Ta kniha má přesně to co mám ráda.
Takže budu shánět další díly.

Ninde
16.12.2017

Úžasná,nemohu teto knize nic vytknout

Katnissia
08.11.2017

Děj knihy mě zaujal a celkově se dobře čte. Ze začátku se to trochu táhlo, proto dvě hvězdičky, ale druhá polovina byla zajímavá a hodně napínavá a po přečtení jsem si hned objednala druhý díl.

Nelly
06.11.2017

Nečekala jsem od tohoto vydavatele knihu pro starší děti či mládež, ale i tak se mi příběh líbil, ačkoliv napětí přijde až v druhé polovině knihy. Doporučuji hned nachystat druhý díl.

RemiBlack
15.10.2017

Dobré. Charaktery zajímavé, svět taky, příběh napínavý. Učedník mě bavil, konec donutí číst další díly. :) 4*

Deaner
09.08.2017

Fantasy mám rád, a propojení démonů, magie a nového světa, kde není všechno růžové mě vtáhlo dovnitř a nepustilo. První díl jsem zhltl za dva večery, druhý díl za další dva :). Naštěstí už oznámili třetí díl, tak už jen čekat a hned objednat.

občasák
31.07.2017

Ahoj lidi
neví někdo jestli vyšel třetí díl??
Jinak je ta kniha super četl jsem oba dva díly a doporučuji ji lidem, kteří mají rádi sci-fi.

Deathwing
07.07.2017

Odpočinkové čtení. Mám rád magii a draky, rekreačně lukostřelbu, takže se mi děj knihy líbí.

Slugterra
30.04.2017

Boží knížka! Už se nemohu dočkat až si přečtu další díl! :-D

Moltri
06.03.2017

Poprvé mě kniha ohromila a díky ní jsem vlastně začal více číst. Na druhé přečtení mě příběh potěšil úplně stejně a možná ještě o trochu víc.

knihomol16roku
01.03.2017

Nejlepší serie knih jakou jsem kdy četl, a že jsem toho přečetl hodně

23.02.2017

Velmi se mi líbil nápad s kovářským učněm. Sama se tak učím a proto je to obliba. Bylo super, jak se do toho zamíchala magie a démoni. Příběh mě vážně nadchl a doufam, že stejně dobrý bude i druhý díl.

mikela
09.01.2017

Tak po dlouhé době další skvělá fantasy. Je to velmi dobře napsaný příběh do kterého se hned začtete. A závěr knihy? Hned jsem si musela koupit druhý díl a už netrpělivě čekám ten třetí! :-D

lucie7823
29.11.2016

Skvělá fantasy knížka. Jen mi přišla moc krátká

milunka21
11.10.2016

Prvky Harryho a Pána prstenu to má, to dnes už hodně knih, ale přesto to je originál.Někteří autoři se bojí dotknout témat knih, který jsou dnes považovány za nepřekonatelné a jsem ráda že tento autor to udělal, protože se mu kniha vážně povedla.Já jsem hltala slovo za slovem a po přečtení načla hned druhý díl, potom utnutým konci to jinak nešlo. :-D

Svatojánek
07.10.2016

Skvělá, prostě skvělá! Hned chci další díl, moc pěkně napsané, i když mě mírně naštvalo to ohodnocení salamandra :(

simona8126
17.09.2016

Knihu jsem zatím nečetla, ale musím reagovat na poznámky některých zdejších uživatelů. Netuším, co je na obálce, nicméně zřejmě tam bude totéž co na stránkách nakladatele, tedy: „Už jste přečetli Harryho Pottera a Pána prstenů, a lačníte po dalším vzrušujícím příběhu?“ To přece neznamená, že Učedník je Harrymu Potterovi nebo Pánu prstenů podobný. ;-)