Alysa Alysa komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Tohle bylo skvělé!

Napsat tak dobrou knihu, bez velkého příběhu a se zcela prostou češtinou, je prostě úžasné.

Při knihách, které mají různé vypravěče se mi často stává, že mě některý nebaví. Ovšem u této knihy jsem byla nadšená z vyprávění syna, matky i babičky. Někdy byla kniha malinko víc depresivní, často mě štvalo chování dětí, občas mi vadilo nerozumné chování matky, ale přesto za 5 hvězd.

12.01.2018 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Sice je to stará česká klasika, ale já ji ani za nic nemůžu přijít na chuť. Nudí mě, děj je nijaký a četla jsem ji prakticky z nutnosti.

06.10.2014 1 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mám z knihy hodně rozporuplné pocity.

Bohužel je dívka v ledu vykrádačka dobrých severských detektivek. Má spoustu nejasností a nijak komplikovanou zápletku. Odhalení vraha je velmi snadné, vzhledem k tomu, jak málo osob z okolí zavraždéné je do knihy zahrnuto. Neshodují se ani popisy vraha v různých částech knihy. Celková vražda a podezřelí jsou hodně slabě vykresleni. Za 400 stran se toho moc nedozvíte.

ALE .. nemohu knize odepřít jistý spád, snadné čtení a některé napínavé části.

Každopádně je spousta detektivek, které si zaslouží více pozornosti než právě dívka v ledu.

05.08.2017 3 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Dědečkové jsou zaručeně nejlepší komiks, který se mi dostal do rukou. Říct toho tolik jen v obrázcích bez textu, je hotové umění.

08.05.2018 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Některé komiksy se mi líbily více, některé méně, ale jako celek to působí naprosto skvěle.

Věřím, že se komiksová kytice líbí i těm, co se doporučené četbě vyhýbají.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nechápu proč jsem čtení této knihy takto odkládala. Hra o trůny je rozhodně ta nejvíce propracovaná kniha, kterou jsem kdy četla. Neskutečně obdivuji autorovu fantazii. Kniha je promyšlená do posledního detailu, všechny jména, životní osudy, země.. zní tak, jako kdyby to vše byla naprostá skutečnost.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Po první skvělé knížce od Backmana je Babička hrozným zklamáním.
Žánr knihy jsem přehlídla a očekávala další skvělou knihu jako je Ove. Domíchat pohádky s románem se mi nezamlouvá ani trochu. Elsa je navíc hrozně nesympatické a otravné dítě.

Po celou dobu čtení jsem přemýšlela, pro koho je kniha určena. Děti ji zcela nepochopí a dospělé pohádkový svět tak úplně nezaujme.

03.12.2016 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přečetla jsem ji před více než půlrokem a stále na Zlodějku vzpomínám. V tom nejlepším.

Nevzpomínám si, že by mě nějaká kniha pohltila natolik, abych u konce nebyla schopná zastavit pláč. A to se přiznám, že jsem to od této knihy nečekala, říkala jsem si, že je to zase další módní vlna, ale obsah nebude tak skvělý jak se tvrdí. Jsem ráda, že jsem se zmýlila.

Jestli by něco mělo být v povinné četbě, tak tohle.

20.01.2016 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Skvělé! Já se knih od paní Aleny Mornštajnové nemůžu nabažit. Všechny její tři doposud vydané knihy, mě chytly za srdce a myslím na ně ještě dlouho po přečtení. U těchto knih se mi nestává, že by mě nějaká postava nezajímala nebo přímo štvala. Všechny je beru jako podstatnou část příběhu a všechny postavy mi do knihy přesně pasují. Zároveň jsou příběhy Mornštajnové zasazené především do poválečného období, což je pro mě nejzajímavější doba v českých dějinách.

Hotýlek je možná lehce slabší než Slepá mapa a Hana, protože autorce jdou malinko lépe ženské postavy než ty mužské, ale i přesto je to úžasná kniha, která stojí za minimálně jedno přečtení.

01.04.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Na to, že jsem odborným částem knihy vůbec nerozuměla, mě Marťan nadchnul. Málokdy mě kniha takto vtáhne do děje. Každou popsanou situaci s Markem na Marsu jsem si dokázala představit. Za 5 hvězd bez debat.

30.06.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

P.S. je pro mě jedno obrovské ANO. Všechny příběhy, myšlenky a názory Aňi za to stojí. Emoce se mi při čtení střídaly velkou rychlostí, u jednoho krátkého fejetonu se dá klidně stihnout plakat, smát se, radovat se, zlobit se..

Každý fejeton ve mně vyvolal nějakou vlastní vzpomínku, zážitek. Přemýšlela jsem nad tématy, nad kterými jsem nikdy neztrácela čas. Jestli pro mne byla nějaká kniha přínosem, byla to právě tato kniha.

