Zahalte jí tvář

Děj se odehrává v sídle Martingale, kde žije rodina Maxieových. Paní Maxieová přijala jako pomocnou sílu do kuchyně svobodnou matku Sally Juppovou, kterou téměř nikdo v domě nemá rád. Jen mladý doktor Maxie ji zahrnuje pozorností a dokonce jí navrhne sňatek. Druhý den ráno najdou Sally v jejím pokoji mrtvou…

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72528/adam-dalgliesh-zahal-72528.jpg 4.2100

Adam Dalgliesh 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Motto

Cover Her Face, 1962

Kniha Zahalte jí tvář

Eicherik
09. listopadu

Moje první knižní setkání s vrchním inspektorem Scotland Yardu, Adamem Dalglishem, a určitě ne poslední. Tahle kniha je klasická anglická detektivka, ve které se vypijí hektolitry anglického čaje a jež má i typický anglický závěr. Jednu hvězdu strhávám za některé pasáže, v nichž jsem se trochu ztrácel.

Medicka19

Hezká a čtivá detektivka, velmi dobrá psychologie postav, ale ten závěr mě zas tak nenadchnul. Za skvost považovat stejné autorky Rubáš pro slavíka.

javirgo

Klasická detektivka, které běžně nečtu a kterou jsem přečetla pouze díky ČV. Případ celkem zajímavý, ale styl psaní P.D. Jamesové mě bohužel moc nesedl. Vzhledem k tomu, že se jedná o známou autorku detektivek jsem čekala více.

Blue

Jak už tu bylo mnohokrát uvedeno, je to klasická anglická detektivka. Snad se k tomu dá dodat, že je dobře a kultivovaně napsaná. Klidně to uznávám, i když nejsem vyznavačem tohoto žánru.

konicekbily

Tuto knížku jsem přečetl několikrát. Byla napsaná v roce 1962 a autorka se snažila psát stylem Agathy Christie - místem děje je anglický venkov, na úvod nás seznámila s hlavními účstníky dramatu, potom vražda, na scénu vstupuje hlavní detektiv - není to Hercule Poirot ani slečna Marplová, ale vytváří svou novou postavu - a na závěr je vše objasněno! Stará dobrá anglická detektivka!

kika 13

Děj má spád a já až do konce nevěděla kdo je vrah.

21.10.2018

Když jsem ještě chodila na základní školu, běžel v TV seriál s detektivem Dalglieshem, název si už nepamatuju, ale tenkrát se mi to moc líbilo. Proto, když jsem v knihovně náhodou narazila na tuto knihu, neváhala jsem. Naprosto skvělé čtení, které nešlo odložit a nutilo mě to číst dál. Určitě se budu pídit po dalších autorčiných knížkách.

Chesterton
08.02.2018

Tradice, moudrost, psychologie, napětí, klasická atmosféra - spokojenost pro odpočinek nikoli bezduchý:))