andrea7191

Černá sanitka a jiné děsivé příběhyČerná sanitka a jiné děsivé příběhyPetr Janeček

To je neuvěřitelná bejkárna. Víc psát netřeba.

Muži jsou z Marsu, ženy z VenušeMuži jsou z Marsu, ženy z VenušeJohn Gray

Jsem zklamaná. Jako jasně, jsme jiní, máme jiné chápání a jednání, ale nemůžu se s většinou ztotožnit a pochopit názor autora. Byla místa, kdy mi to připadalo velmi jednostranné, chcete-li, tak i šovinistické s názory, které se shodovaly s názory dob dávnějších. Neubráním se tomu, že je zde na ženy nahlíženo jako na tu jednodušší polovinu, která je permanentně ovládána emocionálními výkyvy, zatímco muž je ten racionální a praktický. S tímhle jdete do háje. S tím se prostě nestotožním, a to nejsem feministka. Ale jako rovnocennost je daná. Tak zo je a bude. Tečka. Málo která kniha mi nezvedla mandle tak, jako tahle.

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**leDůmyslné umění, jak mít všechno u pr**leMark Manson

Poslední dobou si ulítávám na podobných tématech. Ne, že bych v tom hledala smysl všeho a odpověď na životní otázky, ale nějak mě to k tomu táhne a tady jsem sáhla vedle. Nic mi to nedalo. Vlastně v tom nevidím nic "navíc", nic, nad čím bych se zamyslela. Je to jen další kniha v řadě.

Vzchopte se, do p**dele!Vzchopte se, do p**dele!Matthew Kimberley

Jedna z mála knih tohoto typu, které se neberou tak vážně. Nemám ráda tu modernologii, kdy je každý schopný být koučem čehokoliv. V posledních pár letech v sobě spousta lidí našla "cosi", na základě čeho usoudili, že mají nadání lepšit životy jiných k lepšímu. Tahle kniha je trochu jiná. Zábavná, laická, žádné odborní kecy a to je na ní fajn. Určitě vám to nezmění život, určitě díky ní nepřijdete na podstatu existence bytí a rozhodně se rán o po přečtení neprobudíte a nebudete se cítit až zázračně šťastně a spokojeně. No a co?

Zkurvenej příběhZkurvenej příběhBernard Minier

Půjdu proti proudu, mě se to nelíbilo. Nebavilo mě to. Moje chyba, ne chyba knihy. Začátek mi přišel neuvěřitelně zdlouhavý a nedokázala jsem se napojit na hlavního hrdinu tak, jak by se asi očekávalo.

Příliš dlouhá swingers partyPříliš dlouhá swingers partyF. Kotleta (pseudonym)

Uf. Vlastně nevím, jak bych tohle popsala. Vždycky, když řeknu, že se k podobnému typu knih už nevrátím, nějak se mi to zase dostane do ruky, no. Nejsem prostě cílovka a tak k tomu přistupuji....bez očekávání. Ale jako takhle, do šrotu to není, na druhé čtení také ne, ale nebudu to zatracovat jenom proto, že nejsem vyznavač.

Tichý dechTichý dechJan Trachta

Audiokniha.
Byla jsem trochu skeptická k tomu, co všechno si autor troufne otevřít a veřejně popsat, ale byla jsem mile překvapena. Některé příběhy jsou šílené, jiné dobře skončí. Vlastně můžu říct, že jsem ráda, že někdo přiblíží práci Lékařů bez hranic.

Hovor se smrtíHovor se smrtíChris Carter

(+ SPOILER) Audiokniha.
Dobrý. Hodně dobrý. Nečekala jsem, že mě to tak pohltí, ale stalo se. Musím uznat, že propracovanost příběhu byla perfektní. Knihu jsem koupila i v tištěné verzi, ale audiokniha tomu dala trochu něco víc. Při konfrontaci s pachatelem tomu audio dodalo atmošku. Vlastně i popis situací, kdy pachatel páchal to, co páchal mi víc vyhovovalo to poslouchat, než číst. Přemýšlela jsem, jestli jsem někdy četla hrůznější popis činů, ale nemůžu si vybavit nic, co by se tomuhle vyrovnalo. Autor má velmi bujnou fantazii.

