Město z kostí

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41464/big_mesto-z-kosti-XhY-41464.jpg 4.33278

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

City of Bones (Mortal Instruments), 2007

Kniha Město z kostí

DK197

E-KNIHA: Nápad přečíst si tuhle sérii se zrodil po shlédnutí seriálu. Přestože jsem k první sérii přistupovala celkem vlažně, docela si mě seriál získal a nějak se mi od něj po skončení nechtělo odcházet. Tudíž knížky byl logický krok. Jenže po začtení na mě dýchla odlišná atmosféra od seriálu, která je nejspíš ryze subjektivní, takže nemá moc smysl se tím zabývat. Mnohem víc to ale křičelo teen literatura než seriál - alespoň na mě. A úplně mi to nesedlo. Navíc se mi tedy znovu potvrdilo, že u většiny případů nerada čtu něco, u čeho znám dopředu děj, protože mě to tolik nebaví a zároveň nejsem schopná objektivně posoudit, jestli je to dostatečně napínavé, záhadné a tak něco, když já už dopředu vím, co se stane... A přesně to byl důvod, proč mě první díl téhle série tolik neoslovil. Navíc mi oproti seriálu přišla knížka méně zajímavá a byla spíše vysvětlující. Takový úvodník do tohoto světa. Na druhou stranu se zde staly věci, které jsem nečekala, a to příjemné bylo. Jestli se na něco při pokračování četby těším, tak je to právě odhalování rozdílů mezi knihou a seriálem. Obecně tuším, že budu mít nakonec seriálové zpracování raději než knižní předlohu, ale kdo ví...

Kate3003

Kniha je čtivá jako ostatně vše co jsem zatím od Cassandry četla. Clary a Jace dokážou lézt neuvěřitelně na nervy, ale to asi mají v genech (kdo četl i jiné série mě jistě pochopí) přesto je a celý jejich příběh mám ráda. U knihy se rozhodně nebudete nudit, protože je dost akční a stránky ubíhají rychle pod rukama. Svět který je zde vytvořen je hezky propracovaný a jednotlivé postavy prochází určitým vývojem což mě na knize baví. Snažila jsem se hodnotit objektivně a přestože Lovce stínů zbožňuji tak nemůžu dát 5/5, ale přesto bych knihu doporučila úplně všem.

mskamila

Kniha se mi líbila byla čtivá a zábavná. Trochu mě mrzí ze jsem první viděla seriál protože jsem díky tomu věděla spoustu věci které by mě v knize určitě dost překvapili. Ale jiná byla kniha chová a i tak zajímavá některé věci jsou odlišné od seriálu což je supr a jsem zvědavá jak se ke některým situacím dostaneme vzhledem k tomu ze v seriálu to bylo trochu jinak ( viz. Simon ) kdo ví pochopí =D.

Kaila146

(+ SPOILER) Ze začátku mě to vůbec nebavilo. Clary mi přišla taková nijaká, jediná dobrá postava byl SImon. ALe zhruba od půlky jsem začala mít ráda všechny a taky se to pořádně rozjelo. Konečně.
Ale ten konec mi přišel uspěchaný a já si říkala jen: wtf?
Nevěřím tomu, že je Jace Claryin bratr. Ty náznaky jsou už teď očividné.
Ale uvidíme...

georginaa

Musím říct, že tento druh knih moc nečtu. Dcera mě pak přesvědčila a nelituju toho. I když jsem o něco dříve narozená a knihy pro mládež moc nečtu, tato se mi nakonec moc líbila. Bylo to neotřelé, postavy zajímavé a postupně odhalující tajemství bylo překvapivé. Stále více a více mě to pohlcuje a už se chystám na další díl.

joscer

Na doporučení kamarádky jsem si knihu přečetla. Bohužel musím uznat, že jsem od ní čekala o trochu více.
Nad některými pasážemi jsem musela kroutit hlavou a připadaly mi hloupé. Nicméně musím zároveň vystihnout čtivost, která vás vtáhne do knihy. Zároveň děj ubíhá rychle od samého začátku takže se nemusíte bát zdlouhavého vyčkávání.
Nepočítejte však, že je tato kniha tou skvělou fantazy, která by vám vyrážela dech či vás nutila hlouběji přemýšlet nad dějem. Je to spíše oddychovka.
Určitě si ale přečtu další díl a budu doufat, že mě třeba příjemně překvapí.

Marthas

První díl série, před námi předestírá "nový" svět, ve kterém se musíme začít orientovat, nějakou dobu si na něj zvykat. Co se mi na knize líbilo, byl sarkasmus, a až břitký humor, který skoro odkapával z každé stránky, ucházející překlad a existující korektura. Přiznejme si, ale že to bylo dost kruté a mezi hlavní mínusy knihy patří i jakoby násilně vecpaný instantní hatelove, jakoby se autorka nemohla rozhodnout, jak má ty vztahy uchopit, a i nekonzistentnost tempa vyprávění tak, že jsem si chvílemi říkala, že s tím třísknu a průhlednost zápletky. Tuhle jste si pomysleli, to by mohlo mít takový a takový důvod a skoro byste se mohli vsadit, že jste se trefili. Zatím opravdu průhledné, ale dalšímu dílu rozhodně dám šanci. I kdyby třeba jen proto, že konec se vyvedl lépe a lehce mne navnadil. Slyšela jsem, že se série časem zlepšuje (myšleno prvotní hexalogie). Takže časem.-)
Ps: Ještě štěstí, že Mladá fronta nevydávala celou sérii, ta její představa obálky je fakt hnusná. Pravda, ale je, že hardback by zase měl vydržet horší zacházení.

SněžnáSova

Ach jo ,Tak tohle mě zklamalo! Protože jsem viděla seriál i film ,očekávala jsem velmi dobrou knihu ale tohle mě tak moc nebavilo. Clary mi přišla dětinská, nerozvážná a jako hlavní postava mi vůbec nesedla .Jace je prostě arogantní blonďák a o ději jsem věděla. Možná jeto jen otázka osobního vkusu nebo spoilerů v seriálu ale tuhle knihu jsem nedovedla dočíst .Přece jen věřím že kniha má své čtenáře a dokáže zaujmout.