Ajda300 Ajda300 komentáře u knih

Hate List Hate List Jennifer Brown

Kniha mě hrozně překvapila. Měla jsem dost nízká očekávání, ale příběh mě vážně dostal. Bylo to strašně silné, napínavé a krapet depresivní. Je mi líto, že se o knize víc nemluví, protože byla vážně skvělá. Doporučuji

20.10.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Naprosto boží a ňuňu komiks. V několika situacích jsem se strašně poznávala a hlavní postava mi byla hrozně blízká. A grafické provedení je taky strašně boží. Nikdy se mi neomrzí číst to znovu a znovu a znovu. Doporučuji

18.10.2020 5 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Skvělá kniha. Mělo to spád, napětí a hlavně spoustu akce. V tomhle příběhu mě Antické Řecko vážně okouzlilo. Arisbé nebyla dokonalá hrdinka a romantická linka nebyla tím hlavním v příběhu. Doporučuji

17.10.2020 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Ke knize jsem přistupovala jako k oddechovce, ale to tak rozhodně nebylo.

Příběh mě neskutečně zasáhl a jsem z něj naprosto emocionálně vyčerpaná. Hlavní hrdinka si mě neskutečným způsobem získala a fandila jsem jí po celou dobu. Když celá věc praskla, zabouchla jsem knihu a přála si, aby to samé mohla udělat i Eliza. Strašně jsem doufala, že celá věc nakonec dobře dopadne a že se nenechá tím komiksem a komunitou, kterou si vytvořila, úplně pohltit.
Příběh byl neskutečně silný, pro mě strašně blízký a dost mě znervózňoval.

Jsem pořád v tom módu, po dočtení úžasné knihy a mám chuť brečet, ječet, křičet, skákat a schoulit se na dně nějaké studně a už nikdy nevylézt. A to všechno dohromady.
Lituju, že tu není hodnocení jako dokonalost, protože tohle si to rozhodně zaslouží.

17.10.2020 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Jako upřímně - celá tahle kniha je jen neustále opakujícími se příběhy, kde vládnou sexistický a patriarchální bohové se spousty levobočků a padesáti manželkami. Bohyně jsou tam jen tak, aby se neřeklo. Hrdiny bývají pouze muži a o ženách se rozšiřují klepy, že jsou "lehké děvy", když si rozpustí vlasy. Antické Řecko mám ráda, ale tohle se skoro nedá číst. I když se tu najde pár slušných příběhů, nevyhradí to ten zbytek. Ale chápu, že je to důležité pro světovou historii a respektuju to.

14.10.2020

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Ačkoli jsem se do čtení nutila, musím přiznat, že nakonec se mi to celkem líbilo. Ano, některé části byly sice krapet zdlouhavé, ale i tak to bylo zajímavé počtení. Ne nic speciálního ani originálního, a co se stylu autora týče, jsem stále trochu skeptická, ale rozumím tomu, že to někoho okouzlilo.

14.10.2020 3 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Velice pěkný komiks. Ačkoliv mě taková témata jakou jsou D.C., Avengers nebo Marvel většinou míjejí, tohle bylo nanejvýš zajímavé počtení. Hezký

14.10.2020 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Vážně skvělá kniha; je vlastně s podivem že jsem na ni nenarazila dříve. Pro mě totiž naprosto neznámá kniha, která ani neměla šanci mě nalákat upoutávkami a natrefila jsem na ni spíše náhodou. Vážně úžasný. Doporučuju.

11.10.2020 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Při čtení jsem měla pocit, jako bych četla tři naprosto rozdílné příběhy.
První o vztazích v rodině. O pevném poutu mezi nevlastní matkou a dcerou a o poněkud lhostejném otci.
Druhý příběh o dvou zamilovaných kteří ani neumí pořádně popsat, proč se rozešli a dávají svůj vztah znovu do pořádku.
Třetí o obyčejném kempování, které vyeskaluje v jeden příšerný víkend, na kterém se však dá najít i něco pěkného.

