andrea7191

Přečtené 246Uprdelismus
? - leden 2022
Uprdelismus 2021, Jan Menděl

Přiznám se, že jsem čekala trochu něco jiného a nevím, jestli byla lepší moje představa nebo to, co jsem v reálu četla. Čekala jsem asi trochu jiný styl psaní a to mi až tak moc nevadilo. Více mi vadilo (za což autor nemůže) narážky na víru v Boha a ezo styl. Není to můj vkus, na knihu jsem se těšila a vlastně jsem od ní čekala nějaké prokouknutí, jakési uvědomění si, ale to se nestalo. Asi to nebude úplně chyba autora, ale spíš moje. Nicméně odkládám a myslím, že víckrát již neotevřu.


Věř mi
? - listopad 2021
Věř mi 2018, J. P. Delaney (pseudonym)

Audiokniha. Od začátku jsem si myslela, že vím, jak to dopadne. Pak přišel zvrat a pozměnila jsem názor, ovšem, ke konci už to bylo celkem jasné. Nicméně, jsem byla i tak překvapená. To, že některé pasáže jsou mimo a nesedí s příběhem, vynechám, je to přeci jen příběh, který by bez toho nebyl tím, čím je. Za mě skvělá kniha, která mě zaujala a protože jde už o druhou knihu od tohoto autora, která je super, určitě se pustím i do dalších.


Zázračná otázka
18. říjen 2021
Zázračná otázka 2011, Steve De Shazer

Ke knize jsem se dostala skrze svojí práci, takže moje hodnocení je ovlivněno tím, zda je nebo není uplatnitelná v praxi. Pokud bych jí četla jen jako osoba, která se o toto téma zajímá, tedy laik, byla bych trochu na vážkách, ale jako osoba, která jí četla v rámci svého povolání jsem spokojená. Kniha sama o sobě nedá návod, ale dá náhled a pokud by člověk zůstal pouze u této jediné knihy, nedá mu téměř nic. Takže, po profesionální stránce dobré, ale je nutné si k ní nastudovat i jiné knihy (např. Úlehla), aby se mu jisté věci "pospojili".


Žena z kajuty č. 10
říjen 2021 (03.-18.)
Žena z kajuty č. 10 2017, R. Ware (pseudonym)

Jak už to tady je zmíněno milionkrát, jedná se o pokus stylu Agátha Christie a moc se to nepovedlo. Asi záleží na tom, kdo co preferuje, ale mě se styl úplně nelíbil. Postrádá to originalitu a to, že někdo rád detektivky, fajn, ale kopírováním stylu to u mě nezaboduje. Abych tedy nebyla kritická jen ke stylu psaní, tak za mě neuspěl ani děj jako takový. Nemastné, neslané, přitažené za vlasy. Během čtení jsem váhala, zda mi to stojí za to dočíst až do konce, ale protože to není nijak zvlášť dlouhé, tak jsem to přelouskala, ale nebavilo mě to.


Tvoření z čajových sáčků
? - říjen 2021
Tvoření z čajových sáčků 2018, Blanka Sýkorová

Kniha mé kolegyně z práce. Nemohu jinak, než plným, počtem. :-D


Břicháč Tom
? - říjen 2021
Břicháč Tom 2015, Tomáš Kosačík

Za mě nic moc....... spíš nic než moc. Recepty fajn, ale takové "nijaké". Žádná hitparáda to není, ale pro první seznámení se s nějakou jinou variantou stravování to stačí. Trochu to na mě působí jako retro kuchařina s dob minulých.


A každé ráno je cesta domů delší a delší
20. září 2021
A každé ráno je cesta domů delší a delší 2018, Fredrik Backman

Tohle je tak milé a hezké, že o tom snad nejde napsat nic ani trochu negativního. Celý příběh je plný tak pěkných, i když většinou smutných myšlenek, které nejsou ani trochu nereálné. Jak to musí být krásné, milovat někoho takhle silně po celý život, že i po letech odchodu milované osoby, to člověk cítí tak hluboce.


Myšlenky za volantem
? - září 2021
Myšlenky za volantem 2020, Marek Eben

Audiokniha. Pokud by to měl namluvit někdo jiný, než autor sám, bylo by to plitké, šedé a zbytečné. Na Marka Ebena jsem si musela počkat, než mu přijdu na chuť. Jeho smysl pro humor je tak zásadně milý a jedinečný, že ne každému se líbí. Ale co je naprosto nevyvratitelné je to, že to SAKRA umí. Nikdo jiný nemá takový "hodný" humor, jako on.


