Ajda300 Ajda300 komentáře u knih

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Tahle kniha byla prostě strašně dobrá.
Měla skvělou atmosféru - tajemné sídlo, ledové moře a osm sester. Navíc jsem jako malá milovala Barbie a dvanáct tančících princezen, která je založena na stejné pohádce. Hlavní hrdinka byla strašně sympatická a příběh byl seskládaný tak, aby vás nutil číst pořád dál a dál. I vedlejší postavy měly propracované osobnosti. Je sice pravda, že jsem si že začátku nepamatovala, která sestra je která, ale nakonec jsem si je nějak zapamatovat dokázala.
Doporučuju.
Mimochodem - knihu četla i moje babička a nijak si nestěžovala.

29.12.2020 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Tak tohle mě dostalo. Podle anotace mě vůbec nenapadlo, jak hluboko bude příběh do tématu zasahovat, a tak mě děj úplně rozsekal.
Strašně se mi líbilo, jak se postavy navzájem vnímaly. Dívka, která se mohla zdát jako nafoukaný rozmazlenec, měla ve skutečnosti strašně roztříštěné myšlení. Pocity těch dívek tu byly tak skvěle vykresleny a celkově jsem měla při čtení žaludek stažený úzkostí. Nechápu, jak mohl někdo knihu hodnotit méně než pěti hvězdičkami, protože tohle bylo strašně silné, čtivé a zároveň hrozně znepokojující.
Nedoporučuji těm, kteří si prochází něčím podobným jako hlavní postavy, protože (jak už jsem zmiňovala) pocity jsou tu vykresleny až děsivě skutečně. Varování, že kniha není pro každého, by mělo být na zadním přebalu větší. Ale kniha rozhodně za přečtení stojí.

26.12.2020 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Přesně to, co jsem od knihy čekala. Odpočinkové a zábavné. Nebylo to nic náročného a četlo se to poměrně rychle. Příběh byl jednoduchý a zábavný. Doporučuju

26.12.2020 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Vždy když začínám číst českou knihu, mám trochu předsudky. Ale tohle bylo dobré. YA thrillery mám ráda a ani tahle kniha nezklamala. Není to sice úplně to co jsem čekala, ale super.

19.12.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nevím, jestli se mi kniha líbila. Autorův styl byl hodně specifický a zvláštní a vzhledem k tomu, že jsem předtím četla Auroru, měla jsem trochu jinou představu. Přesto byl příběh zajímavý a těším se na další díl.

19.12.2020 4 z 5

S láskou tvůj Santa S láskou tvůj Santa S.A. Domingo

Rozhodně to nebylo nic přeborného. Nudné a naivní. Navíc autorčin styl... Ech. Nemohla jsem se pořádně začíst a hlavní hrdinka se chovala jako nesympatická kráva. Čekala jsem něco jiného.

19.12.2020 3 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Kniha mě překvapila. Očekávala jsem mnohem povrchnější děj, ale tohle bylo doopravdy dobré. Holly byla rozmazlená a krapet sobecká, což na postavách miluju. Příběh byl čtivý a nemohla jsem se od něj odtrhnout. A přestože nemůžu říct, že se mi konec líbil nebo že jsem ho úplně pochopila, kniha určitě stojí za přečtení.

10.12.2020 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Potom co se kniha asi dva týdny držela v žebříčku "Populární knihy" tady na Databázi, jsem se rozhodla si ji přečíst. A bylo to děsně... (chvilka napětí - co to asi bude? kreativní? překvapivý? čtivý? nápaditý?)... nudný. Hlavní postava byla (omlouvám se) naivní a vypatlaná kráva bez mozku. To že vidí data úmrtí bylo podaný hrozně nezáživně a polovinu knihy jsem umírala. Klišé, klišé a zase klišé. Zápletka byla hrozně průhledná a moment posledního napětí nestál teda vůbec za nic. Prostě... Ech. Nevím co víc napsat. Asi abyste ke knize nepřistupovali tak s velkým očekáváním jako já, pokud nechcete být zklamáni. Za mě prostě ne. Ale každý má jiný vkus a někoho může pobavit chování hlavní hrdinky s hlavou plnou slámy.

Úprava po delší době: pro ty, co budou příběh obhajovat s tím, jak je originální, podívejte se do diskuse k této knize zde na Databázi

15.11.2020 3 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Příběh mě ze začátku vůbec nezaujal a první polovinu knihy jsem četla skoro celý týden. Pak jsem se však do toho opřela a knihu dočetla za jeden den. Bylo to hrozný. Příběh jsem dočetla doslova před minutou a jsem hrozně nakřáplá a mám pocit, že by mě rozbrečela i hodina zeměpisu. Pak jsem si navíc přečetla doslov a bylo vymalováno. Lexie byla strašně příjemná postava a příběh byl jedním z nejlepších v žánru Heavy contemporary, jaký jsem kdy četla. Ačkoli to bylo hrozně emocionální a neustále se mi chtělo brečet, byl to vážně silný příběh. Kniha mě vážně hrozně překvapila a stokrát ji doporučuji.