A další velké plus za ilustrace. Kniha i na pohled budí úžasný dojem.

09.02.2016 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Anežku jsem nečetla a podle anotace jsem neměla představu, co mám od této knihy (autorky) čekat.

Byla jsem velmi překvapená silným příběhem. Autorčin styl psaní mě prostě baví. Baví mě, že věci nepíše přímo, baví mě její hra - čtenáři, domysli si trochu sám. Nevadí mi ani otevřený konec, který mi ke knize sedí.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Romeo, Julie a tma pro mě představuje jednu z nejlepších knih české klasiky.

O druhé světové jsem toho přečetla mnoho, často o dost děsivější příběhy, ovšem tento příběh byl něčím jiný a pro mě více emotivnější.

O schovanou Ester jsem se každou stranu bála více a více a zároveň mě maximálně zajímalo pouto, které si mezi sebou hlavní hrdinové vytvořili. Krásná, čistá láska.. bohužel v nevhodné době.

26.04.2018 5 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Víkend v Londýně je příjemná oddychovka plná negativních emocí. Kupodivu mi to ale nevadilo. I přes takto negativní a životem zkroušené osoby jsem si našla vždy něco, co mě dokázalo rozesmát.

Oceňuji rozdělení kapitol podle osob, vždy se mi takovéto knihy lépe čtou a víc toho ve mně zanechají. Jediné co mi v knize opravdu vadilo, byla krátká část psaná Petrovým synem Pavlem. Nevěřím, že dnešní puberťáci mluví až takto přehnaně. Dělalo mi problém těch pár stran přelouskat a autorova snaha vykreslit postavu Pavla podle jeho věku, byla podle mě přehnaná.

26.04.2018 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Jedna z nejlepších knih, co se mi dostala do rukou. Příběh tak poutavý, že nebyla stránka, která by mě nebavila. Nepochybuji, že se ke knize budu vracet znovu a znovu.

19.07.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

J.K. Rowling píše bezpochyby skvěle, ale já měla velký problém se do Hedvábníka začíst. Celkově mi přečtení knihy trvalo déle, než je u mě obvyklé.

Kniha se na můj vkus docela dost táhla, k samotné vraždě se dostalo až po dosti stranách a pasáží, které mi přišly trochu zbytečné, nebylo zrovna málo. Navíc se dalo předvídat, kdo je vrah. U čtyř hvězd zůstávám jen proto, že posledních sto stran se mi četlo o poznání lépe.

Navíc mě docela mrzí, že se vztah Robin a Strika nevyvíjí jinou cestou.

21.02.2016 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak jsem se přinutila k té vychvalované a zároveň nenáviděné trilogii a po druhém dílu to vzdávám, třetí opravdu nezvládnu. Ještě se mi nestalo, že bych u knihy musela přeskakovat tolik stran a opravdu se čtením takto trápit.

Zaráží mě, kolika lidem se tohle může líbit - hůře napsanou knihu jsem opravdu nečetla. Co věta, to literární odpad.

A k sexu - spousta žen tuhle knihu opěvuje právě kvůli sexuálním scénám. Opravdu mě zajímá, na jaké úrovni máte sexuální život, že se vám zamlouvá jejich ničím výjimečný sex. Nepřijde mi, že by zažívali něco převratného, co by neměla mít doma každá z nás.

29.12.2014 odpad!

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Taková oddechová kniha, která vás přesto nenechá bez zamyšlení. Orwell skvěle zapracoval diktaturu do života zvířat.

06.10.2014 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Za zavřenými dveřmi je pro mě úžasné překvapení. Pár knih o týraných ženách jsem již četla, proto jsem neměla přehnaná očekávání - bohužel se tyto knihy od sebe moc neliší. Tuhle knihu jsem ovšem zhltla jedním dechem. Skvělý, skvělý, skvělý.

07.02.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímalo by mě, jaké hodnocení by tato kniha měla, nebýt natolik propagována.

Nelze autorce upřít, že příběhy dvanácti hrdinek napsala skvěle a poutavě, ALE .. těšila jsem se na reálný román. Na situace, které se běžně v životě dějí. Osudy dvanácti zmiňovaných žen sice reálné jsou, ale ta spojitost hrdinek ani tak ne. Jaká je reálná šance, že se osud dvanácti žen propojil z tolika různých stran?

Knihu jsem četla 2 dny a i přesto jsem se v určitých pasážích musela vracet k tomu, "kdo je kdo a proč zná tu a tu"..Občasný čtenář, který si na knihu vyhradí delší časové období, se v tom zřejmě naprosto ztratí a ujde mu podstata děje.

Přesto oceňuji poutavost knihy. V budoucnu se k ní rozhodně vrátím.

01.06.2016 4 z 5