Alysa Alysa komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Prvně jsem viděla film. Film, který je téměř geniální. Následně četla knihu. Knihy mají být přece lepší než filmy, ale...

První polovina knihy, kdy jsme se setkávali se "super ženou Amy" mě téměř nebavila. Byla zdlouhavá a Amyiné popisování jejího vztahu s Nickem mě moc nezajímalo. Kapitoly od Nicka mě bavily více.

Druhá polovina knihy už byla výrazně lepší. Vědět jaká je skutečnost, kdo je viník a kdo je oběť, bylo osvobozující.

Oproti většiny čtenářů, mi přijde konec jako to nejlepší v knize. Konečně něco, co dopadne jinak. Překvapivě.

Hodnocení Zmizelé mi nedává spát, tak, jak se mi většinou nestává. Nepopírám, že je to skvěle napsaná kniha, ale mně v ní něco chybělo. Nebo mě tak moc štvala hlavní postava, že jsem se přes to nedokázala přenést?

23.01.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přečetla jsem ji před více než půlrokem a stále na Zlodějku vzpomínám. V tom nejlepším.

Nevzpomínám si, že by mě nějaká kniha pohltila natolik, abych u konce nebyla schopná zastavit pláč. A to se přiznám, že jsem to od této knihy nečekala, říkala jsem si, že je to zase další módní vlna, ale obsah nebude tak skvělý jak se tvrdí. Jsem ráda, že jsem se zmýlila.

Jestli by něco mělo být v povinné četbě, tak tohle.

20.01.2016 5 z 5

Trojka Trojka Richard Sacher

Děj nebyl špatný, konec se dal předpokládat, i když mě nenadchnul. Kniha je velmi čtivá, některé situace byly skvělé popsány.

Avšak po celou dobu mě iritovalo velké množství chyb - nejčastěji ve jménech, ale našly se i gramatické chyby. Nehledě na to, že autor často popisoval něco, o čem nic neví - např. "bojové" psy.

Dlouho jsem u žádného hodnocení takto neváhala.

17.04.2015 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak jsem se přinutila k té vychvalované a zároveň nenáviděné trilogii a po druhém dílu to vzdávám, třetí opravdu nezvládnu. Ještě se mi nestalo, že bych u knihy musela přeskakovat tolik stran a opravdu se čtením takto trápit.

Zaráží mě, kolika lidem se tohle může líbit - hůře napsanou knihu jsem opravdu nečetla. Co věta, to literární odpad.

A k sexu - spousta žen tuhle knihu opěvuje právě kvůli sexuálním scénám. Opravdu mě zajímá, na jaké úrovni máte sexuální život, že se vám zamlouvá jejich ničím výjimečný sex. Nepřijde mi, že by zažívali něco převratného, co by neměla mít doma každá z nás.

29.12.2014 odpad!

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Prvně jsem viděla film - film, který je geniální. A jak už to po skvělém filmu bývá, těžko se věří, že je ještě něco geniálnějšího.

Ale po prvních stránkách jsem to věděla. Věděla jsem, že kniha mě zasáhne ještě více než ty dvě zamilované postavy na obrazovce. A tak jsem to dočetla celé, aniž bych se pořádně dokázala odtrhnout. A přečtu si to znovu a znovu...

Obdivuji s jakou lehkostí je to psané. Obdivuji autorův pohled na rakovinu, kterou podal v úplně jiném znění, než ji podává zbytek světa.

Vždyť rakovina je "pouze" vedlejší účinek umírání - vlastně jako skoro všechno.

Ve stínu sestry Ve stínu sestry Jane Fallon

Místy jsem se nudila. Mám ráda nepředvídatelné knihy, ale neodhodlaná, čestná a hodná Abi mě nebavila natolik, že mě děj nijak zvlášť neuchvátil. A pro změnu - mně se konec líbil více, než zbytek knihy, alespoň se konečně něco dělo.

06.10.2014 3 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Joy Fielding

Vůbec mi nepřišlo, že čtu knihu od J. Fieldingové. Kniha postrádala napětí, zvrat situace, nebyla v ní ani žádná pořádná zápletka a od začátku knihy bylo jasné, jak dopadne. Jsem lehce zklamaná, ale to jen proto, že jsem zvyklá na něco jiného. Být to má první knihy od Joy a nemít s čím srovnávat, jistě bych se na knihu dívala jinak.

06.10.2014 3 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Nejoblíbenější kniha od Lanczové. I teď spoustu let po tom, co jsem Lenku Lanczovou natolik obdivovala, si tuhle knihu ráda přečtu.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Šílená kniha. Přemýšlela jsem o ní ještě dlouhou dobu po přečtení. I přesto, že horory mám velice ráda a žádnou psychickou újmu mi nepůsobí, tahle kniha mě dostala do kolen a bála jsem se jako nikdy i přesto, že se zas až tak o horor nejedná. Rozhodně doporučuji.

06.10.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla již mnohokrát. Děj mě přesto vždy zasáhne a představy se mi rozjedou na všechny strany. Závislost na drogách je dobře a pravdivě zobrazena. Kniha je děsivě šokující a přesto zůstává reálná.

06.10.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Taková oddechová kniha, která vás přesto nenechá bez zamyšlení. Orwell skvěle zapracoval diktaturu do života zvířat.

06.10.2014 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Sice je to stará česká klasika, ale já ji ani za nic nemůžu přijít na chuť. Nudí mě, děj je nijaký a četla jsem ji prakticky z nutnosti.

06.10.2014 1 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Nejlepší kniha od J.F. Konec mě naprosto překvapil a nadchnul.

Panenka Panenka Joy Fielding

Opět nečekaný zvrat událostí. J.F opravdu vždy dokáže překvapit a já nemám nikdy tu schopnost uhádnout, jak kniha dopadne :)

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Napínavá od první věty! Jako od většiny knih od J.F jsem se od ní nemohla odrhnout.