Cukrfree
? - září 2021
Cukrfree 2016, Janina Černá

Jako jo, pro někoho, kdo přemýšlí nad tím, čím se živí, ale nebere to až tak na dřeň, je to fajn knížka. Nic nevnucuje, jen nabízí. Recepty jsou snadné, ingredience snadno dostupné a pokud někdo nevládne kuchařskému umění, tak jako já, nemusí se bát složitosti receptů, protože prostě složité nejsou.


Už teď jsi mrtvá
květen - září 2021
Už teď jsi mrtvá 2018, Sharon J. Bolton

Čekala jsem trochu jiný příběh, než ten, který se z toho vyvinul. Začátek mi přišel skvělý, neotřelý a zajímavý. Nicméně čím déle jsem postupovala příběhem, tím více mě nebavil. Bylo tam na mě až moc nelogických úvah a jednání postav, že jsem se musela kousnout, abych dočetla. Takhle, je to čtivé, ale rozhodně mě to nezaujalo tak, že bych u toho byla napnutá jako struna.


Na loučení nebyl čas
září 2021 (19.-20.)
Na loučení nebyl čas 2009, Linwood Barclay

Téma příběhu mě hodně zaujalo a nezklamalo. Ze začátku jsem se docela prokousávala, ale po cca 1/3 se to rozjelo a četlo se to samo. Musím říct, že trochu jsem od začátku tušila, kterým směrem se to bude ubírat, ale že to bude až takhle.....? Paráda.


Božský cizinec
? - září 2021
Božský cizinec 2014, Christina Lauren


Šikmý kostel
září 2021 (13.-15.)
Šikmý kostel 2020, Karin Lednická

Audiokniha. Je to styl literatury, kterou nevyhledávám a když už, je pro mě styl psaní "neuchopitelný", hůře se mi koncentruje na děj, protože nejsem zvyklá na vyjadřování, které k té době patřilo, dávám přednost poslechu. Od téhle knížky jsem nevěděla co čekat a tím pádem jsem byla otevřená všemu. Ale jsem ráda, že jsem do toho šla. On náhled do dalece nedaleké minulosti není nikdy na škodu a vlastně je to ku prospěchu. On ne každý si uvědomuje, jak to bylo dříve, čemu lidé tenkrát čelili, s čím se museli vypořádat, jak trpěli nedostatkem toho, čeho je dnes nadbytek a neuvědomujeme si, že ne vždy to bylo tak samozřejmé a snadné, jako dnes. A pokud je to zpracováno tak pěkně, mile a rozhodně ne nudně, je to jedině dobře.


Dětské duše
září 2021 (08.-13.)
Dětské duše 2021, Angela Marsons

Na to, jak moc jsem se těšila na další díl, mě to trochu zklamalo. Ne, že by Kim nebo kdokoliv jiný ztratil něco ze své dravosti, ale vzhledem k tomu, že už je to 11. díl a stále je to stejné a jediné co se mění, je případ, tak už mě to tolik nefascinuje jako dříve. Stále je to pěkně čtivé, Kim je stále "Kim" a velmi mě baví, jak je celý tým sehraný a pospolitý, ale pro mě už to trochu ztrácí šťávu. Určitě si přečtu i další díl až u nás vyjde, ale už to není takové nadšení.


Zaříkávač koní
? - září 2021
Zaříkávač koní 2005, Nicholas Evans

Romanťárna jako vyšitá, nebo ne.......? Ke knize jsem se dostala náhodou před lety, kdy vyšel film a protože ho všichni tak opěvovali, nedalo mi to a pustila jsem se do toho. Milostný příběh jsem si tolik neužila, protože jsem nejdříve viděla film, takže mi to sebralo efekt napětí, jak to dopadne, ale zklamaná jsem nebyla. Nicméně musím říct, že kniha opět lepší než film a tak to má být.


Hovory s T. G. Masarykem
? - září 2021
Hovory s T. G. Masarykem 2013, Karel Čapek

Skvělá kniha, ze které jsem se dozvěděla spoustu věcí, která jsem o Masarykovi nevěděla. Asi bych jí normálně nečetla, není to můj šálek, ale referát dítěte mě přiměl si k tomu sednout a musím říct, že předčila mé očekávání.


