Žena z kajuty č. 10

Novinářka Lo Blacklocková, která píše do cestovatelských časopisů, právě dostala životní šanci: má se spolu s hrstkou cestujících z vyšší společnosti účastnit luxusní okružní plavby po norských fjordech. Soukromá jachta Polární záře se právě vydává na svou panenskou plavbu – obloha je modrá, moře klidné a hosté dobře naladěni. Noblesní kajuty, večeře ve velkém stylu, elegantní konverzace… Pohádka se však zvrhne v noční můru: Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil z paluby do moře jakousi ženu. Lo je jediná, kdo incident viděl, a nikdo jí nevěří – vždyť nikdo z hostů nechybí! Lo se zoufale snaží zjistit, co se stalo, ale loď pluje dál, jako by o nic nešlo. Jenže něco je tu špatně, skrznaskrz špatně… Důmyslně vystavěný román, který připomíná vrcholná díla Agathy Christie, je plný překvapivých zvratů a mrazivých odhalení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346480/zena-z-kajuty-c-10-lvm-346480.jpg 3.6372
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Leda

The Woman in Cabin 10 (2016)

Kniha Žena z kajuty č. 10

Adelka92

Nebylo to špatné čtení, ale k srdci mi to moc nepřirostlo. Lo není moc sympatická holka a při čtení jsem neustále měla pocit, jako bych příběh už znala.

Mirin1349

Ke knížce jsem se dostala čirou náhodou, bez mučení přiznám, že i když mám detektivky ráda, spíše mě zlákal přebal a hlavně prostředí luxusní jachty plovoucí ve skandinávských vodách a neměla jsem přehnaná očekávání. Příběh mě bavil hned od začátku, ale teprve s naloděním získal ten správný rozměr. Autorka píše sugestivně a mistrně popisuje paniku, beznaděj a úzkost, kterou musela hlavní hrdinka zažívat. Část zápletek byla sice trochu předvídatelná, ale několikrát mě čekal i překvapivý zvrat v ději. Pro nenáročnější čtenáře detektivek (nebo pro milovníka knih z prostředí moří :) ) je to příjemná oddechovka. Ráda si přečtu i další knihy autorky.

Lykke

Celou dobu jsem si říkala, že si Lo koleduje o to, aby jí přes palubu někdo také hodil. Ale poslouchala jsem to jako audioknihu před spaním a příjemně jsem se bavila. Není to možná úplně akčně nabitý thriller plný zvratů, které vyráží dech, ale to přece detektivky Agathy Christie také nejsou. Tak nízké hodnocení mne před poslechem této knihy málem odrazovalo a nyní jsem ráda, že jsem si touto knihou z prostředí plavby soukromé jachty zpříjemnila pár večerů.

Deniska147

Z počátku se děj poměrně táhl, některé informace zde byly zcela zbytečné, měla jsem pocit, že se v knize nic neděje. Po polovině se to zlomilo a události začaly mít spád. Ovšem pro mě slabší než Hra na lháře.

L.Helena

Knížka se dobře četla, líbilo se mi uzavřené prostředí výletní lodi a nejistota, zda byl spáchán zločin. Sice ne úplně stoprocentní napětí, ale řekla bych, že lepší než Hra na lháře.

š.m.i.k

Poslouchala jsem jako audioknihu a opravdu se mi to líbilo. Dohady hlavní hrdinky o tom, co může být pravda, jaké jsou možnosti a jak se v situaci zachovat... sama jsem o tom přemýšlela a byla zvědavá a napnutá až do konce. Takové príma psychologické mi to přišlo :)

Schamila

Tak - dalo se to, závěr dobrý - zápletky super. Ještě že se hlavní hrdinka rozhodla vzdát se reportérské práce a raději psát knihu, protože jako reportérka za moc nestála. Ale nelituji, že jsem tuto knihu přečetla, zase něco jiného.

JancaKube
28. únoraodpad!

Od začátku byla kniha velmi nazáživná až nudná. Vůbec jsem se neorientovala v postavách. Dočetla jsem ji jen díky komentářům které slibovaly zajímavý konec. Ten však nepřišel. Nejsem spisovatel ale dokázala bych konec vymyslet stokrát lépe. Kniha měla potenciál na opravdu dobrý konec, autor jej však úplně pohřbil. Začátek, střed i konec byl nesmírně zdlouhavý a nudný.