OnlineAlysa

DědečkovéDědečkovéPavel Čech

Dědečkové jsou zaručeně nejlepší komiks, který se mi dostal do rukou. Říct toho tolik jen v obrázcích bez textu, je hotové umění.

08.05.2018

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Anežku jsem nečetla a podle anotace jsem neměla představu, co mám od této knihy (autorky) čekat.

Byla jsem velmi překvapená silným příběhem. Autorčin styl psaní mě prostě baví. Baví mě, že věci nepíše přímo, baví mě její hra - čtenáři, domysli si trochu sám. Nevadí mi ani otevřený konec, který mi ke knize sedí.

Komiksová KyticeKomiksová KyticeKarel Jaromír Erben

Některé komiksy se mi líbily více, některé méně, ale jako celek to působí naprosto skvěle.

Věřím, že se komiksová kytice líbí i těm, co se doporučené četbě vyhýbají.

Hra o trůnyHra o trůnyGeorge R. R. Martin

Nechápu proč jsem čtení této knihy takto odkládala. Hra o trůny je rozhodně ta nejvíce propracovaná kniha, kterou jsem kdy četla. Neskutečně obdivuji autorovu fantazii. Kniha je promyšlená do posledního detailu, všechny jména, životní osudy, země.. zní tak, jako kdyby to vše byla naprostá skutečnost.

01.05.2018

Modlitba pro Kateřinu HorovitzovouModlitba pro Kateřinu HorovitzovouArnošt Lustig

Příběh je to sice smutný, ale autorův styl psaní mě bohužel vůbec neoslovil.

Romeo, Julie a tmaRomeo, Julie a tmaJan Otčenášek

Romeo, Julie a tma pro mě představuje jednu z nejlepších knih české klasiky.

O druhé světové jsem toho přečetla mnoho, často o dost děsivější příběhy, ovšem tento příběh byl něčím jiný a pro mě více emotivnější.

O schovanou Ester jsem se každou stranu bála více a více a zároveň mě maximálně zajímalo pouto, které si mezi sebou hlavní hrdinové vytvořili. Krásná, čistá láska.. bohužel v nevhodné době.

26.04.2018

Všechny důvody světa, proč běhámVšechny důvody světa, proč běhámT. Oatmeal (pseudonym)

Ideální komiks pro člověka, který miluje knihy a běhání.

Já jsem se pobavila! :)

26.04.2018

Víkend v LondýněVíkend v LondýněJ. Folný (pseudonym)

Víkend v Londýně je příjemná oddychovka plná negativních emocí. Kupodivu mi to ale nevadilo. I přes takto negativní a životem zkroušené osoby jsem si našla vždy něco, co mě dokázalo rozesmát.

Oceňuji rozdělení kapitol podle osob, vždy se mi takovéto knihy lépe čtou a víc toho ve mně zanechají. Jediné co mi v knize opravdu vadilo, byla krátká část psaná Petrovým synem Pavlem. Nevěřím, že dnešní puberťáci mluví až takto přehnaně. Dělalo mi problém těch pár stran přelouskat a autorova snaha vykreslit postavu Pavla podle jeho věku, byla podle mě přehnaná.

SojčákSojčákJaakko Ahonen

Jsem komiksový začátečník a tak mě velmi překvapuje, jak moc dokážou kresby na člověka zapůsobit. Sojčák je toho příkladem. Skvělé vykreslení temnoty a pochmurna.

26.04.2018

Nemám žádné jménoNemám žádné jménoDagmar Hilarová

Těžko se mi hodnotí knihy, které líčí hrůzy z druhé světové války a ještě hůř se mi hodnotí, pokud se mi tak úplně nelíbily. Ale i přesto, že je tato kniha deníkem mladé slečny, která si prožila pár let v Terezíně, nemohu dát plný počet hvězd. Po celou knihu mě překvapovalo, s jakou lehkostí je to psáno. Celou dobu mám za to, že osudy lidí v těchto místech byly strašné, autorka zde ale Terezín popisuje jako nějaký tábor, kde se měli jen trochu hůře než doma.

Při představě, že si tuto knihu přečte dospívající dítě, které doposud nemá mnoho informací o tom, jak příšerná tato doba byla, může podle vyprávění paní Dagmar usoudit, že to vlastně zas taková hrůza nebyla.

23.04.2018

SlaďákSlaďákPhilippa Rice

Tohle je tak milé :)

14.04.2018

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

Po skvělé knize Za zavřenými dveřmi jsem od V pasti lží čekala mnohem více.

