Ajda300 Ajda300 komentáře u knih

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Skvělá kniha! Nutí vás pořád číst a číst a číst. V minulém díle jsem si hrozně oblíbila Bronwyn, takže jsem byla ráda, že se tu znovu objevila. Příběh měl spád, čtivost a ten konec jsem vůbec nečekala. Úžasné pokračování.

PS: Phoebe, i přesto že měla být zrzka, jsem si představovala jako Phoebe z Přátel z první série.

31.07.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Příběh mě díky vysokému očekávání trochu zklamal. Tohle bylo takové... Místy prázdné a bez nápadu. Přesto si myslím, že kdybych to četla bez toho aniž bych o tom věděla něco předem, líbilo by se mi to víc.
Pěkné.

20.07.2020 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Připadám si trochu nepatřičně, když po těch kritizujících komentářích přijdu já, ale už to tak holt bude.
Kniha mě bavila. Čtivá, zajímavá a emotivní. Už je to sice delší dobu, co jsem ji četla, ale pamatuji si, že jsem dlouho poté stále cítila atmosféru příběhu. Klidně mě ukamenujte, ale mně se prostě líbila. Pěkné

19.07.2020 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Vzhledem k tomu, že jsem to četla asi před čtyřmi měsíci a skoro nic si z toho nepamatuji, tak podle toho nesoudím, že by to byla moc dobrá kniha. (Ale paměť mám dobrou.) Určitě vím, že hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, protože (podle mě) k tomu mlčení ani neměla pořádný důvod.
Spíše průměrné a nečekám, že si to někdy přečtu znovu.

19.07.2020 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nečekala jsem, že mě to bude bavit ba že mě to naprosto pohltí a přečtu to stejně rychle jako moderní beletrii.
Příběh je unikátní, jedinečný. Vyprávění z pohledu Čipery je senzační a strašně jsem si oblíbila postavu Atika, který je naprosto úžasný. (Ať už jako rodič či jako obhájce). I když se na začátku nic moc neděje, stejně musíte číst dál.
Skvělé. Doporučuji

19.07.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

U nás v knihovně vyřazovali knihy a této tam byly dva kusy. Rozhodně nelituji. Skvělá kniha zadarmo

18.07.2020 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Super příběh. Děj měl spád - až na kapitoly z pohledu jiných postav - a bylo to vtipné, zábavné, milé a všechno. Super.
Nenechte se odradit autorčiným stylem psaní (kterému jsem stejně nepřišla na chuť), protože ten závěr je super.
P.S.: Omlouvám se, za tolikrát použité slovo super. Už se to nestane.

17.07.2020 3 z 5

Terciánky s čertem v těle Terciánky s čertem v těle Eva Marešová (p)

Je to příšerná kravina, plná nesmyslů, ale mě to děsně bavilo. Uznávám, že je to vážně příšerný, ale má to i své (sice podivné a trochu zavádějící) kouzlo.

17.07.2020 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Skvělá kniha. Oproti jiným YA knihám se to aspoň trochu vymykalo z normálu. Super. Doporučuju

16.07.2020 4 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

(SPOILER) Líbilo se mi to. Ne to vlastně ne. MIluju to. Bylo to naprosto boží a strašně jsem si oblíbila hlavní postavy. Nepřipadalo mi to pořád stejné kvůli stále se opakujícímu časovému úseku, jak bylo zmíněno v jiných komentářích. Děj byl čtivý a nic to nebrzdilo (kromě části kdy Jack chodil s Jillian). Vážně moc pěkné. Doporučuji

16.07.2020 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Asi jsem čekala trochu více napětí, ale přesto se mi to líbilo. Pěkné

15.07.2020 4 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Boží kniha! Mnohem vyspělejší než "Probuzení Simona Spiera" a "Oba na konci zemřou" dohromady. Prostě super. Ale z toho závěru jsem na prášky. Nesnáším otevřený konce!

09.07.2020 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Takhle sladkou a rozkošnou knihu jsem dlouho nečetla. Prostě boží. Mám ji doma půl roku a už jsem ji četla čtyřikrát. Senzační příběh a sympatické postavy. Doporučuji

08.07.2020 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Naprosto zbožňuju tyhle příběhy s dívkou alias vyšetřovatelkou na internátní škole. A tenhle příběh nezklamal. Bylo to čtivé, napínavé a naprosto nečekané. Prostě pecka. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

08.07.2020 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Příběh jsem si užila mnohem více než autorovy Hvězdy nám nepřály. Byl tu pořádný děj, zápletka a i přesto, že do toho zasáhl duševní poruchou, tak se ukázalo, že ta příběhu jen prospěla. Super kniha

08.07.2020

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Nebylo to špatný. Vážně ne. Ale já to četla krátce po shlédnutí filmové adaptace, která je i s dialogy skoro stejná jako knižní předloha a to mi celý příběh trochu pokazilo. Přesto super. Doporučuji

08.07.2020 4 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Když se na sérii podívám celkově, tak byla super. Ale tenhle díl - ehm. Ale jako dobrý. Když já chtěla víc toho cestování v dimenzích než klišoidní hádky puberťáku. Přesto série za přečtení stojí

08.07.2020 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Super fantasy. Užila jsem si to, ale kamarádka mi prozradila, že další díly jsou na nic, a proto se jim vyhýbám. Ale tahle kniha je fakt super. Doporučuji

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Napínavá kniha. Všechny knihy se ztrátou paměti jsou super, takže fajn.

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Čekala jsem asi něco víc napínavějšího. Pořád jsem počítala s tím až se situace nějak zvrtne a najednou konec. Ale přesto super. Tyhle knihy se ztrátou paměti jsou vždy skvělý.