Božský bastard
? - září 2021
Božský bastard 2013, Christina Lauren

No, tak holt zase půjdu proti proudu..... Nějak nerozumím tomu, vcelku vysokému hodnocení. Po té spoustě času stráveného nad detektivkama to chtělo něco "lehčího", ale že sáhnu po, až takové jednoduchosti, překvapilo i mě samotnou. Ne, že bych nějak opovrhovala takovýmto dámským čtivem, naopak, ráda se začtu, pokud to má hlavu a ideálně i patu, ale tohle nemá ani jedno. Tedy takhle, pokud záměr autorky byl napsat knihu o tom, kterak si to na každé druhé stránce někdo rozdává a zapomenout na to, že by to mělo mít nějaký příběh, tak mise splněna. Ono se to dá číst, jako proč ne, ale po pár stránkách už je to jen o tom jednom a nějaký aspoň trochu zajímavý příběh v pozadí nikde. Napadá mě ještě otázka, proč má frajer v každé podobné knize nádobíčko jako vytesané od Boha a je to nadsamec jako kráva? Jako jasně, ženský nechtějí číst o umaštěném troubovi s malým kašpárkem, co neví co a jak, ale není to už trochu nudné? Dočetla jsem, ale s velkým sebezapřením, protože moje malá vada, v podobě lehké obsedantně kompulsivní poruchy, mi nedovolila nechat další knihu ladem bez dočtení.


Znamení Blíženců
? - září 2021
Znamení Blíženců 1997, Lenka Lanczová

Vyšla nová Lanczová? Musím jí mít. V pubertě mě v knihovně nezajímalo nic jiného, než King a Lanczová. Dnes se tomu směju. .-D Ale tehdy, to mělo jiné grády. Cílová skupina autorky je naprosto jasná a svému účelu poslouží perfektně.


Zlodějka snů
? - září 2021
Zlodějka snů 2009, Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci. To, že všechny její knihy a příběhy byly "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D Dnes, ve svém věku je to velmi silně úsměvné čtení


Zadáno pro Blížence
? - září 2021
Zadáno pro Blížence 2003, Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci. To, že všechny její knihy a příběhy byly "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D


Tři na lásku
? - září 2021
Tři na lásku 2001, Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci. To, že všechny její knihy a příběhy byly "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D


Super koťata
? - září 2021
Super koťata 1996, Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, které v té době nemělo konkurenci. To, že byly všechny knihy "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D


Sólo pro Kristýnu
? - září 2021
Sólo pro Kristýnu 1997, Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci.


Š jako Šarlota
? - září 2021
Š jako Šarlota 1998, Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci.


Panna nebo Blíženec
? - září 2021
Panna nebo Blíženec 1995, Lenka Lanczová

Četba z dob puberty :-D Jak já tyhle knihy hltala na ex :-D


Doktor Spánek
srpen - září 2021
Doktor Spánek 2014, Stephen King

Posloucháno jako audiokniha a to byla asi ta chyba, protože jsem si to neužila tak, jak by si to zasloužilo. Kingovo knihy se prostě musejí číst, ne poslouchat. Časem to určitě napravím a budu doufat, že to bude lepší než namluvená verze.


Veronika se rozhodla zemřít
? - září 2021
Veronika se rozhodla zemřít 2000, Paulo Coelho

Nezaujala. Myšlenkové pochody mi přišly celkem přitažené za vlasy a velmi naivní. V knize jsem viděla velký potenciál, ale asi by ho, dle mě, musel někdo pořádně využít. Tolik nelogičností a hloupostí v jednom příběhu dal zabrat i mě a to jsem, si myslím, hlava otevřená.


Nelíbánky
06. září 2021
Nelíbánky 2021, Christina Lauren

No nevím, říkala jsem si, že si vezmu nějakou oddechovku, u které se nemusí moc přemýšlet a dám si pauzu od detektivek. V tomto směru to účel splnilo, opravdu to není nic, u čeho by se musely zapojovat mozkové buňky. Doufám, že tím neurazím ty, kterým se kniha líbila, ale tohle je tak strašně jednoduché čtení, že mi to nic nedalo. Nemůžu ani říct, že by mě to nějak pobavilo, protože ani vtipné to nik extra není. Pro mě ztráta času.


Ariel – malá mořská víla
? - září 2021
Ariel – malá mořská víla 1991, Walt Disney

Tahle kniha jde naší rodinou od mého dětství až do současnosti a putuje dál a dál napříč rodinou. Moc hezká knížka.


