Pachuť smrti

Pachuť smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64351/bmid_pachut-smrti-u3j-64351.jpg 4 136 136

Adam Dalgliesh série

< 7. díl >

Komander Adam Dalgliesh je pověřen, aby velel novému policejnímu útvaru, který se zabývá delikátními případy z prostředí vyšší společnosti. Hned první případ mu pořádně zamotá hlavu. V kostele sv. Matouše byla nalezena dvě mužská těla s proříznutým hrdlem. Adam Dalgliesh a jeho tým pátrají po tom, zda smrt bezdomovce a bývalého ministra má nějakou souvislost, kdo byl vrahem a jaký měl motiv.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

A Taste for Death , 1986


více info...

Přidat komentář

drakamena
05.12.2023 3 z 5

Když jsem si kupovala tuto knihu v audio podobě od Radioservisu, bohužel jsem si neuvědomila, že se jedná o zkrácenou verzi. A v tomto případě to bylo skutečně znát a příběh tím dost utrpěl. Ale stejně. Ačkoli byla zápletka docela zajímavá, postavy byly vcelku nesympatické, a to nejen podezřelí, ale i samotní policisté, hlavně vztahy mezi nimi byly trochu... no. Ale samotný Dalgliesh byl celkem fajn, to zase jo.

martiline
11.06.2023 5 z 5

Skvělá krimi. Vůbec mi nevadilo doslovné popisování okolních dějů. Já prostě vyšetřovala s Adamem Dalglieshem ... Vraha jsem neuhádla, ale celé čtení bylo skutečné dobrodružství. Byl to výborně zamotaný příběh, kdy jsem do poslední chvíle čekala, který z těch dost nesympatických příbuzných to provedl ...
Seriál jsem určitě viděla (nenechala jsem si v 80. letech ujít žádné dílo s Adamem Dalglieshem), ale naštěstí vždycky vraha zapomenu a pak to prožívám poprvé ...


milary
07.03.2023 4 z 5

Spisovatelku mám v oblibě léta, některé z titulů obzvlášť. (A Adam Dalgliesh už má navždycky tvář charismatického Roye Marsdena).
Zrovna Pachuť smrti ale mezi ty úplně nejoblíbenější kousky nikdy nepatřila. Přišla i mně až dost rozvláčná.
Teď se mi dostala do ruky audiokniha. Jan Vondráček mě provedl lehce zeštíhleným příběhem, detektivka nabrala větší spád a (i tak pozvolné) rozkrývání okolností násilné smrti nesourodé dvojice obětí mě hned víc bavilo a udržovalo v napětí, jak příběh lépe držel pohromadě.
Možná slabší, ale přece jen čtyři hvězdičky pro britskou detektivní klasiku.

cukrovka
14.07.2022 4 z 5

Klasická detektivka z anglického venkova. Pomalé tempo, spousta popisů míst, lidí, vztahů, motivů a přesto zajímavé a napínavé.

Arwen777
24.06.2022 3 z 5

Audiokniha
Možná kdybych to poslouchala na jeden zátah nebo kdybych to četla jako knihu, ale jako audiokniha na občasné poslouchání to nebylo dobře zvolené. Zápletka a vystižení charakteru postav byly dobré, ale příliš pozvolné tempo, časté popisy a postavy, které se mi pletly, rozmělňovaly moji pozornost.
Je to taková ta klasická detektivka s Dalglieshem, které známe z televize, i ta doprovodná hudba se mi vybavila...
Chápu, že není problém autorky, že jsem si příběh vyposlechla jako audio, ale jak říkám, příliš mě to nezaujalo.

Lusa
07.11.2021 3 z 5

Oproti předchozím knihám byla Pachuť smrti velice čtivá, ale zdlouhavě popisování prostorů mě nudilo, vím, že je to stará dedektivka, ale pořád tady postrádám to napětí a konečné překvapivé odhalení.

Adiemus
13.09.2021 2 z 5

Tady jsme se s P. D. Jamesovou nepotkaly. Jak se mi líbila Černá věž, Smrt kriminalisty či Zahalte jí tvář, tak v tomto případě jsem audioknihu stopla někde v pětině, protože jsem přestávala vnímat. Zvláštní: když popisovala Agatha Christie interiér domu v Zapomenuté vraždě, velmi jsem si to užívala, zatímco v Pachuťi smrti mě popisy nudily. Ještě zkusím filmovou verzi, ačkoliv už zmíněné tři knihy o kus převyšovaly filmové zpracování.

intelektuálka
27.01.2021 4 z 5

Druhá dáma anglické detektivky - a vzpomínka na Adama Dalglieshe ....

Tentokrát je to double vražda dvou rozdílných obětí - ministr a tulák....

Knihy této autorky mají osobitou a pochmurnou atmosféru a vyšetřování commendera je pozvolné a hloubavé - ovšem lady Ursula, která hájí zájmy své rodiny, není jednoduchý protivník ....

Já si postavu oblíbila /a promítá se mi tu jeho filmový představitel/, ovšem kdo má rád akční děj, tomu tento reálný policista a současně vnímající básník nemusí vyhovovat....

