Slaďák

Opravdovou lásku nemusí provázet jen obří gesta jako z Romea a Julie. Někdy je důležitější nabídnout útěchu tomu druhému třeba jen proto, že mu vystydl čaj. Slaďák je dojemným, roztomilým, humorným a autobiografickým zápisníkem jedné lásky, kterou sledujeme od zamilovaných smsek až po první společné bydlení. Malé intimnosti jako společné čtení, sledování televize nebo objednávání pizzy na gauč zaručeně rozesmějí nebo rozpláčou každého, kdo někdy prožíval vlastní slaďák. Partnerem autorky, který v kreslených epizodách ze života vystupuje, je navíc tvůrce komiksu Hilda Luke Pearson. Světy Slaďáku a Hildy se tak místy vtipně prolínají, čtenář ale musí být ve střehu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330552/sladak-7Qz-330552.jpg 4.3118

Soppy (2014)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Paseka

katallinka

Neskutečně "sladká" knížka. Jednoduché "čtení", u kterého se snad každý musí usmívat a částečně se tam najít.

dom.ini

Moc milá knížečka :) U některých situací, jsem se usmívala od ucha k uchu. Já bych ale byla radši, kdyby knížka byla delší. Doufala jsem, že tam bude více věnováno takovým těm roztomilým začátkům vztahu, na které jsem se těšila a chtěla jsem si je tak "připomenou". Ale k prolistování je tahle knížka určitě fajn, jen podle mě rozhodně ne pro každého.

simona5r
25.12.2017

Miloučké jednohubkové "čtení" :-)

syky245
06.12.2017

moc hezká ukázka toho, jak by měl fungovat vztah. Je hezké se v tom vidět a usmát se nad knížkou

gaspoda
04.11.2017

Krásnej ze života
I já zažívám podobnej slaďák

Anastazie0810
17.10.2017

Krásně ilustrovaný průvodce o tom jak by měl vypadat dokonalý vztah. Je to milé, sladké, roztomilé. Může se zdát, že to ani nestojí za koupi. Ale opak je pravdou :)

lenkaabooks
11.10.2017

Taková milá jednohubka. O začínajícím vztahu, o lásce, o těch drobnostech, které potěší. Třeba si vzájemně uvařit čaj, nebo se přitulit u sledování televize. Je to grafický zápisník jedné lásky - komiks.

SmallLucia
12.09.2017

Přečteno za půl hodiny. Vtipné a pravdivé. Krásné ilustrace.

Jizi
21.08.2017

Taková malá cukrová vata z pouti - sladký, nadýchaný nic. Chyběl mi alespoň náznak příběhu, malinká zápletka, něco, co by z útlounké a graficky nijak zajímavé knížečky učinilo něco jiného, než onu cukrovou vatu, kterou sníte a jako byste ji nikdy ani neměli.
Jakýsi moudrý člověk kdysi prohlásil, že ve filmu se musí něco dít - nikoho nezajímá pohled na spící Nicole Kidman (byť se o to Andy Warhol, ne tedy s Nicole, pokusil a jeho Spánek nechť každý odvážný posoudí sám), Brada Pitta jak si stříhá nehty nebo Johnnyho Deppa, jak jede na nákup - normálních situací, běžných situací ve vší jejich všednosti a obyčejnosti máme všichni v každodenní rutině dost. A o knihách platí to samé. Pokud je obsah každodenní, musí být o to silnější forma.
V případě Slaďáku však bohužel všednost překračuje hranice banálnosti až zbytečnosti.
Ono je samozřejmě těžké nakreslit komiks o probíhajícím vztahu, když chcete, aby zároveň s vydáním neskončil, obzvlášť když je váš partner podstatně úspěšnější a známější autor (jakou roli to asi ve vydání sehrálo, hm?). To, co je prezentováno jako roztomilé (třeba soucit s hysterií nad vystydlým čajem?), je pro mě za čárou - asi jsem prostě moc stará, moc přízemní, protože kouzlo, které podle hodnocení ostatních knížka zjevně asi má, mě naprosto minulo.

OndřejMergl
19.08.2017

Takové drobné knižní vyznání lásky, komiksová ukázka toho, co obnáší vztah dvou lidí. Najdeme tam příjemné chvíle, chvíle k naštvání i chvíle naprosto běžné, ale přesto grafickým podáním kouzelné.

Někde jsem jen přikyvoval, jinde jsem zase kroutil hlavou, ale když mám zhodnotit knihu jako celek, přijde mi o ničem. Ohledně komplexnosti tématu v ní spoustu důležitého chybí, humor mi přijde o něco slabší, než by šlo vytěžit, ilustrace jednoduché, žádný skvost, celkově je vidět snaha hrát na city, až mi kniha přijde přeslazená.

JajaCZ
26.07.2017

Malá nenápadná kniha, skrývajúca medzi svojimi stránkami poklad, ktorý nosí vo svojom srdci každý z nás - LÁSKU. Krásne a roztomilé ilustrácie popisujú zrod lásky medzi partnermi, ako aj jej vývin od nesmelého randenia, po spoločné bývanie a každodenný život s krásnymi a veselými, ako aj smutnejšími chvíľkami. Celú dobu listovania knihou som sa usmievala a videla svoj vzťah.

cukrovka
01.07.2017

Prostě a jednoduše - zajímavé a milé.

katuká
28.06.2017

Slaďák? to je prostě slaďárna, ale super slaďárna :)

tweed
08.06.2017

Přečteno "na stojáka" v knihovně.
Jedná se o vizuálně milou a příběhově(?!) roztomilou záležitost (když to říkám ZROVNA JÁ, tak tomu můžete věřit) zajímavou tím, jak málo zajímavá je (dává to smysl?).
Pokud jste romantičtější duše než já, asi si to rovnou koupíte a stane se z toho vaše nová bible.
Pokud je vám z mírně *ehm* kýčovitých obyčejností okolo lásky na blití, tak na Slaďák ani nešahejte. To vám asi může být jasné už od pohledu na obálku, že ano.