Moje frndaMoje frndaVěra Dumková

Vlastně ani nevím, proč jsem tuhle brožuru brala do ruky. Zvědavost je mrcha. Nejsem nijak prudérní, jadrná mluva mi nijak výzmamně nevadí, sex a sexualita už vůbec ne, ale čeho je moc.... Jisté výrazivo, respektive označení, nemám prostě ráda, hnusí se mi, nepoužívám je (ale respektuju, že jiní ano - každý to máme hozený jinak, že?), ale tady je toho tolik, že je to až nechutné. Vlastně celý sty, ať je to výrazivo nebo styl popisu, mi přijde nevkusný a odporný.

25. únoraodpad!

Zpovědník vrahůZpovědník vrahůSlavomil Hubálek

Hubálek je v tomto odvětví klasika, tady není co vytknout. Pokud se někdo zajímá o toto téma více, určitě ví, o čem je řeč. Každopádně mě přijde zajímavé nahlédnutí do světa kriminality.

Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debilDeníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debilDominik Landsman

Audiokniha. Slabší než Deníček moderního fotra. Někam se vytratil on pověstný humor. Co se mi líbilo, byl ženský vs. mužský pohled. Zhruba od třetiny mě to moc nebavilo, ale co už, dotáhla jsem to. Nicméně ne vždy by se na základě úspěchu měl příběh protahovat. Je to jasná cesta stále se snižující kvality.

Květ pouštěKvět pouštěWaris Dirie

Odvaha, jít s kůží na trh a předložit ho celému světu, ale je to dobře. Klobouk dolů před těmi, co nemají na růžích ustláno, projdou si životním martiriem a přesto v sobě najdou sílu jít dál a postavit se tomu čelem. Po knize jsem se podívala na film a přestože film dobrý, na knihu to nemá.

Co by můj syn měl vědět o světěCo by můj syn měl vědět o světěFredrik Backman

Hmmm, celou dobu jsem měla tendence to srovnávat s Landsmanem a jeho Deníčky. Na základě toho musím říct, že z tohoto nejsem nijak odvázaná. Landsman za mě lepší. Ale i tak to nebylo špatné. Vadlo mi, že některé kapitoly byly na dané téma příliš dlouhé a byly celkově mimo mísu. Například kapitola o fotobuňkách pro mě naprosto nedávala smysl, ale to je asi jen můj problém. Za mě zlatý střed a musím říct, že Backman má lepší knížky, než je tahle.

Strašidelná vaginaStrašidelná vaginaCarlton Mellick III

Nejsem cílová skupina, to jsem věděla od začátku. A je to blbost, to bez debat. Ale pokud se člověk odpoutá od toho naprostého nesmyslu, kterej by měl něco do sebe po vykouření dobrého matroše, musí se nechat, že je to celkem odvážný a vlastně velmi zajímavý počin. Ve svém věku nechápu, jak někdo může něco takového napsat a dokonce publikovat, ale o tom, že to má své fanoušky, nepochybuji. Sice už mi není jasné, jakou duševní, mentální, či sexuální poruchu člověk může mít, aby se mu tohle líbilo, či dokonce po tom bažil, ale proč ne. Je to celkem zábava, pokud k tomu člověk tak přistupuje a nebere to vážně. Více děl na toto téma si jistojistě nepřečtu, ale jako pobavení na jeden večer, proč ne. Nedala jsem to až do konce, stačilo mi pár kapitol, ale i tak si to za mě zaslouží celkem pozitivum. Ne za děj a téma jako takové, ale za odvahu a ulítlost, s jakou je to napsané. Já to měla v audio verzi a možná, kdyby to mluvil někdo jinej, než, jak to tak vypadalo moravák po dvou lahvích dobré pálenky, bylo by to lepší. Ale dovedu si představit, že do namluvení tohoto skvostu se nikdo seriózní asi nehrnul.