Zatímco u Zavřených dveří bylo od začátku jasné, kdo je ten špatný a kdo oběť, u této knihy jsme si měli zahrát hru "hádej, kdo je vrah". A to se moc nepovedlo. Vzhledem k tomu , že v knize jsou pouze 4 výraznější postavy včetně hlavní hrdinky Cass, nebylo vůbec těžké zjistit, kdo za tím vším stojí. Aktuálně je na trhu přehršel thrillerů a detektivek, což je znát i na mém očekávání. Očekávám od knihy kde je zatejeno kdo je viník, že se nad tím trochu potrápím a nějakou chvíli mi potrvá než na to přijdu. Zde je to jasné přímo od první stránky, což pro mne bylo obrovským zklamáním. Do konce knihy jsem věřila, že přijde nějaký zvrat a bude v knize něco, co mě opravdu překvapí, ale bohužel se tak nestalo.

Jediné co knize nemůžu upřít je jistý spád a čtivost.

02.04.2018

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Skvělé! Já se knih od paní Aleny Mornštajnové nemůžu nabažit. Všechny její tři doposud vydané knihy, mě chytly za srdce a myslím na ně ještě dlouho po přečtení. U těchto knih se mi nestává, že by mě nějaká postava nezajímala nebo přímo štvala. Všechny je beru jako podstatnou část příběhu a všechny postavy mi do knihy přesně pasují. Zároveň jsou příběhy Mornštajnové zasazené především do poválečného období, což je pro mě nejzajímavější doba v českých dějinách.

Hotýlek je možná lehce slabší než Slepá mapa a Hana, protože autorce jdou malinko lépe ženské postavy než ty mužské, ale i přesto je to úžasná kniha, která stojí za minimálně jedno přečtení.

01.04.2018

Svědkyně ohněSvědkyně ohněLars Kepler

Svědkyně ohně je má druhá kniha od dvojice Lars a Kepler a jsem z ní bohužel zklamaná.

Nemám ráda detektivky u kterých se stačí hned ze začátku trošku zamyslet a hned pochopíte, kdo je vrah. A tahle kniha je příkladem, kde trocha zamyšlení stačí.

Nějak jsem nepochopila na co má kniha více než 500 stran, když by bohatě stačilo 200. Případ se vyřešil jen tak náhodou, nějakého vyšetřování jsem se zde nedočkala. A posledních asi 20 stran v knize bylo naprosto navíc, měla jsem pocit, že čtu jinou knihu.

16.02.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Za zavřenými dveřmi je pro mě úžasné překvapení. Pár knih o týraných ženách jsem již četla, proto jsem neměla přehnaná očekávání - bohužel se tyto knihy od sebe moc neliší. Tuhle knihu jsem ovšem zhltla jedním dechem. Skvělý, skvělý, skvělý.

07.02.2018

Nejlepší pro všechnyNejlepší pro všechnyPetra Soukupová

Tohle bylo skvělé!

Napsat tak dobrou knihu, bez velkého příběhu a se zcela prostou češtinou, je prostě úžasné.

Při knihách, které mají různé vypravěče se mi často stává, že mě některý nebaví. Ovšem u této knihy jsem byla nadšená z vyprávění syna, matky i babičky. Někdy byla kniha malinko víc depresivní, často mě štvalo chování dětí, občas mi vadilo nerozumné chování matky, ale přesto za 5 hvězd.

12.01.2018

Zkurvenej příběhZkurvenej příběhBernard Minier

Odpad dávám málokdy, ale tentokrát se nedalo jinak. Zkurvenej příběh je zaručeně nejhorší detektivka, která se mi kdy dostala do ruky.

Samotný příběh byl nezajímavý, bylo mi jedno, kdo je vrah, kdo je oběť.. Navíc mi nesedl ani autorův styl psaní. Dlouho jsem se u čtení tak hrozně netrápila.

Těšila jsem se na Minierové detektivky s Martinem Servazem, ale raději se do nich pouštět ani nebudu.

07.12.2017odpad!

OsmOsmRadka Třeštíková

Radka Třeštíková je talent na přehnanost v knihách.
Kniha osm začala tak dobře, ze začátku mě opravdu bavila. Ale jak děj postupoval, začaly se postavy chovat neuvěřitelně a situace v knize byly přehnané. Což mi velmi připomíná její předchozí knihu bábovky.
Já autorce na chuť asi nikdy nepřijdu.

09.09.2017

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

To zase bylo ohlasů ohledně této knihy a opět jako většinou u takto propagovaných knih to zas tak za moc nestálo.