13.11.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

(SPOILER) Byla to moc pěkná knížka a Revův příběh byl velmi silný. A i přesto, že mě Dopisy ztraceným moc nebavily, zasáhly mě mnohem víc než tahle kniha.
Nebyla sice špatná, ale autorka jen využívala toho, co napsala v prvním díle. I tak mě Revovi kapitoly hrozně bavily a užívala jsem si je. Co mě ale vážně štvalo a iritovalo, byla Emma.
Grr. Nad jejími kapitolami jsem jen obracela oči v sloup, protože se chovala jako sobecká a egoistická mrcha. Na svou skvělou kamarádku byla hnusná, na svoje rodiče byla hnusná, na Reva byla hnusná. U jejích kapitol jsem vyloženě trpěla. Hrozná postava.
Navíc jsem získala pocit, jako by se autorka snažila všechny přesvědčit, že na internetu je jen zlo. To nám ukázala u Horora, tak nechápu, proč takhle musela zkazit dalšího uživatele. Za mě teda ne.
Ale chápu, že někomu se to může líbit. Ale v Heavy Contemporary jsou i mnohem lepší příběhy (Jedna želva za druhou, Eliza a její nestvůry, Láska v prachu hvězd, Kdybychom se neviděli, Co jsme si neřekly). Už druhá kniha která mě jako Humbook Tip zklamala. Ale podle gusta, žádný dišputát

07.11.2020 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

(SPOILER) Hned na začátek - kdybych nečetla autorčiny ostatní knížky dala bych plný počet hvězdiček. To se však stalo a já vám hned prozradím, co mi na příběhu chybělo.
Strašně se mi líbila atmosféra místa a žaludek stažený nervozitou během četby, na což jsem u Ruty Sepetys zvyklá. Bylo to napínavé, krapet romantické a vážně super - ale stejně mi tu něco chybělo. Možná tomu moc nepomáhalo to, že jsem si až ve dvou třetinách knihy uvědomila, že hlavní postavou je spíše Daniel než Ana. Další věcí která mi hrozně chyběla, bylo něco jako u Šedých tónů či Sůl moře SPOILER, SPOILER, SPOILER - tím myslím, takovou tu velkou bombu jako ten zžírající strach v koncentráku v tónech či potopení lodi v Soli moře, kde se vám chtělo úzkostí zalézt pod postel či se pozvracet (nesnáším slovo zvracet, omlouvám se za něj.) Prostě něco takového. KONEC SPOILERU.
Poslední věcí která mi fakt chyběla byl smutnej konec. Do téhle knihy se mi ten happyend prostě vůbec nehodil. Líbilo by se mi prostě mnohem víc - já nevím, kdyby se Ana záhadně ztratila nebo tak něco; nebo kdyby se Daniel postavil svému otci a prostě se nějak společně vzepřeli režimu - tohle bylo prostě hrozně nudný. Z letošních knih je to zasloužený Humbooktip, ale celkově mě to teda tolik neohromilo ani nezasáhlo.

06.11.2020 4 z 5

Ranařky Ranařky Jennifer Mathieu

Naprosto skvělá kniha. Pokaždé co si ji přečtu, jsem plná nevybouřené energie a mám chuť si zajet na nějaký feministický protest. Úžasná kniha. Moc mě teda nebavila romantická linka, ale příběh byl boží. Doporučuju, doporučuju, doporučuju.

03.11.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

(SPOILER) Je to podruhé co jsem knihu četla, ale rozhodně to nebylo tím, že by byla moje oblíbená. Poprvé mě k přečtení nalákaly všude přítomné kladné recenze a já byla nakonec strašně zklamaná. Netušila jsem, komu to mohlo připadat dojemný, protože já jsem se strašně nudila. A to jsem člověk, který brečí u Letopisů Narnie. Teď po druhém přečtení jsem hodnocení zvedla o jednu hvězdičku, protože vím, že v tomto žánru jsou i mnohem horší knihy a tahle byla poměrně čtivá. Stále mám však pocit, že to ve mně nic moc nezanechalo. A konečně chápu znechucení Suzanne07 nad šťastnými konci. Jsou prostě hrozně nereálný. Život nemá šťastnej konec, protože na konci všichni umřeme. A tohle na mě bylo trochu moc. Celou dobu je mezi Declanem a jeho rodiči hmatatelné napětí. Na konci knihy se však všechny problémy - ať už ve škole, s Juliet nebo mezi již zmiňovanými rodiči vyřeší. Jako co?! Nad tím jsem prostě obracela oči v sloup.
Celkově příběh nebyl tak hrozný. S jistotou vím, že by se mi kniha líbila více, nebýt tolika doporučení a chvály.
Omlouvám se, že jsem tak kritická, ale nemohou tu být jen kladné komentáře, ne?