Pianista
? - srpen 2021
Pianista 2003, Wladyslaw Szpilman

Hodně se mi do čtení prolínal film a bála jsem se toho, že budu z jednoho nebo druhého zklamaná. Nestalo se.


Čaroděj a sklo
? - srpen 2021
Čaroděj a sklo 2008, Stephen King

Celou tuhle sérii jsem četla celkem dlouho. Bylo to pro mě něco úplně jiného, než na co jsem byla u Kinga zvyklá. A také vím, že se k ní nikdy nevrátím. Ale to neznamená, že by o bylo špatné.


Babička pozdravuje a omlouvá se
srpen 2021 (10.-17.)
Babička pozdravuje a omlouvá se 2015, Fredrik Backman

Milá kniha. Nechtělo se mi do ní, protože četba pro mládež není zrovna moje gusto, ale podle hodnocení a komentářů jsem tomu dala šanci a jsem za to ráda. Asi jsem trochu pomalejší, ale celý příběh se mi složil dohromady až skoro ke konci, kdy mi došlo, jak to s pohádkami, které vyprávěla babička, vlastně je.


Fimfárum
? - srpen 2021
Fimfárum 2008, Jan Werich

Kdo nečetl, jako by nebyl.....


Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to
? - srpen 2021
Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to 2019, Antonín Havlík

Knihu máme v práci v pracovní knihovně a protože běžně nečtu pracovní litaraturu, nenapadlo mě jí ani otevřít. Ale potom jsem šla na prohlídku noční Prahou s Karimem, který tuhle knihu doporučoval a musím říct, že kniha je super. Žádná Babička, žádný Máchův Máj, ale takovéto knihy by měly patřit do povinné četby.


Kaštánek
červenec - srpen 2021
Kaštánek 2019, Søren Sveistrup

Tak jo, jsem asi výjimka, dle hodnocení, ale mě to prostě nezaujalo. Na to, jak slavná, známá a vychvalovaná kniha to je, tak mě přišla zbytečně zdlouhavá a celkem dost "rozvětvená".


Boss Babiš
červenec 2021 (19.-26.)
Boss Babiš 2017, Jaroslav Kmenta

Konečně kniha ukazující důležité skutečnosti kolem této osoby. Měla jsem velké problémy orientovat se ve jménech a datech jednotlivých kauz a událostí, ale ve finále to pro čtenáře není tak důležité. Důležitý je fakt, v čem všem měl a má namočené prsty. Je až neuvěřitelné, kde všude se vyskytuje tato figurka, kam až dosahuje jeho vliv a co všechno díky němu za ty roky udělal, co ovlivnil. Klobouk dolů před autorem. Přestože jsem už pár kauz od něho četla, nikdy jsem neměla potřebu číst jeho knihy, to se teď změní. Nejsou to pohádky typu "jedna babka povídala", ale podložené důkazy a pokud pro něco důkaz není a je to jen domněnka, je na to čtenář upozorněn. Po přečtení musím konstatovat, jak je možné, že tento člověk je stále tam kde je?


Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
? - červenec 2021
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel 2012, Jonas Jonasson

Milé a vtipné. Místy to bylo celkem ze života, ale střídalo se s místy, které byly velmi přitažené za vlasy.


Dášeňka čili Život štěněte
? - červenec 2021
Dášeňka čili Život štěněte 1988, Karel Čapek

No tak tohle ano, to je prostě klasika dětských let.


Netopýr
červenec 2021 (19.-20.)
Netopýr 2013, Jo Nesbø

Souhlasím s tím, že pokud by tato kniha měla být moje prvotina od autora, pravděpodobně by u ní zůstalo a do dalších bych. Nebavilo mě to a to jsem měla audioknihu. Ne, že by příběh byl špatný, ale nebylo to to, co by mě upoutalo na místě a nedovolilo mi to se zvednout a jít dělat něco jiného.


Sdílejte, než to zakážou!
? - červenec 2021
Sdílejte, než to zakážou! 2021, Andrej Babiš

odpad!

Co to jako má bejt? Nejsem jeho příznivcem, proto tomu odpovídal můj přístup a samozřejmě vyhrála zvědavost nad zdravým rozumem. Během čtení se mi opovážlivě zvedalo obočí nad neuvěřitelností, kterou čtu, že při výčtu, co všechno pro republiku udělal už nebylo ani vidět a po části, kde děkuje všem ženám (!!!!) a bla bla bla....s hlasitým prásknutím do klávesnice jsem četbu ukončila a poslala do hlubokého zapomnění.


1 ...