Ajda300 Ajda300 komentáře u knih

Drakie Drakie Sophie Jordan

Kniha se mi líbila ale nevnímala jsem ji jako jednu z nejlepších. Jacindu jsem si jako hlavní postavu oblíbila. Děj rychle ubíhal a byl celkem čtivý.

17.01.2019 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Neuvěřitelně krásná kniha. Bylo úžasné jak se Samantha dokázala za ten týden změnit. Rozbrečel mě sedmý den i když byl psán s optimistickým nadhledem. Doporučuji si přečíst.

10.12.2018 4 z 5

Knihy byly naprosto úžasné. Katniss se hned stala mou nejoblíbenější knižní postavou už jen kvůli tomu, že není s tím co se jí stalo úplně vyrovnaná a tím pádem ani dokonalá. Dva texty písní které byly v knize, mě rozbrečely. Byla to taková nádhera. Konec byl hodně zmatený a po dočtení jsem o něm musela dlouho přemýšlet. Když jsem sérii dočetla už počtvrté, tak se mi tam ten konec líbil a uvědomila jsem si, že obvyklý happy end by se sem absolutně nehodil. Po dočtení si uvědomíte, že to celé není jen o té hře, ale o důsledcích a následcích a o tom jak se celý váš život změní jediným okamžikem. Kniha byla úžasná, čtivá a dechberoucí. Všem doporučuji si ji přečíst.

30.11.2018 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Jacqueline Wilson

Když jsem začala chodit do knihovny tak jsem vždy velkým obloukem obešla police s nápisem DÍVČÍ ROMÁNY s podnadpisem Jacqueline Wilsonová. Jednoho dne jsem si položila otázku: Proč to vlastně dělám? Odhodlaně jsem vstala a vydala se k polici. Vzala jsem první knihu která mi přišla pod ruku. Byla to právě Půlnoc a já z ní byla naprosto uchvácena. Violet jakoby vystoupila za mnou z knihy a stala se mou kamarádkou která mi povyprávěla svůj úžasný příběh.Ještě v knihovně jsem ji dočetla a půjčila si domů další tři knihy od J. W. Právě Půlnoc mě přesvědčila o spisovatelské dovednosti autorky a tu knihu budu navždy milovat.

27.11.2018

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Zbožňuju tuhle spisovatelku. Každou knihu jsem od ní četla nejméně třikrát. Mám takový zlozvyk že si vždy nejdříve přečtu konec. To určitě nedělejte. Brečela jsem asi dvacet minut než mě to přešlo. Proto mi trvalo asi další dva roky, než jsem si knihu přečetla znova, ale určitě toho nelituji.

27.11.2018

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Taková blbost. Nenávidím NENÁVIDÍM tuhle sérii.Vadí mi i samotná Vasilisa. Taková ta naivní holčička která svým postojem říká: ,,jsem důležitá osoba, která umí všechno nejlíp. Umím skvěle gymnastiku tak proč se s tím někde neukázat? Jsem už málem dospělá, protože víte vy co, něco vám prozradím: mně už bude brzo třináct."
Autorka si navíc nemohla vymyslet postavu s originálnější barvou vlasů.
Panebože - zrzavá. Já znám jen tři přírodní zrzky, zato znám přes deset postav z knih, které mají takovéto vlasy.
Postavy si nedokážu moc živě představit protože se chovají tak nedospěle a všechny (až na Dianu, kterou jsem si oblíbila) jsou vlezlé a tak neorigální. Kdyby se někdo narodil s podobnými vlastnostmi jako ony, nejspíš by nastal konec světa.

23.11.2018 odpad!

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Úžasná, neuvěřitelně čtivá kniha. Liesl je citlivá a moc se mi líbí její zájem o hudbu. První polovina knihy se mi zdála trochu živější než druhá část, ale to vůbec nevadilo. Těm, kteří váhají nad touto knihou, radím, aby si ji přečetli. Doporučuji.

22.10.2018 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Úžasná. Moc se mi líbí fotografie vložené do knihy

23.09.2018

Siréna Siréna Kiera Cass

Kniha mi připadala naprosto úžasná

23.09.2018 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Myslela jsem že to bude nějaká hovadina, ale je to vážně úžasná kniha! Naprosto ji miluji a je to určitě má nejoblíbenější klasika. Všem doporučuji a nenechte se odradit, tím jak je ta kniha stará.

21.09.2018 5 z 5

Kniha byla skvělá stejně jako ostatní díly, ale vadilo mi, že je napsaná formou scénáře. Taky mě neskutečně vytáčel Albus u kterého mi připadalo, že Harryho ani nemá rád. Scorpiuse jsem si hned oblíbila. Přišlo mi trochu zvláštní, že se do jejich života dostal zase ten nesnesitelný Diggory. Navíc mi přišlo, že na konci čtvrtého dílu už byl docela v pohodě a z ničeho Harryho neobviňoval.
Je mi líto že autorka napsala knihu tímto stylem, ale jsem ráda, že vůbec existuje. Doporučuji.

21.09.2018 4 z 5

Jak Hitler ukradl růžového králíčka Jak Hitler ukradl růžového králíčka Judith Kerr

Kniha byla senzační

Othello Othello William Shakespeare

Othello se mi líbil mnohem více než Romeo a Julie (to bylo takový přeslazený). Myslím že by se mohl stát i v přítomnosti

17.09.2018

Vyprávěj, mámo, jak to bylo Vyprávěj, mámo, jak to bylo Eva Erbenová

Kniha mi přišla velmi zajímavá. Byla strašně dojemná a tak jsem ani nedoufala, že dobře dopadne. Naštěstí jsem se mýlila

Replika Replika Lauren Oliver

Kniha mě moc bavila. Když Lyra mluvila o tom co je Gemma, tak jsem jí ani moc nevěřila a proto mě závěr dost překvapil.

17.09.2018 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Asi jsem měla jiný překlad, protože místo Magnuse Banea tu najednou byl Krasomil Pohroma. Co je to za jméno?!

16.09.2018 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha mě strašně bavila tak jsem se podívala i na seriál. Byl příšerný. Clary vypadala jako kdyby zrovna odešla od kadeřníka, kde si obarvila vlasy a celkově se chovala jak blbka.

16.09.2018

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Viděla jsem seriál a tak jsem se strašně těšila na knihu. Byla skvělá. Wells nebyl takový blbec jako v seriálu a Clarke byla strašně příjemná hlavní postava. Kniha se mi moc líbila.

16.09.2018 5 z 5

Pátračka Gilda Pátračka Gilda Jennifer Allison

Úžasné a děsivé zároveň

16.09.2018 5 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Nebylo to tak dobré jako ostatní díly. Byla jsem méně napjatá a příběh poztrácel svůj typický pohádkový nádech.

08.09.2018 4 z 5