flanky
01.06.2017

Nemůžete sice tvrdit, že jste tuto knihu přečetli, každopádně můžete říci, že jste se ke knize několikrát vrátili a že vás zaujala natolik, že se jí prakticky řídíte každý den. A pokud budete mít mizernou náladu či krizi ve vztahu, není nic lepšího, než vzít do ruky právě tuto knihu.

popeluška
05.05.2017

Moc krásný a milý komiks, užila jsem si ho :-) budu se k němu vracet

Sorrow
27.04.2017

Opravdový vztah zachycený spisovatečinou jemnou rukou Vás pobaví a rozněžní. Mnoho situací bude asi blízkých každému, kdo si někdy prošel nějakým vztahem. Jako celek knížečka působí velmi lidsky a mile a ilustrace jsou naprosto famózní. Na pět hvězd to ale opravdu není - přeci jen se jedná o dvacetiminutovou záležitost :)

grillica
20.04.2017

Ke svátku zamilovaných jsem si letos koupila tenhle sladký bonbonek. Roztomilý, milý a jednoduchý ani ne tak počtení, jako spíš pokoukání. Leží mi na nočním stolku od února a když mám chuť, prolistuju znovu pár stránek, jen tak. A usmívám se u toho taky sladce. Dobrá volba jako sweet dárek, klidně i pro kluka. Třeba k výročí a připomenutí toho, jak sladký byly - nebo ještě pořád jsou - ty společný každodenní drobnosti.

Angiee88
08.04.2017

Naprosta bomba!! Moc pekny dej ze zivota. Zasmala sem se, doporucuji!!

jiri0728
07.04.2017

Vždy jsem měl rád minimalismus v kresbě a schopnost zachytit běžné radosti života. Proto mi dokonale sedl Slaďák, který mi připomínal spoustu situací prožitých s manželkou. Komiks by se kvůli své barevné stylizaci mohl líbit nejen romantikům, ale také fanouškům kapely The White Stripes.

veron_nika
27.03.2017

Rozkošné "čítanie" v ktorom sa nájde hádam každý človek ktorý je, alebo bol vo vzťahu. Zdalo by sa, že je to knižka iba pre dievčatá, ale pár ilustrácií som poslala popri čítaní aj priateľovi a tiež ho pobavili. A ako tu už niekto spomínal musím Vás varovať: po prelistovaní tejto knihy budete mať chuť ísť na rande :-)

wiix
23.03.2017

Tak málo slov a grafického talentu či vyžitia a predsa taká nežnosť a toľko awww pocitov z mojej strany. Viem, že za mňa hovorí moja romantická dušička a to pripodobnenie k môjmu vzťahu, avšak takýchto milôtok by malo vznikať viac. Aby človeka naplnili príjemnými pocitmi bez premýšľania, listovania či čítania, aby si človek uvedomil že miluje a milovaný :)

Eorin
10.03.2017

Krásná po všech stránkách i stranách. Milé oddechové pokoukání.

kalinkacz
10.03.2017

Jednohubka, která vás pobaví, dojme, rozesměje, přiměje jít na rande, dát si sushi a argumentovat.... Najdete se v ní... Budete hltat každou stranu a místo těch rozkošných postaviček uvidíte sebe! Po grafické stránce se jedná o tak překrásnou knihu.... A velikost je super do kabelky na cesty, abyste mohli mít pořád dobrou náladu!

Gabetina
09.03.2017

Milá "jednohubka". Ten název mluví za vše. V některých částech, jsem se opravdu našla a snad při každé stránce jsem se usmívala.
Jednoduše roztomilé čtení, které prostě chcete a u ilustrace se rozplynete.

veru_nedvedova
07.03.2017

Roztomilá jednoduchá oddechovka, která se dá přečíst během chvilky. Nádherně zpracovaná.
Každopádně vás dokonale odreaguje a určitě vám aspoň jedna stránka připomene váš vztah. Po celou dobu, co jsem v knize listovala, jsem se culila. Je to vážně slaďák.

Adris
04.03.2017

Slaďák je kniha postavená na skutečných událostech ve vztahu mezi dvěma komiksovými autory - Lukem Pearsonem, autorem Hildy a Philippou Rice. Tato drobná knížečka, nesoucí se v retro stylu, je opravdu rozkošná, zanechává milý pocit u srdce a i její příběh stojí za to!
Love story téměř beze slov a přece výmluvná, nás provede přes první rande po skvěle fungující vztah dvou angličanů. Zasmějete se při vtipných momentech počátku vztahu a zachmuříte při první hádce.

Ať tak, či onak, kniha stojí za pozornost a bude skvělým dárečkem vaší drahé polovičce♥.

maygirl
03.03.2017

Romantický bonbonek, který pohladí po duši :-)

Nika_holo
01.03.2017

Příjemná oddechovka na dvacet minut :-) ale ráda se ke knize vracím. Nic náročného :) číst se dá kdekoliv :)

martinstefko
22.02.2017

Vztah postav - které jsou inspirovány autorkou samotnou a jejím partnerem Pearsonem - není jen krásný, je zde i výborná scéna následků jejich hádky, ale právě na ní se ukazuje krása vztahu a toho, že tento komiks není jen sledem obrázků, ale je zde vývoj, který slouží k tomu, abyste se dovedli k postavám přimknout. A to skutečně funguje. Žádný vztah není jen idylický, ale vždycky je zde něco krásného, na co se dá vzpomínat. A na to je třeba se soustředit.