Černá věž

Adam Dalgliesh jede na návštěvu ke starému knězi Baddeleymu do domova pro invalidy v Dorsetu. Série podivných úmrtí na Toyton Grange, kde žijí pacienti i personál ústavu, vzbudí jeho podezření, že se někomu daří vraždit tak rafinovaně, že smrt se dá vždy vysvětlit jako nikým nezáviněná nešťastná náhoda. Ale i dokonalý vrah nakonec udělá chybu, zvláště když se mylně domnívá, že někdo tuší pravý motiv jeho vraždění. Proto se poslední obětí jeho cynického plánu má stát sám Dalgliesh, který se tak konečně střetává s vrahem tváří v tvář....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70999/big_cerna-vez-68S-70999.png 4.1115

Adam Dalgliesh 5.

pupopony

Hrozně rozvláčné. Bohužel zklamání

cukrovka
27.12.2021

Klasika anglické detektivky. Zpočátku jsem měla velký problém zorientovat se v postavách. Začátek mi přišel zdlouhavý, nepřehledný a nudný, ale děj se postupně rozjel a nabral na zajímavosti.

mataj
17.11.2021

Velmi povedená detektivka z anglického venkova s promyšlenou zápletkou. Tenhle styl se mi opravdu zamlouvá a chystám se i na další díly autorky. Jenom jsem měla trochu problém se zorientovat v postavách (asi nepozornost:)).

Jenny055
11.05.2021

Počúvala som audioknihu, výborne načítaná. Mám rada tieto klasické detektívky od P. D. James. Sú trochu zdĺhavé, ale mne to nevadí, mám rada to pokojné pomalé odhaľovanie ľudskej povahy a samozrejme aj vrahovho motívu.

stejsdan
30.09.2020

Miluju klasicke detektivky????

alabra
08.08.2020

Pro mě skvělá klasika, kdysi jsem v televizi s oblibou sledovala i seriál od paní autorky, souhlasím s paní Jaruš7, vše je tak, jak má být.

Jaruš7
04.08.2020

Audiokniha úžasně načtená paní Renatou Honzovičovou.
Autorka patří k dámské špičce detektivního žánru. Je to dokonalým vytříbeným stylem, kterým popisuje detaily, jistá citová laskavost, kterou obdařila inspektora A.D.
Jako ozdravný pobyt na venkově se může jevit návštěva přítele - pastora, od něhož odpověď na dopis nepřichází.
V areálu sanatoria pro tělesně postižené není nic podivnější, než přirozená úmrtí.
A tak se tu A.D. zdrží, neboť kriminalistický instinkt nejde potlačit.

Zdlouhavost děje nevadí, neboť poslech byl balzámem na duši v tyto deštivé dny.

renefer
19.06.2020

Jak je napsáno v anotaci, jedná se o anglickou klasiku. Nečekejte žádné přestřelky, honičky nebo rázné akce. Spíš takový poklidný, mlhavý, chmurný anglický venkov s černou věží na útesu. Nejdřív jsem měla trochu problém se zorientovat v postavách, ale nakonec jsem si zvykla a líbilo se mi to.