Ve stínu sestry

Ve stínu sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122545/bmid_ve-stinu-sestry-0Ne-122545.jpg 4 27 11

Celý život žila Abi ve stínu své úspěšné starší sestry. Cleo měla všechno: krásu, majetek, šťastnou rodinu, kariéru žádané modelky. Jen na mladší sestru jí posledních dvacet let nezbýval čas A tak když Abi dostane pozvání, aby strávila léto se sestřinou rodinou v jejím londýnském domě, dlouho se nerozmýšlí. Možná se Cleo doopravdy stýská a chce navázat zpřetrhané vztahy z dětství. Jenže léto se sestrou se od samého začátku vyvíjí jinak, než si Abi představovala. Připraví ji o pár iluzí, ale přinese spoustu nového a zvláštního, kromě jiného i nečekanou otázku: Kdo je doopravdy ta úspěšná a dokonalá sestra a kdo černá ovce rodiny? Nový román úspěšné britské spisovatelky a televizní producentky Jane Fallonové se zamýšlí nad tím, nakolik lidský vzhled ovlivňuje život člověka, jeho vlastnosti a chování okolí, a přináší příběh s romantickými prvky novodobé pohádky o Popelce.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

Ugly Sister , 2010

Tefnut
26.08.2018 3 z 5

Ve stínu sestry je kniha jak už sám název napovídá o dvou sestrách, která je každá jiná a jedna závidí druhé, i když na první pohled tomu tak není. Příběh nás provází každodenním životem, ve kterém žije mnoho z nás a někdy si ani neuvědomíme, že podobné osudy se naskytnou i u nás. Příběh zajímavý, ale občas se to zamotávalo a dlouho se mi to četlo. Konec nabral na obrátkách, ale bohužel otevřený závěr,...můžeme si jen domýšlet co se stalo nebo stane,...

alnahu
07.11.2017 4 z 5

Příběh sester Abigail a Caroline se četl dobře, tak jak to v životě chodívá ,starší sestra Cleo zdědila veškerou krásu a na tu mladší Abi toho moc nezbylo a proto vyrůstala už jako dítě ve stínu své sestry. Cleo měla vše co si jen mohla přát byla úspěšnou modelkou, měla dvě krásné dcery , milujícího manžela, ale to vše jí bylo málo. I když jí Abi, jako rozumnější sestra upozornila na její chování, obrátilo se to proti ní a byla Cleou nařčena ,že ji závidí a žárlí na její úspěchy.
Dopis pro Abi od Cleo zněl :
Abigail, svůj názor na mě a na moje volby jsi dala dost jasně najevo, když jsme se viděly naposled, nemyslím ,že si máme co povědět. Nepotřebuju v životě někoho, kdo mě pořád odsuzuje .Cleo
To byl definitivní konec mezi sestrami.

Aleh
06.08.2017 3 z 5

Líbila se mi obálka této knihy. Moc pěkná. Jakoby nám autorka chtěla ukázat jen něco. Jakoby nás chtěla navnadit, abychom se pustili do čtení a dozvěděli se víc. Kniha o složitém vztahu mezi sestrami po dlouhých letech odloučení. Abigail přijíždí na pozvání ke své sestře, aby u ní v Londýně strávila léto. Stále jsem čekala na něco - na nějaké tajemství, překvapení, odhalení....Kniha plynula a nic takového se nestalo. Až do poslední chvíle jsem však netušila, jak to dopadne.

Radkab.
13.01.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, jediné, co mi v ději moc nesedělo, byl předstíraný vztah mezi Abi a Richardem. Vážně Stelle nijak zvlášť nevadilo, že muž, kterého sotva zná, se klidně tváří jako partner ženy, kterou oni oba znají pár dní? Druhou výtku musím věnovat českému překladu. Chápu, že chyba se občas vloudí, ale opakované špatné dělení slov (n-eměl) opravdu bije do očí.

Brambu
09.03.2016 3 z 5

Žádnou složitou četbu nečekejte. Příběh je to ale příjemný. Přesně tento typ dějové linie mám ráda, láska, nenávist, faleš, přetvářka, vnitřní boj, nespravedlnost a ach ano, rodinné vztahy. Tak tohle mě bavilo, jen ten konec mne trošku zklamal. Autorka jej mohla dotáhnout do konce a dopřát nám šťastný konec anebo alespoň pokračování, škoda no...

Leniiis
16.08.2015 4 z 5

Trvalo mi než jsem se začetla, ale pak už fajn čtení..ale co sakra ten konec?? Čekala jsem, že se to nějak rozsekne.

Alysa
06.10.2014 3 z 5

Místy jsem se nudila. Mám ráda nepředvídatelné knihy, ale neodhodlaná, čestná a hodná Abi mě nebavila natolik, že mě děj nijak zvlášť neuchvátil. A pro změnu - mně se konec líbil více, než zbytek knihy, alespoň se konečně něco dělo.

eletrika03
27.05.2014 4 z 5

Celý příběh byl ze života. Ale naštval mě konec škoda, že to tak skončilo. Ale velmi dobře se mi četla.

Basetka
18.05.2014 4 z 5

Velmi dobře se četla a celkové vyprávění mělo hodně ze života.

Ashlee7
06.09.2013 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, oceňuji hlavně to, že jsem do poslední chvíle nevěděla, jak kniha skončí. :)

jasmína
20.05.2012 5 z 5

MUsím přiznat, že když jsem četla recenzi, že to bude něco jako moderní Popelka, přistupovala jsem k tomu jako k červené knihovně, ale nikdy se v knize nestalo, co jsem si vydedukovala, prostě mě kniha mile překvapila, moc se povedla, a těším se, zda od Jane Fallon nějakou zase objevím. Po detektivkách příjemná změna.

Londýn sestry

Jane Fallon
britská
2012  76%Jak se zbavit Matthewa
2012  70%Ve stínu sestry

Kniha Ve stínu sestry je v