Ačkoli jsem to počítala jako plus, stejně jsem měla pocit, že je to trochu překombinované. I tak to ale určitě stojí za přečtení. Pěkné

Mimochodem... To Američani nejezdí stanovat? Podle popisu těch scén a Zoriina počínání to tak totiž vypadalo. Jinak skvělá kniha

04.10.2020 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Překvapilo mě to. Osobně jsem si myslela, že to bude horší, ale knížka byla příjemným zážitkem.
Rozhodla jsem se ji přečíst kvůli autorčiným skvělým podcastům a jsem ráda, že jsem to udělala. Pěkné.

24.09.2020 4 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Skvělý pokračování! Ačkoliv byl první díl lepší, tenhle byl taky boží. Ben tak nějak dospěl a příběh se zase trochu posunul. Navíc jsem vážně ráda, že je to pouze duologie. Skvělý. Jen je mi líto, že sérii nezná více lidí.

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Až na neumělou a uspěchanou romantickou linku je tahle kniha prostě boží! Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bylo to něco zcela originálního a zároveň jsem pořád měla pocit déjá vu. Naprostá bomba. Doporučuju.

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Ta knížka byla úžasná. Poprvé jsem ji četla během koronavirové krize, kdy v Americe probíhalo hnutí Black Lives Matter a ten příběh je velmi aktuální.
Bylo to hrozně čtivý a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Děj už od začátku nesměřoval jen k hlavnímu vyústění, ale autorka sem přidávala spoustu vedlejších linek, což bylo skvělé.
Vážně úžasná kniha. Doporučuju

Palác lží Palác lží Erin Watt

Upřímně... Tenhle díl byl zklamáním. Vůbec jsem se nedokázala začíst. Příběh byl postavený na vyhrocených zápletkách a nepochopitelných scénách.

16.09.2020 2 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Vím, že po většinu knihy mě děj bavil, ale s přibývajícími díly to nebylo nic moc. Přesto jsem si Papírovou princeznu ráda přečetla.

16.09.2020 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha mě nesmírně zaujala. Osobně (teď to možná bude znít trochu zvrhle) mám ráda knihy odehrávající se během druhé světové války (nijak ve zlém) a tenhle příběh byl jedním z nejlepších. Všechny postavy přemýšlely i jednaly logicky a moc jsem si je oblíbila a fandila jim až do poslední stránky.
Úžasná a silná kniha. Můžu jen doporučit.

13.09.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Nejkrásnější klasika, jakou jsem kdy četla.
Ačkoliv se to zpočátku zdá trochu nudné, příběh se postupně rozjíždí a můžete sledovat, jak se každá ze sester vyvíjí a dospívá. (Já osobně jsem si nejvíce zamilovala Jo s Beth.) Děj je s každou kapitolou vážnější a jde trochu do hloubky.
Až na konec -proč jen se Jo vdala? (odpověď najdete v přemluvě) - je kniha dokonalá.
Miluju

30.08.2020 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Strašná kniha.
Autorčin styl mi teda vůbec nesedl a skoro jsem to nedočetla.

29.08.2020 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tak tahle kniha mě rozhodně poznamenala. Ať už v dobrém či špatném slova smyslu.

Přestože se v příběhu nic moc nedělo, bylo to čtivé a hrozně zajímavé. Winston byl obyčejný člověk, průměrný (až na jeho myšlenky) a to se mi líbilo. Dodávalo to postavě na upřímnosti.
Když během knihy poznáváte více a více tajemství Strany, přejíždí vám mráz po zádech a máte chuť přestat číst. Konec byl hrozný a v jednom kuse jsem měla sevřený žaludek.
Celkově knihu hodnotím kladně a stejně jako Farma zvířat ve mně něco zanechá. Takže doporučuji a nezapomeňte - Velký bratr vás sleduje.

29.08.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Souhlasím s komentářem pode mnou. Kdybych nevěděla, že ostatní díly jsou stokrát lepší, tak bych tenhle nazvala skvělým. Ale to bohužel nejde.
Třetí díl nastavil laťku hodně vysoko. Byl emocionálně vyspělý, promyšlený a neuvěřitelně čtivý. Touhle knihou se autorka znovu vrátila zpět k prvním dvěma podstatně dětštějším dílům.

Nejslabší díl série. Ale Harryho Pottera miluju, takže super.

13.08.2020 5 z 5