Přečíst se to dalo snadno a rychle, protože je kniha čtivá a nenáročná.
Ale děj byl nijaký. Zvratů pramálo, napětí chybělo, postavy málo uvěřitelné.

09.09.2017

Co by můj syn měl vědět o světěCo by můj syn měl vědět o světěFredrik Backman

Od Backmana po Ovem čekám asi přespříliš, protože se mi žádná jeho další kniha moc nelíbí.

Nemohu říct, že by tato kniha byla špatná. Backman psát umí, kniha byla čtivá a místy vtipná, ale asi zatím nejsem cílová skupina. Třeba za pár let..

08.09.2017

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Mám z knihy hodně rozporuplné pocity.

Bohužel je dívka v ledu vykrádačka dobrých severských detektivek. Má spoustu nejasností a nijak komplikovanou zápletku. Odhalení vraha je velmi snadné, vzhledem k tomu, jak málo osob z okolí zavraždéné je do knihy zahrnuto. Neshodují se ani popisy vraha v různých částech knihy. Celková vražda a podezřelí jsou hodně slabě vykresleni. Za 400 stran se toho moc nedozvíte.

ALE .. nemohu knize odepřít jistý spád, snadné čtení a některé napínavé části.

Každopádně je spousta detektivek, které si zaslouží více pozornosti než právě dívka v ledu.

05.08.2017

FangirlFangirlRainbow Rowell

Možná jsem na hodnocení knihy již stará, ale odhaduji, že by se mi nelíbila ani několik let zpátky.

Scházela mi zápletka, postavy byly otravné a části o Simonovi mě nebavily už vůbec. Čekala jsem alespoň zajímavý závěr, ale ani ten v knize není.

14.07.2017

MarťanMarťanAndy Weir

Na to, že jsem odborným částem knihy vůbec nerozuměla, mě Marťan nadchnul. Málokdy mě kniha takto vtáhne do děje. Každou popsanou situaci s Markem na Marsu jsem si dokázala představit. Za 5 hvězd bez debat.

30.06.2017

Bez jablkaBez jablkaMiloš Říha

NUDA. Po dobrém hodnocení a doporučeních jsem čekala zřejmě přespříliš. Michelle píše výrazně lépe (na tři hvězdy), Říha mě nebavil téměř vůbec (na jednu hvězdu).

Za mne mnohem lepší kniha podobného žánru jsou Sedmilhářky.

27.12.2016

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Po první skvělé knížce od Backmana je Babička hrozným zklamáním.
Žánr knihy jsem přehlídla a očekávala další skvělou knihu jako je Ove. Domíchat pohádky s románem se mi nezamlouvá ani trochu. Elsa je navíc hrozně nesympatické a otravné dítě.

Po celou dobu čtení jsem přemýšlela, pro koho je kniha určena. Děti ji zcela nepochopí a dospělé pohádkový svět tak úplně nezaujme.

03.12.2016

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

První strany mi dělalo problém vžít se do tak zatrpklého člověka jako je Ove, naštěstí jsem se brzy začetla a nemohla se odtrhnout.

Backman píše skvěle. A Ove je koneckonců nejlepší knižní postava, o které jsem za poslední dobu četla.

05.09.2016

Jak stvořit dívkuJak stvořit dívkuCaitlin Moran

Naprosto průměrná kniha. Párkrát se zasmějete, dočtete ji bez větších potíží, ale po dočtení už si na ní ani nevzpomenete.

16.08.2016

Hledám přítelkyni pro konec světaHledám přítelkyni pro konec světaTiffanie DeBartolo

Překvapuje mě vysoké hodnocení této knihy. Nic nudnějšího jsem dlouho nečetla. Očekávala jsem zajímavější děj, ale nedočkala se. Kniha popisuje dva mladé, zamilované lidi, kteří mají poměrně nudný život. Bylo mi jedno, zda Jacob zemře, nebo bude žít, knihu už to stejně nemohlo zachránit.

08.08.2016

Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

Po celou knihu mě více zajímalo, jak se vyvíjí vztah mezi Cormoranem a Robin, než kdo je vrahem. J. K. Rowling by si mohla promyslet, jestli nechce psát i romány :) Ale i přesto mě "Ve službách zla" bavilo více než předchozí dva díly.

02.08.2016

VážkaVážkaMichel Bussi

Jedna z těch knih u které jasně nedokážete říct, jestli se vám líbila a nebo ne. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem i přesto, že jsem si po celou dobu říkala, jak tomu něco chybí. Mezi top thriller bych Vážku nezařadila. Styl autora je poněkud jednodušší, ale jako oddechová četba, proč ne.

23.07.2016