03.11.2020 4 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

I když chvíli trvalo než jsem se dokázala do knihy začíst, bylo to vážně super. Akční, podivné, romantické, zase akční a znepokojující. Jediné co celou knihu zkazilo SPOILER byla cesta na jinou planetu. Hrozný. KONEC SPOILERU. Jinak super. Prostě všechno co u YA scifi očekáváte. Těším se, až si přečtu další knihu autorů. Doporučuju

30.10.2020 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Ačkoli mě Eleanor a Park VŮBEC nebavili, tohle bylo prostě super. Strašně mě bavilo číst o vztahu Cath a Wren a bylo to fakt skvělý. Zábavný, milý a prostě všechno co od oddechovky čekáte.

30.10.2020 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Třetí díl jedné z nejvíc rozkošných knížek. Úžasný. Po dočtení jsem si hned vyhledala web, na který autorka hází komiksové stránky srdcerváčů v angličtině a hned to přečetla. Další ňuňu

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Zase naprosto rozkošný, roztomilý a sladký. Už ani nevím, co víc k tomu říct. Prostě ňuňu.

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Takové jedno velké ťuťu ňuňu. Celou dobu jsem se nad tím rozplývala a vydávala nekontrolovatelné zvuky jako bych viděla chumel koťátek pojídající zmrzlinu. Prostě rozkošný.

26.10.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Konečně jsem se ke knize odhodlala a musím říct, že jsem k ní přistupovala s velkou rezervou, po přečtení všech komentářů na databázi a na goodreads. Nakonec to však nebylo tak hrozné, jak všichni psali. Vlastně se mi to celkem líbilo. Jasně - nebyla to žádná Rowlingová nebo Maasová, ale dalo se to v pohodě číst. Narážek tam na můj vkus bylo možná trochu moc a trochu bych jich ubrala. Jako každý, jsem si nejvíce oblíbila Avu, jejíž charakter byl prostě super.
Obávaná a všemi kritizovaná scéna, kde Mei seřve učitele, mi ani nakonec tolik nevadila. Mnohem více mě štvala část o "nasíracím umění", protože nesnáším lidi, co melou úplný blbosti o tom, že " to bych dokázal taky", "tohle že se prodává za tolik peněz? Moje tříletá sestra včera nakreslila lepší obrázek." Grrrrrrrrrrr! Nesnáším takový lidi. Ti umělci udávali směr, změnili nahlížení na vše, jako umění určili něco, co by si řada lidí ani netroufla zmínit. Tak nechápu ty kecy o tom, že by to zvládli. Nezvládli! Oni to dokázali dřív! Kazimír Malevič, Jackson Pollock nebo Paul Klee určili směr jakým se umění vydalo a ačkoli by to řada lidí neřekla, ovlivnilo to i naší přítomnost.

Tak jo. Omlouvám se za ten výbuch emocí a knihu hodnotím jako příjemnou oddechovku. 60%

26.10.2020 3 z 5

Americká princezna Americká princezna Katharine McGee

Pane jo.
Pane jo, pane jo, pane jo.
Čekala jsem něco naprosto jiného a příběh mě dost zaskočil. Anotace je totiž něco naprosto rozdílného v porovnání s dějem knihy (i když uznávám, že je to strašně složité nějak jednoduše popsat). Všechny postavy (až na Daphne - oficiálně nenávidím všechny lidi s tímhle jménem) byly skvělý. Bylo to plný milostných afér, intrik a napjatých situací. A ačkoli takové knihy většinou nevyhledávám, tohle jsem si strašně užila.
A ten konec?! Jako COŽE?! Beatrice mi bylo hrozně líto a navíc popis té situace byl tak neuvěřitelný. Jako fakt. Prostě mega hustý, mega boží. (Mluvím skoro jako nějaký rapper. Hah.)
Skvělá kniha. Dobrá pro fanoušky Červená, bílá a královsky modrá.

Mimochodem - má to víc hlavních postav. To abyste nebyli překvapeni jako já.

22.10.2020 4 z 5