Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249164/bmid_ucednik-249164.jpg 4 350 75

Učedník série

Než mu schopnost přivolávat démony obrátila život naruby, byl Fletcher prostým kovářským pomocníkem. Nyní se má stát válečným mágem a bojovat proti divokým orkům, kteří ohrožují jeho vlast. Jenže po moci touží i falešní šlechticové a ti tajně připravují zradu. Osud císařství leží ve Fletcherových rukou a jeho jediným pomocníkem je démon Ignatio…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Alpress

The Novice , 2015

pherenike8574
29.02.2016 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Hned na začátku mě chytla a pak už jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na druhý díl

tomas2386
21.02.2016

Ta kniha se cte sama vcera vecer sem ji zacal cist a uz sem u 11 kapitoli ale uz se tesim az se to rozjede

Allison
06.02.2016

Zacatek nic moc ale v polovine se to rozjelo uz jsem skoro u konce jsem zvedava jak to skonci:)

LilianaFalcon
14.01.2016 4 z 5

Tak já byla po těch zdejších ovací celkem zklamaná. Ale 3 hvězdičky by byly zase moc málo, když se nad tím tak zamýšlím, protože jsem se od knížky nemohla odtrhnout.
Zklamaná jsem byla hlavně kvůli občasnému pocitu, že je to určeno snad čtenářům od 7 let. Místy prostě hrdina uvažoval a i se choval jako malé dítě a ne 15 letý puberťák, vychovaný těžkou prací, navíc ve společností, kde už je prakticky považovaný za dospělého.
A taky mi to přišlo nedomyšlené. Myslím šlechta x chudý lid a co si teda kdo z nich přeje v rámci invokátorů.
Ale všechno ostatní bylo super :-) Něco mezi Harry Potterem, Hraničářovým učněm a Jak vycvičit draka.

Highlander
09.01.2016 5 z 5

Tohle byla tedy pořádná jízda - už od začátku. :)
Jeden den mi byl Učedník doporučen, druhý den jsem si ho koupil a třetí den byl přečtený. :)
Příběh je velmi zajímavý a mám z knihy lepší pocit, než třeba ze Zaklínače. Neztrácel jsem se tady v názvech X království, Y králů a královen, Z dalších postav... prostě jasné a čisté bych to nazval - nechci používat slova 'jednoduché', nebo 'snadné' - ta by mohla vyznít hanlivě. Příběh rozhodně není nijak nudný, okleštěný ani odfláknutý. :)
Také se mi líbí princip kouzlení a celkově to ochočování démonů a vše kolem něj. :)
Druhý díl by v originále měl vyjít v květnu 2016... takže v češtině se letos asi nedočkáme. :-/ Každopádně se na další díl/y těším. :)

Jekysek
30.12.2015 5 z 5

Zpočátku jsem se bála, ze je to kniha stavící na Eragonovi - myšlenkové spojení s démonem, chudý kluk z konce světa, magie...
Ale to jsem se pletla. Poutavý příběh zdánlivě obyčejného mladíka, kterému setkání s vojákem a jedna kniha změní život.
Líbil se mi jak popis života v Kožové a později výuky ve škole, tak akční pasáže, od rvaček po vyvolání Ignatia. Politické pohnutky jsou zde také, příběh má hlubší pozadí, odehrávající se válku s orky, problémy s rasami... Vytahování dětí urozených je náznakem toho, s kým bude mít Fletcher co do činění v dalším díle.
Taranovo vyprávění mi naprosto sedlo, moc se těším na pokračování.

Jůšo
17.12.2015 5 z 5

Moc krásná knížka.V některých chvílích jsem byla úplně napjatá co bude dál.Už se nemůžu dočkat až vyjde v češtině další díl.Určitě doporučuju.

roman7591
07.11.2015

napínavé, velmi čtivé...chytne a nepustí :-) Za dva dny kniha přečtená a už se nemohu dočkat pokračovaní...Dokonce mě to naprosto štve že nemůžu číst dál :( :-D

Nykyaika
25.09.2015 odpad!

Úžasná kniha, nejsem moc na knihy, ale tato byla skvělá....... Těším se na pokračování. :-)

Moltri
16.09.2015 5 z 5

Kniha předčila všechna moje očekávání. Děj je stále napínavý a plný zvratů a stále se drží hlavního příběhu. (A to i bez vedlejších kapitol jako bývá třeba náhodný souboj s drakem a podobně). Učedník je rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Doporučuji všem milovníkům fantasy.

ElisR1
21.08.2015 4 z 5

Od téhle knihy jsem čekala mnohem víc... Ale obálku má nádhernou.

Maragad
06.08.2015 4 z 5

Učedník je rozhodně velmi zajímavým prvním dílem slibné série z žánru young adult, kterou doporučuji všem čtenářům klasického fantasy. A to bez rozdílu věku, jelikož tato kniha jistě osloví i starší čtenáře, kteří se rádi ztratí v kouzelných světech plných magie a zvláštních tvorů. Kde i přes všechny útrapy stále existuje silné pouto přátelství a my jen můžeme doufat, že nakonec dobro zvítězí nad zlem, ale na to si ještě budeme muset počkat do dalších dílů.

ladycatelyn
03.08.2015 5 z 5

Učedník se dobře čte , ani jednou jsem neměla pocit nudy a nový příběh vyprávěný v oblíbeném prostředí se autorovi povedl na jedničku. Namíchal koktejl z důvěrně známých ingrediencí v novém poměru a vznikla z toho nečekaně vynikající fantasy s otevřeným koncem a já se moc těším na pokračování.

Alcine
02.08.2015 5 z 5

Naprosto úžasná knížka :) Konec je otevřený takže doufám že vyjdou další díly i tady u nás :-D
Ale stejnak se nemůžu zbavit pocitu, že jisté prvky už jsem někde četla :-D

lena.o.knihach
19.06.2015 5 z 5

Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych z knihy mohla být až tak nadšená. :)
Mimochodem, také jsem vždycky toužila mít malé "zvířátko", které by se mi schovávalo v kapuci nebo se mi omotalo kolem krku. :D