Zahalte jí tvář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj se odehrává v sídle Martingale, kde žije rodina Maxieových. Paní Maxieová přijala jako pomocnou sílu do kuchyně svobodnou matku Sally Juppovou, kterou téměř nikdo v domě nemá rád. Jen mladý doktor Maxie ji zahrnuje pozorností a dokonce jí navrhne sňatek. Druhý den ráno najdou Sally v jejím pokoji mrtvou…

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72528/adam-dalgliesh-zahal-72528.jpg 4.2100
Série

Adam Dalgliesh 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Motto
Orig. název

Cover Her Face, 1962

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Zahalte jí tvář

Přidat komentář
Eicherik
09. listopadu

Moje první knižní setkání s vrchním inspektorem Scotland Yardu, Adamem Dalglishem, a určitě ne poslední. Tahle kniha je klasická anglická detektivka, ve které se vypijí hektolitry anglického čaje a jež má i typický anglický závěr. Jednu hvězdu strhávám za některé pasáže, v nichž jsem se trochu ztrácel.

Medicka19
24. září

Hezká a čtivá detektivka, velmi dobrá psychologie postav, ale ten závěr mě zas tak nenadchnul. Za skvost považovat stejné autorky Rubáš pro slavíka.

javirgo
06. července

Klasická detektivka, které běžně nečtu a kterou jsem přečetla pouze díky ČV. Případ celkem zajímavý, ale styl psaní P.D. Jamesové mě bohužel moc nesedl. Vzhledem k tomu, že se jedná o známou autorku detektivek jsem čekala více.

Blue
17. května

Jak už tu bylo mnohokrát uvedeno, je to klasická anglická detektivka. Snad se k tomu dá dodat, že je dobře a kultivovaně napsaná. Klidně to uznávám, i když nejsem vyznavačem tohoto žánru.

konicekbily
22. února

Tuto knížku jsem přečetl několikrát. Byla napsaná v roce 1962 a autorka se snažila psát stylem Agathy Christie - místem děje je anglický venkov, na úvod nás seznámila s hlavními účstníky dramatu, potom vražda, na scénu vstupuje hlavní detektiv - není to Hercule Poirot ani slečna Marplová, ale vytváří svou novou postavu - a na závěr je vše objasněno! Stará dobrá anglická detektivka!

kika 13
30. ledna

Děj má spád a já až do konce nevěděla kdo je vrah.

110022
21.10.2018

Když jsem ještě chodila na základní školu, běžel v TV seriál s detektivem Dalglieshem, název si už nepamatuju, ale tenkrát se mi to moc líbilo. Proto, když jsem v knihovně náhodou narazila na tuto knihu, neváhala jsem. Naprosto skvělé čtení, které nešlo odložit a nutilo mě to číst dál. Určitě se budu pídit po dalších autorčiných knížkách.

Chesterton
08.02.2018

Tradice, moudrost, psychologie, napětí, klasická atmosféra - spokojenost pro odpočinek nikoli bezduchý:))

1