andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Fajn vybočení u kterého nepřemýšlím, vypínám a na konci z toho nemám vůbec nic, ale právě s tím do toho jdu - číst něco, u čeho nemusím přemýšlet.

30.08.2022 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak jo, jsem asi výjimka, dle hodnocení, ale mě to prostě nezaujalo. Na to, jak slavná, známá a vychvalovaná kniha to je, tak mě přišla zbytečně zdlouhavá a celkem dost "rozvětvená".

10.08.2021 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Neurazí, nenadchne. Asi to není nic, co by vybočovalo z průměru, ale rozhodně to není také nic, co by člověka nějak významně zklamalo. Vyšetřovatelé, jako Carl Mørck, co jsou nemastní, neslaní mě nechávají v klidu, ale jeho "parťák" Asad už je lepší liga. Ten to,u dává trochu šťávy. Pokud by Carl byl jako samostatná jednotka, nejspíš by to nefungovalo vůbec.

19.07.2021 3 z 5

Zahalte jí tvář Zahalte jí tvář P. D. James (p)

Pěkná anglická detektivka, ničím nevybočující z klasiky a přesto nebo možná právě proto, skvělá.

24.06.2021 4 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Jak já tu knihu milovala jako malá holka. :-D

18.02.2021 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale nejsem z toho nadšená tolik, jako ostatní. Příběh mě zaujal, ale čím více se blížil konec, tím více jsem byla zklamaná ze stylu, jakým se styl psaní ubíral. Místy jsem se nudila a párkrát jsem nějakou část přeskočila, jinak bych se asi konce nedobrala a knihu bych odložila dřív, než dočtu.

08.02.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tato kniha byla trochu jiná, než jiné. Samozřejmě v tom dobrém. Děj ubíhal celkem rychle, nestalo se mi, že bych se během čtení nudila, žádné zdlouhavé popisy děje, postav, žádní místa, která by měla jen zaplnit nějakou tu stránku. Až do samého konce čtenář neví, kde je pravda, kdo je viník a na konci, musím se přiznat, že jsem čekala někoho úplně jiného, kdo to provedl, ale i tak to byla fajn čtení.

10.08.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Od začátku jsem knihu nebyla schopná odložit. Konec tedy trochu přitažený za vlasy, ale jinak ok.

09.04.2020 4 z 5

Memento Memento Radek John

Stále téma, které by nemělo být přehlíženo. Tato kniha byla tehdy boom a byla vychvalovaná a i dnes má stejnou sílu.

13.02.2020 5 z 5

Klobouk dolů před lidmi, kteří si prošli peklem, ale stále měli sílu o tom mluvit, či psát knihy. Zvěrstva popisovaná v této knize mi ještě nějakou dobu po přečtení nedaly spát.

13.02.2020

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Perfektně napsaný příběh, od kterého je takřka nemožné se odtrhnout. Napínavé od začátku až do konce.

13.02.2020 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Jak už to tady je zmíněno milionkrát, jedná se o pokus stylu Agátha Christie a moc se to nepovedlo. Asi záleží na tom, kdo co preferuje, ale mě se styl úplně nelíbil. Postrádá to originalitu a to, že někdo rád detektivky, fajn, ale kopírováním stylu to u mě nezaboduje. Abych tedy nebyla kritická jen ke stylu psaní, tak za mě neuspěl ani děj jako takový. Nemastné, neslané, přitažené za vlasy. Během čtení jsem váhala, zda mi to stojí za to dočíst až do konce, ale protože to není nijak zvlášť dlouhé, tak jsem to přelouskala, ale nebavilo mě to.

18.10.2021 2 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Kdo by z těch, kdo kdy ujížděli na Kingovi, neznali Marstenův dům..... To je jako neznat hotel Overlook.....

20.07.2021

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Velmi nápaditá kniha. Nebýt obálky, asi by mě nezaujala a nečetla bych jí. Slovní obraty velmi, velmi vtipné a děj.... no.... zajímavý, lehce zamotaný a i přes to že v podstavě celý děj se odehrává v bytě (až na pár výjimek), tak rozhodně nijak neupadá a nevadne. Naopak. Skvělá oddechovka.

23.03.2021 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Knížku jsem četla, jako většina na základní škole a pak se mi dostala do ruky, když jí četla dcera ve druhé knížce. Zatímco já nadšená, dcera už tolik ne. :-D

18.02.2021 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Ze začátku jsem si myslela, že to bude uměle nastavené pokračování Hadrového panáka a ono tomu tak opravdu je, ale překvapilo mě, jak je děj strhující, má děj, žádná hluchá místa a velmi obře se mi četla.

23.07.2020 4 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Tyhle žánry nechci hodnotit ani hvězdami. Je to děs a hrůza. Nicméně klobouk dolů před těmi, kteří po takových zážitcích vezmou do ruky papír a tužku, otevřou se a sdílí to se světem. Dovedu si představit, že je to iistá forma terapie a jsem ráda, že dneska už se o těhle věcech mluví a nejsou tabuizovaná.
Ale neodpustím si poznámku: veškeré dospělé osazenstvo rodiny by zasloužilo vykleštit zaživa.

23.12.2022

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Asi není potřeba psát komentář..... jsou knihy, u kterých je to zbytečné.

08.02.2022 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Ne až tak klasická Kingovka - hororovka, ale pěkně na psycho jedeme...

29.06.2021 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Příběh je zajímavý, ale čím dál tím více mi přišel těžko uvěřitelný. Hlavní hrdina je emočně plochý, bez zjevných charakterových rysů. Tak trochu "robotí" osobnost. Sem tam je sice vidět jakýsi emoční základ (viz. manželka), ale to je asi tak všechno. Příběhu to dává takový plochý nádech a to je škoda.

28.06.2021 3 z 5