Třikrát Adam Dalgliesh

Tři detektivní příběhy angl. autorky. Spojuje je postava sympatického inspektora Adama Dalglieshe z Metropolitní policie, který je protagonistou i jiných románů. Všechny příběhy prokazují dokonalou znalost prostředí, ať už jde o psychiatrickou léčebnu, zapadlou vesnici na východním pobřeží či univerzitní město. Stejnou péči věnuje autorka vykreslení atmosféry a charakteru postav a věrohodnými zápletkami posouvá klasickou detektivku zcela nenásilně do současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72538/adam-dalgliesh-trikrat-adam-dalglie-tWV-72538.jpg 4.458

Adam Dalgliesh

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Odeon

Kniha Třikrát Adam Dalgliesh

klf76

Je to 2x Adam Dalgliesh a 1x Cordelia Grayová.

Medicka19

Díky těmto třem knihám jsem si vytvořila nehynoucí vztah k práci P D Jamesové... postava inspektora je naprosto okouzlující , detektivky mají inteligentní a poutavý děj, prostředí anglického venkova i Londýna je uklidňující a zajímavé z pohledu reálií.
Zcela chápu, že někdo může tyto detektivky označit za nudné.
Nejde zde totiž jen o spád děje samotného, ale i o jemné a psychologické vlákno příběhu vykreslující postavy a prostředí.
Nedám na ně dopustit a stále se pidím po dalších pracích této autorky

kapr

Vynikající. Oblíbená kniha oblíbené autorky, co dodat. Na rozdíl od například Agathy Christie, jsou její příběhy situovány spíše do poválečného období, připadají nám tím tedy méně pohádkové, a jejich problematika je nám tím bližší. Pro seznámení s její tvorbou mohu tuto knihu jen doporučit.

surikata246
29.10.2018

Tohoto detektiva mám moc ráda a nevidím,neslyším jen čtu a čtu.

konicekbily
18.04.2017

Nic jiného mi nezbývá, než vzpomenout na dobu před třiceti lety. V roce 1986 nákladem 100000 kusů vychází tři detektivky od P.D. James a jen se po knize zaprášilo. Samozřejmě hodnocení je pod vlivem dojmu, který ve mně knha zanechala.

Merlinit
17.01.2015

Tři vynikající detektivky s Adamem Dalglieshem, brilantní konverzačky, jimiž prosakuje břitký humor.