PřítelkyněPřítelkyněMichelle Frances

Čekala jsem něco víc, ale už po prvních pár stránkách mi bylo jasné, že to nebude žádnej odvaz. No, dočetla jsem to, nemám ráda nedočtené knihy. Vlastně mi bylo jedno, jak to dopadne, nebyla mi sympatická ani jedna z hlavních postav, ale když už rozečtu, tak dočtu. Ale rozhodně bych tuto knihu nedoporučila jako něco, co stojí za čtení.

Božský cizinecBožský cizinecChristina Lauren

No jo no, je to jednoduché, nenáročné, lehce pikantní a naivní. Pro mě je tento typ knih skvělou možností, jak vyplnit čas mezi knihami, které mě zajímají. A co si budeme povídat, nás holky, tohle prostě táhne i když víme, že to nebude žádný literární zážitek.

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Kniha mě překvapila svojí otevřeností ze strany uprchlíků. Obecně se ví, jak to v KLDR vypadá nebo aspoň existuje povědomí o tom, jak to tam chodí, ale ve výpovědích zaznívají věci, nad kterými zůstává rozum stát. Rozumím tomu, že pokud v takovém prostředí člověk vyrůstá a nic jiného nezná, je to pro něho jednodušší, ale z pohledu "západního světa" je to naprosto rozumu se vymykající záležitost. Ano, ví se o tom, že KLDR je jakási bublina, do které se nesmí nic dostat a nic se nesmí dostat z ní. Všudy přítomná "strana", která dokáže hlídat vše a všechny a také to dělá. Nedovedu si to představit. Všichni pořád nadávají na to, jak se jim něco nelíbí a co je špatně, ale v porovnání s tímhle, si většina světa žije jako v bavlnce. Nejvíc mě asi zasáhla výpověď důchodkyně, na které je víc, než krásně, vidět, že to, v čem vyrůstala, ji velmi ovlivnilo a ani útěk ze země to nijak nezměnil. Kdo by si při útěku ze země nevzal nic jiného než přání od vůdce a doufal, že s ním jednou zemře?

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJohn Boyne

Asi není potřeba psát komentář..... jsou knihy, u kterých je to zbytečné.

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

Dřív než na knihu jsem narazila na seriál a protože dobrý, tak jsem se pustila i do knihy, ale tohle pořadí není není šťastné. Už jsem věděla o co jde a jak to dopadne. Ale za mě dobrý.

Ženy bez slitováníŽeny bez slitováníCamilla Läckberg

Spíš než román bych to viděla jako krátký příběh. Knihu jsem četla jako oddechovku a tak jsem k ní přistupovala. Téma je pro mě celkem náročné, knihy s tímto tématem cíleně nevyhledávám, ale pokud už, tak se mu nevyhýbám. V této knize je to celkem "jednoduše" pojato. Vyústění zápletky bylo přitažené za vlasy a ve finále jednoduché čtení. Po dočtení ve mě nezůstal žádný pocit, nestalo se mi, že bych nad knihou ještě přemýšlela. Přečíst a odložit.

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Mám ráda autora jako osobnost, ale jako spisovatel mě moc neoslovuje. Jeho styl psaní mi moc nevyhovuje a proto si nejsem schopná ani užít knihu. Nicméně téma příběhu je zajímavé.

Úsměvy smutných mužůÚsměvy smutných mužůJosef Formánek

Silné téma. V práci jsem s alkoholiky pracovala a realita je trochu jinde, ale to neznamená, že to není dobré. Příběhy mi přišly trochu ploché.

BlíženciBlíženciStanislav Rudolf

Jaj, sentiment pubertálních dob.
Nebyl to úplně můj oblíbenec, byli jiní, kteří mi v době hormonálních let, masírovali již tak dost bujnou fantazii. Ale tohle šlo, to teda jo.

