Drakie

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129939/drakie-129939.jpg 4.2821

Drakie 1.

Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Firelight, 2010

Kniha Drakie

KaMal

Super námět, čtivě napsané, romantika z příběhu jen tryská...ale hlavní hrdinka se chová tak nesympaticky/puberťácky/neví, co chce, že to bylo místy až na škodu příběhu.

Ashi

Kniha Drakie je můj miláček. Naprosto jsem se do ní vžila. Prožívala jsem naplno každý zvrat a chvílema nedýchala napětím. A to musím říct, že jsem jí nečetla v teen věku, ale později. Musela jsem si jí pořídit v papírové podobě - protože jsem ji četla elektronicky a jako jednu zmála jsem ji opravdu chtěla držet v ruce. Hodně mě inspirovala. Je pravda, že příběh je hodně emoční - kdy hlavní hrdinka řeší lásku k lovci, ale okolo se děje spoustu jiných věcí, že to vlastně není jen o láskové linii.

Naprosto úžasná

Hranolky
30.11.2019

Poprvé jsem knihu přečetla, když mi bylo asi 12, ale nepřekousala jsem se přez druhý díl.
Teď v 16 jsem si celou série přečetla, ovšem jen díky tomu, že je kniha celkem poutavě napsaná a mě je blbý mít u sebe nepřečtené knihy. Jinak má kniha v podstatě jen špatné vlastnosti.
Postavy se všechny chovají stejně a nemají žádné větší charakterové rysy, kromě toho že nějaká postava je zlá, hodná nebo arogantní. Navíc mi byla většina postav nesympatická, už jen tím, že na každých pěti stránkách mění svůj názor a neprojdou si prakticky žádným charekterovým vývojem.
Děj je předvídatelný a ničím originální.
Z prvu jsem fandila zakázané lásce hlavní postavy, ale později mě veškerá romance okolo té nerozhodné bezcharakterní krávy jen otravovala.
Jediné, co mě nějak opravdu překvapilo byla smrt jedné z postav na konci 3 dílu a ani ta nebyla nakonec nijak odůvodněna.
Někomu by se možná kniha mohla líbit, ale pokud hledáte něco trochu inteligentního s dobrou zápletkou tak to budete muset hledat na trochu jiném místě

jitka7
16.11.2019

Ano, nápad je to skvělý. Hlavní hrdinové jsou fajn. Ale asi je to pro mladší publikum. Přišlo mi to trošku jednoduché, krásný příběh, ale asi v 15 bych ho hltala víc.

Kacennnka
04.11.2019

Tak jo, moc jsem od toho nečekala. Vlastně vůbec nic. A hlavně jsem ani trochu nečekala, že celou knihu spolknu během jednoho dne. Sice mi to občas docela hodně připomínalo Smečku, ale když si vezmu, jak mě Cremerová nas... štvala, tak mi to vůbec nevadí. Není to stoprocentní, ale pět hvězdiček tomu prostě dám!

mysik612
20.10.2019

Kdyby autorka neměla žádnou pasáž dvakrát, kniha by měla maximálně 100 stran.

WeirdoAnne
30.08.2019

Myšlenka o lidech měnící se v ...cosi, co je něco jako drak, mi zní hezky. Hlavní hrdinka byla fajn, její sestru jsem však měla o trošku radši, to ale až od druhého dílu. Kniha je čtivá a i když se trochu opakuje, tak za ten nápad musím přičíst další hvězdičku.

spoiler..ale jenom trošku :D Další milostný trojúhelník, tenhle tam ale sedí a ani mi tam tolik nevadil

Tři temné koruny
Tři temné koruny