Jaruš7
20.06.2020 5 z 5

Audiokniha, supr společník na titěrnou zálibu 3000 puzzle.
Příběh má hodně adeptů na roli vraha.
Příznaky pro drama - bohatství, politika, vztahy na bodu mrazu, víra, hříchy a sebetrýzeň.
Ukázka života anglické společnosti - závislost na služebnictvu, tak, jak to dnešní autorky historických románů popsat nedokáží.
Příjemný poslech.

ViolettaCh.
19.06.2020 3 z 5

Z této knihy na mě zavál duch staré dobré Anglie se Scotland Yardem a jeho nejschopnějším (samozřejmě po nesmrtelném panu Holmesovi) detektivem, komandérem Dalglishem. Kniha probíhá, jak jsme u této autorky zvyklí, v klidném tempu s volně se rozvíjejícím dějem. Je velmi popisná co do různých míst a prostředí. Rozhodně žádný thriller! Je to sice celkem příjemné čtení, ale tento typ knih mám raději ve filmové verzi.

Eyghon
08.03.2020 4 z 5

Klasická britská detektivka, obsahující hromady popisů krajiny, zařízení místností, detailů a přesto to nebylo nudné. Motivy hlavních hrdinů ať živých nebo mrtvých stojí trochu na vodě, ale když to člověk moc nepitvá, tak to nebylo špatné.

Dixinka
10.09.2019 3 z 5

Dovedla bych si představit děj kratší s větším spádem. Celé to bylo hrozně obšírné.

Jenny055
08.05.2019 3 z 5

Po rokoch som opäť siahla na detektívku s "komanderom Adamom Dalglieshom", kedysi som sledovala série v televízii a Adam Dalgliesh (alebo herec?) mi bol veľmi sympatický a tak mám pekné spomienky na obľúbené série. Kniha sa mi ale zdala zdĺhavá, plná opisov a pocitov, ktoré samozrejme tiež patria k príbehu, ale stále som očakávala posun deja, ktorý neprichádzal. A keď prišiel koniec a odhalenie vraha, prišlo to tak rýchlo, že som čakala, že to predsa len bude inak, aby to nebolo také jednoduché. Ale nie, bol to koniec.

85098211
24.03.2019 4 z 5

Další dobrá detektivka s mým oblíbeným Adamem Dalglieshem. Tentokrát se mi ale zdála poměrně zdlouhavá, pátrání se táhlo a dost dlouho nebralo konce. Zápletka jako taková zajímavá, kdyby však kniha byla kratší, tak by jí to určitě neuškodilo. Hlavně se mi líbil závěr, který byl opravdu napínavý a strhující. Na autorku samozřejmě nezanevřu a časem si zase zkusím něco od ní přečist. Konkrétně u této knihy strhávám jednu hvězdičku ;-).

SSTknihy
28.01.2019 3 z 5

Klasická anglická detektivka z pera renomované spisovatelky, s oblíbeným inspektorem Adamem Dalglishem. Pomalejší rozjezd, spousta podezřelých, jejichž vztahy se musí postupně rozplétat, metodická a systematická práce policie, pachatel odhalený a dopadený. Ale upřímně, pokud Dalglishe, tak si ho raději dám v televizní verzi.

renefer
16.10.2018 3 z 5

Klasická anglická detektivka. Žádné hurá akce nečekejte, děj se pěkně pomalu sune kupředu. Prostě takové pohodové čtení na dlouhé zimní večery ve stylu Vražd v Midsomeru. Na přelomu 80. a 90. let vysílala Čt1 detektivky s Daglishem jako seriál a bylo to opravdu velmi chytlavé (třeba "Zahalte ji tvář").

Skripi
20.09.2018 odpad!

Toto sa nedalo ani dopočúvať. Nechápem také dobré hodnotenie...

kvádr
05.09.2017 2 z 5

No abych byla upřímná tak bych ji nenazvala detektivkou, ale knihou, která se zabývá jak nejlépe nudně popsat od kliky od dveří až po jiskry v očích. Občas jsem zadržela dech, že se něco dělo. Není pro mne, abych hlavně četla jen jak vypadá tohle a tohle..Co se týče samotné myšlenky, tak za ty hvězdy si to zasloužilo. Četla jsem ji rok!:(

Dandulka
19.07.2017 5 z 5

Klasická anglická detektivka. Ráda se k ní vracím.

metrolog
23.11.2013 5 z 5

Opět velmi kvalitní psychologická detektivka s Adamem Dalglieshem. Vztahy jednotlivých postav jsou poměrně komplikované a commander a jeho tým je musí postupně rozplétat. Ačkoliv se celková situace zdá poměrně absurdní (nepravděpodobná), žádná její část samostatně taková však není. V tom je autorka dobře kovaná a skládá puzzle z jednotlivých vcelku jednoduchých vztahů postav do celkového obrazu, který však už jednoduchý rozhodně není. Ale sám život je někdy takto neuvěřitelně poskládaný a komplikovaný, jen nám to tak nepřipadá, protože máme raději přímočařejší řešení a vztahy. Kniha se mi moc líbila, a proto dávám maximální počet hvězdiček a všem milovníkům kvalitní krimi ji vřele doporučuji.