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Přestože české autory moc nečtu, na tohle jsem se těšila. Autorku jsem do této doby vůbec neznala a kdybych náhodou nenarazila na nějaký rozhovor s ní, kde popisuje témata, kterým se v knihách věnuje, asi bych se k ní ani nedostala. Popravdě řečeno mě ke knize přitáhlo i místo děje. Jako člověk, který na Šumavě vyrostl (dokonce jen kousek od místa, kde je v knize chata (:-D) a v Plzni jsem bydlela v ulici, kde měla být vila, kde hlavní hrdinka vyrůstala. Velmi se mi líbil styl psaní. Téma, které je společensky citlivé je parádně zpracované. Určitě si přečtu i další knihy autorky.

Já už budu hodnáJá už budu hodnáClara Weiss

Podle popisu mě kniha dost zaujala, ale byla jsem zklamaná. Nebavilo mě to. Místy mi to přišlo zbytečně táhlé, nezáživné. Ve chvíli, kdy se děj začal rozvíjet to vypadalo, že by se to mohlo rozjet, ale nerozjelo. Žádný spád se nekonal. Táhlo se to jako žvejkačka.

UprdelismusUprdelismusJan Menděl

Přiznám se, že jsem čekala trochu něco jiného a nevím, jestli byla lepší moje představa nebo to, co jsem v reálu četla. Čekala jsem asi trochu jiný styl psaní a to mi až tak moc nevadilo. Více mi vadilo (za což autor nemůže) narážky na víru v Boha a ezo styl. Není to můj vkus, na knihu jsem se těšila a vlastně jsem od ní čekala nějaké prokouknutí, jakési uvědomění si, ale to se nestalo. Asi to nebude úplně chyba autora, ale spíš moje. Nicméně odkládám a myslím, že víckrát již neotevřu.

Věř miVěř miJ. P. Delaney (pseudonym)

Audiokniha. Od začátku jsem si myslela, že vím, jak to dopadne. Pak přišel zvrat a pozměnila jsem názor, ovšem, ke konci už to bylo celkem jasné. Nicméně, jsem byla i tak překvapená. To, že některé pasáže jsou mimo a nesedí s příběhem, vynechám, je to přeci jen příběh, který by bez toho nebyl tím, čím je. Za mě skvělá kniha, která mě zaujala a protože jde už o druhou knihu od tohoto autora, která je super, určitě se pustím i do dalších.

08.11.2021

Zázračná otázkaZázračná otázkaSteve De Shazer

Ke knize jsem se dostala skrze svojí práci, takže moje hodnocení je ovlivněno tím, zda je nebo není uplatnitelná v praxi. Pokud bych jí četla jen jako osoba, která se o toto téma zajímá, tedy laik, byla bych trochu na vážkách, ale jako osoba, která jí četla v rámci svého povolání jsem spokojená. Kniha sama o sobě nedá návod, ale dá náhled a pokud by člověk zůstal pouze u této jediné knihy, nedá mu téměř nic. Takže, po profesionální stránce dobré, ale je nutné si k ní nastudovat i jiné knihy (např. Úlehla), aby se mu jisté věci "pospojili".

18.10.2021

Žena z kajuty č. 10Žena z kajuty č. 10R. Ware (pseudonym)

Jak už to tady je zmíněno milionkrát, jedná se o pokus stylu Agátha Christie a moc se to nepovedlo. Asi záleží na tom, kdo co preferuje, ale mě se styl úplně nelíbil. Postrádá to originalitu a to, že někdo rád detektivky, fajn, ale kopírováním stylu to u mě nezaboduje. Abych tedy nebyla kritická jen ke stylu psaní, tak za mě neuspěl ani děj jako takový. Nemastné, neslané, přitažené za vlasy. Během čtení jsem váhala, zda mi to stojí za to dočíst až do konce, ale protože to není nijak zvlášť dlouhé, tak jsem to přelouskala, ale nebavilo mě to.

18.10.2021

Tvoření z čajových sáčkůTvoření z čajových sáčkůBlanka Sýkorová

Kniha mé kolegyně z práce. Nemohu jinak, než plným, počtem. :-D

06.10.2021