Ajda300 Ajda300 komentáře u knih

Supernova Supernova Marissa Meyer

Úžasné zakončení série! Popravdě jsem vůbec netušila, jak to dopadne ani jak si autorka s koncem poradí, ale TOHLE předčilo všechna má očekávání! Doporučuji

08.07.2020 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Příběh celkem v pohodě. Kniha se rychle četla a nebyl tam žádný brzdící bod. Nebylo to předvídatelné a to se mi líbilo. Doporučuji

03.07.2020 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Celkem zajímavé zakončení série. Děj se sice nenesl úplně ve stejném duchu jako předešlé dva díly, ale přesto byl skvělý. Mimochodem - Chris je nejlepší vedlejší postavou/kamarádkou ze všech YA knih.

02.07.2020 4 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

U téhle knihy jsem vnitřně trpěla a měla pocit, že mou duší trhá smečka rozzuřených hyen. Hrozné. Jo z Malých žen vždy hlásala, jak chce být svobodná a nevázaná, ale Anna Todd vzala všechny její sny a bez milosti je rozdupala. Matka která se vždy o své dcery s láskou starala, je zde opilou troskou, která nechává dělat všechnu špinavou práci Beth.
Opravdu autorce vřele děkuji za zdevastování mé nejoblíbenější klasiky.

29.06.2020 odpad!

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Skvělá kniha. Musím říct, že kvůli názvu jsem měla nejdříve předsudky ( jako u Víš, že tě miluju? - varování: nečíst). Ale tohle je vážně skvělá odpočinková kniha přečtená za jedno odpoledne, která nikdy neomrzí.

29.06.2020 5 z 5

Kletba rodu Bardulfů Kletba rodu Bardulfů Gareth P. Jones

Tohle je kniha, kterou čtu od třetí třídy pravidelně několikrát do roka. A myslím, že mě nikdy neomrzí. Neskutečně miluji tu chmurnou britskou atmosféru (podobnou jako v Příšerných příbězích) a strašně mě baví stěhování se z domu do domu a tajemství které příbuzné obestřívá. Doporučuji

23.06.2020 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Popravdě řečeno mi z téhle knihy bylo špatně. A myslím to, přesně tak jak to píšu. Chtělo se mi zvracet. Ani ne tolik kvůli autorčinu stylu, jako spíš kvůli příběhu a až moc podrobným scénám bez kterých bych se velice ráda obešla. Navíc to bylo velice překombinované a nedalo se v tom pořádně vyznat

10.06.2020 1 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Ze začátku jsem od knihy čekala něco víc. Ale po dalších přečtených stranách mě děj chytnul. Bylo to čtivé, zneklidňující a konec byl takový opravdový. Žádný šťastný konec jak bývá ve většině knih, ale bylo to takový reálný. Navíc podcast doprovázející vyprávění Sadie, dodával příběhu tu správnou atmosféru.
Jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla. Doporučuji.

24.05.2020 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Knížka mě doopravdy bavila, ale přišla mi jako nějaká fanfikce. Přesto se mi příběh líbil, ale chyběl mi v něm Simonův pohled na svět. Doporučuji. Sice je to o dost slabší než první díl, ale nenechte se odradit, protože je to asi jediná YA LQBT o holkách, která vyšla v ČR. (Btw - Falling in love montage je skvělý, ale bohužel jen v eng.)
A spojitost mezi Abby a dvojčaty z Podělaným navrch mi přišla jako roztomilý detail.

08.05.2020 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tak tahle kniha mě fakt nebavila. Postavy byly nesympatické a příběh úplně o ničem.

14.04.2020 1 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Tak tohle bylo divný. A když myslím divný tak divný. Když Henry v půlce knihy zjistil její tajemství (které bylo tak nějak jasné už od začátku) řekla jsem si: fajn, a co teď? Když už to víme, tak co dalšího se v té druhého polovině stane? Odpovědí je nic. A když se teď nad knihou zamyslím, napadají mě dvě věci.
1. Henry se neměl s takovou holkou jako Grace vůbec zahazovat ( přestože mi byla sympatická )
2. Nedokážu přesně říct o čem kniha byla, protože asi polovina textu je jen mrhání místem.
I tak si ale myslím, že kniha stojí za přečtení (i když je divná). Neřekla bych, že je to úplně oddechová literatura, ale je to něco nad čím se zamyslíte a dlouho to ve vás zanechá zvláštní pocit.

PS: Já nevím co to mají lidi za vkus, ale ta obálka je ohavná. Kombinovat dva takhle odlišné vzory je naprosto nevkusné. Buď jen jeden z nich a do toho něco méně křiklavého nebo vůbec nic. Americký originál je mnohem hezčí.

14.04.2020 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Detektivky moc nečtu, ale tahle mě vážně dostala. Moc se mi líbilo propojení sociálních sítí a policejních výslechů s vyšetřováním. Konec jsem vážně nečekala.
Skvělá kniha

23.03.2020 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Kniha mi připadala napínavější a originálnější než Divergence, ale s dalšími díly hodnota série postupně klesala.

20.03.2020 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Tímhle dílem to autorka úplně zm*vila. Jako věřící mě celý obsah knihy trošku urážel a když se ukázala pravda o Lucindě tak jsem měla chuť hodit knihu do krbu a opíct si nad ním marshmallow. Vůbec jsem nepochopila, kde se najednou vzali v tom nebi.
Jo a ještě ,,Velký souboj mezi nebem a peklem" - o tom melou celou sérii a nakonec je to asi jen na dvou stránkách. Tenhle díl mě upřímně zklamal.

27.11.2019 2 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Tento díl se mi líbil nejvíce z celé série. Popravdě řečeno mě Daniel v druhém díle strašne sral a tady jsem si ho znovu oblíbila. Celý děj měl takovou pěknou atmosféru a Luce nebyla celou dobu tak pitomá jak v předchozích dílech.

27.11.2019 5 z 5

(SPOILER) Nádherný příběh se sympatickou hlavní postavou. Jacob který se na začátku zdál jako ustrašený trouba, se na konci knihy stal odvážným člověkem odhodlaný bránit své blízké.
Moje srdcovka kterou budu navždy bránit před Suzanne07 (pořád nechápu, proč se ti to nelíbilo). Doporučuju.

19.03.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Úplně nejraději mám zlatý kolovrat.

22.02.2019 5 z 5

Srdcový erb Srdcový erb Ivana B. Englmaierová

Skvělá kniha

03.02.2019 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Nejlepší z celé série. Děj byl napínavý, dobrodružný a zajímavý. Bavilo mě jak autorka dokázala popsat prostředí enkrovské pevnosti.

17.01.2019 4 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Štvalo mě jak najednou Tamra byla ta důležitá. Azurka se k Jacindě chovala příšerně a celkově se mi víc líbil první díl.

17.01.2019 2 z 5