Slaďák

Opravdovou lásku nemusí provázet jen obří gesta jako z Romea a Julie. Někdy je důležitější nabídnout útěchu tomu druhému třeba jen proto, že mu vystydl čaj. Slaďák je dojemným, roztomilým, humorným a autobiografickým zápisníkem jedné lásky, kterou sledujeme od zamilovaných smsek až po první společné bydlení. Malé intimnosti jak... celý text

Malé intimnosti jako společné čtení, sledování televize nebo objednávání pizzy na gauč zaručeně rozesmějí nebo rozpláčou každého, kdo někdy prožíval vlastní slaďák. Partnerem autorky, který v kreslených epizodách ze života vystupuje, je navíc tvůrce komiksu Hilda Luke Pearson. Světy Slaďáku a Hildy se tak místy vtipně prolínají, čtenář ale musí být ve střehu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330552/sladak-CYW-330552.jpg 4.392

Soppy (2014)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Paseka

cukrovka

Prostě a jednoduše - zajímavé a milé.

katuká

Slaďák? to je prostě slaďárna, ale super slaďárna :)

tweed

Přečteno "na stojáka" v knihovně.
Jedná se o vizuálně milou a příběhově(?!) roztomilou záležitost (když to říkám ZROVNA JÁ, tak tomu můžete věřit) zajímavou tím, jak málo zajímavá je (dává to smysl?).
Pokud jste romantičtější duše než já, asi si to rovnou koupíte a stane se z toho vaše nová bible.
Pokud je vám z mírně *ehm* kýčovitých obyčejností okolo lásky na blití, tak na Slaďák ani nešahejte. To vám asi může být jasné už od pohledu na obálku, že ano.

flanky

Nemůžete sice tvrdit, že jste tuto knihu přečetli, každopádně můžete říci, že jste se ke knize několikrát vrátili a že vás zaujala natolik, že se jí prakticky řídíte každý den. A pokud budete mít mizernou náladu či krizi ve vztahu, není nic lepšího, než vzít do ruky právě tuto knihu.

popeluška

Moc krásný a milý komiks, užila jsem si ho :-) budu se k němu vracet

Sorrow

Opravdový vztah zachycený spisovatečinou jemnou rukou Vás pobaví a rozněžní. Mnoho situací bude asi blízkých každému, kdo si někdy prošel nějakým vztahem. Jako celek knížečka působí velmi lidsky a mile a ilustrace jsou naprosto famózní. Na pět hvězd to ale opravdu není - přeci jen se jedná o dvacetiminutovou záležitost :)

grillica

Ke svátku zamilovaných jsem si letos koupila tenhle sladký bonbonek. Roztomilý, milý a jednoduchý ani ne tak počtení, jako spíš pokoukání. Leží mi na nočním stolku od února a když mám chuť, prolistuju znovu pár stránek, jen tak. A usmívám se u toho taky sladce. Dobrá volba jako sweet dárek, klidně i pro kluka. Třeba k výročí a připomenutí toho, jak sladký byly - nebo ještě pořád jsou - ty společný každodenní drobnosti.

Angiee88

Naprosta bomba!! Moc pekny dej ze zivota. Zasmala sem se, doporucuji!!

jiri0728

Vždy jsem měl rád minimalismus v kresbě a schopnost zachytit běžné radosti života. Proto mi dokonale sedl Slaďák, který mi připomínal spoustu situací prožitých s manželkou. Komiks by se kvůli své barevné stylizaci mohl líbit nejen romantikům, ale také fanouškům kapely The White Stripes.

veron_nika

Rozkošné "čítanie" v ktorom sa nájde hádam každý človek ktorý je, alebo bol vo vzťahu. Zdalo by sa, že je to knižka iba pre dievčatá, ale pár ilustrácií som poslala popri čítaní aj priateľovi a tiež ho pobavili. A ako tu už niekto spomínal musím Vás varovať: po prelistovaní tejto knihy budete mať chuť ísť na rande :-)

wiix

Tak málo slov a grafického talentu či vyžitia a predsa taká nežnosť a toľko awww pocitov z mojej strany. Viem, že za mňa hovorí moja romantická dušička a to pripodobnenie k môjmu vzťahu, avšak takýchto milôtok by malo vznikať viac. Aby človeka naplnili príjemnými pocitmi bez premýšľania, listovania či čítania, aby si človek uvedomil že miluje a milovaný :)

Eorin

Krásná po všech stránkách i stranách. Milé oddechové pokoukání.

kalinkacz

Jednohubka, která vás pobaví, dojme, rozesměje, přiměje jít na rande, dát si sushi a argumentovat.... Najdete se v ní... Budete hltat každou stranu a místo těch rozkošných postaviček uvidíte sebe! Po grafické stránce se jedná o tak překrásnou knihu.... A velikost je super do kabelky na cesty, abyste mohli mít pořád dobrou náladu!

Gabetina

Milá "jednohubka". Ten název mluví za vše. V některých částech, jsem se opravdu našla a snad při každé stránce jsem se usmívala.
Jednoduše roztomilé čtení, které prostě chcete a u ilustrace se rozplynete.

veru_nedvedova

Roztomilá jednoduchá oddechovka, která se dá přečíst během chvilky. Nádherně zpracovaná.
Každopádně vás dokonale odreaguje a určitě vám aspoň jedna stránka připomene váš vztah. Po celou dobu, co jsem v knize listovala, jsem se culila. Je to vážně slaďák.

Adris

Slaďák je kniha postavená na skutečných událostech ve vztahu mezi dvěma komiksovými autory - Lukem Pearsonem, autorem Hildy a Philippou Rice. Tato drobná knížečka, nesoucí se v retro stylu, je opravdu rozkošná, zanechává milý pocit u srdce a i její příběh stojí za to!
Love story téměř beze slov a přece výmluvná, nás provede přes první rande po skvěle fungující vztah dvou angličanů. Zasmějete se při vtipných momentech počátku vztahu a zachmuříte při první hádce.

Ať tak, či onak, kniha stojí za pozornost a bude skvělým dárečkem vaší drahé polovičce♥.

maygirl

Romantický bonbonek, který pohladí po duši :-)

Nika_holo

Příjemná oddechovka na dvacet minut :-) ale ráda se ke knize vracím. Nic náročného :) číst se dá kdekoliv :)

martinstefko

Vztah postav - které jsou inspirovány autorkou samotnou a jejím partnerem Pearsonem - není jen krásný, je zde i výborná scéna následků jejich hádky, ale právě na ní se ukazuje krása vztahu a toho, že tento komiks není jen sledem obrázků, ale je zde vývoj, který slouží k tomu, abyste se dovedli k postavám přimknout. A to skutečně funguje. Žádný vztah není jen idylický, ale vždycky je zde něco krásného, na co se dá vzpomínat. A na to je třeba se soustředit. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/02/1377-sladak-70.html

Mikik

Hezky milé:-). Poukazuje na to, že život je i o maličkých vyznáních lásky. :-)

janyska13

Krásná oddechovka. Hlavně se v tom člověk vidí sám.