Třikrát Adam Dalgliesh

Třikrát Adam Dalgliesh https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72538/bmid_adam-dalgliesh-trikrat-adam-dalglie-tWV-72538.jpg 4 82 14

Adam Dalgliesh série

Tři detektivní příběhy angl. autorky. Spojuje je postava sympatického inspektora Adama Dalglieshe z Metropolitní policie, který je protagonistou i jiných románů. Všechny příběhy prokazují dokonalou znalost prostředí, ať už jde o psychiatrickou léčebnu, zapadlou vesnici na východním pobřeží či univerzitní město. Stejnou péči věnuje autorka vykreslení atmosféry a charakteru postav a věrohodnými zápletkami posouvá klasickou detektivku zcela nenásilně do současnosti.... celý text

evask
10.03.2024 3 z 5

Já jsem to nakonec nedočetla.

ber-tram
13.01.2023 5 z 5

Mé komentáře viz k jednotlivým částem díla.

Leona333
07.03.2021 5 z 5

Tato detektivní série od P.D. Jamesové je tou, která mě baví. Kdysi mi ji dal můj tatínek a dodnes jí mám ve své knihovně zařazenou mezi těch několik nej, v rámci klasických detektivek.

Vojslava
30.01.2021 5 z 5

Tohle balení "tři v jednom" mé oblíbené autorky mi dalo docela zabrat, na čtení nebylo moc času, ale o to víc jsem si všechny příběhy užila, nejvíc asi ten třetí, první případ "moudré Cordelie" - skoro se mi nabízí přívlastek "něžný", tak na mne působila atmosféra Cambridge a zahradního domku... Hlubší stopy příběhy asi nezanechají, ale vím, kam sáhnout, až se budu chtít vracet k příjemné knize.

desert.fox
29.12.2020 5 z 5

Některé detektivky od PDJ už mám přečtené potřetí a právě tato knížka byla kdysi první, díky níž jsem si autorku oblíbila. Připomenutí po letech bylo příjemné.

Cinik
04.10.2020 3 z 5

Nic moc, přijde mi to dost natahované a překomplikované (podobně jako seriálová televizní zpracování případů). A navíc - jméno knihy lže, je to 2,1x Dalgliesh a 1x Cordelia Grayová.

georginaa
10.07.2020 2 z 5

Vyšetřování Adama Dalglieshe jsem si nijak moc neoblíbila. Nějak mi jako člověk neseděl. Neměla jsem ho ráda ani ve filmu, snažila jsem tu postavu něčím si oblíbit, ale bohužel, ani kniha mě tím nedokázala upoutat.

haki34
17.12.2019 4 z 5

takový průměr mého hodnocení jednotlivých povídek - první za 3*, druhá za 4* a poslední - Povolání pro ženu nevhodné za 5* :) podrobně u jednotlivých povídek...celkově čtivé, snad jen první dvě povídky bych rozhodně zkrátila tak o 1/2-1/3 ... doporučuji !

klf76
06.08.2019

Je to 2x Adam Dalgliesh a 1x Cordelia Grayová.

Medicka19
13.04.2019 5 z 5

Díky těmto třem knihám jsem si vytvořila nehynoucí vztah k práci P D Jamesové... postava inspektora je naprosto okouzlující , detektivky mají inteligentní a poutavý děj, prostředí anglického venkova i Londýna je uklidňující a zajímavé z pohledu reálií.
Zcela chápu, že někdo může tyto detektivky označit za nudné.
Nejde zde totiž jen o spád děje samotného, ale i o jemné a psychologické vlákno příběhu vykreslující postavy a prostředí.
Nedám na ně dopustit a stále se pidím po dalších pracích této autorky

kapr
12.01.2019 5 z 5

Vynikající. Oblíbená kniha oblíbené autorky, co dodat. Na rozdíl od například Agathy Christie, jsou její příběhy situovány spíše do poválečného období, připadají nám tím tedy méně pohádkové, a jejich problematika je nám tím bližší. Pro seznámení s její tvorbou mohu tuto knihu jen doporučit.

surikata246
29.10.2018 5 z 5

Tohoto detektiva mám moc ráda a nevidím,neslyším jen čtu a čtu.

konicekbily
18.04.2017 5 z 5

Nic jiného mi nezbývá, než vzpomenout na dobu před třiceti lety. V roce 1986 nákladem 100000 kusů vychází tři detektivky od P.D. James a jen se po knize zaprášilo. Samozřejmě hodnocení je pod vlivem dojmu, který ve mně knha zanechala.

Merlinit
17.01.2015 5 z 5

Tři vynikající detektivky s Adamem Dalglieshem, brilantní konverzačky, jimiž prosakuje břitký humor.

zfilmováno detektivky 3x

Část díla