Půlnoc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třináctiletá Violet vždycky byla ve stínu staršího okouzlujícího a panovačného bratra Willa, který dokázal být jednu chvíli milý a ohleduplný a vzápětí krutý a nemilosrdný. Nedávno se ovšem Will dozvěděl překvapivé tajemství o své minulosti a od té doby se všechno jen zhoršilo. Violet utíká do světa fantazie zaplněného nadpřirozenými postavami, které vytváří její nejoblíbenější autor Casper Dream. Když do školy přijde nová žákyně Jasmine, která se s Violet hned spřátelí, zdá se, že by se vše mohlo obrátit k lepšímu. Pomůže Jasmine své kamarádce vymanit se z Willova magického područí? Román od známé a oblíbené autorky Jacqueline Wilsonové je plný kouzel a tajuplné atmosféry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3921/big_pulnoc-qtA-3921.jpg 4.2325
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , BB art
Originální název:

Midnight, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Půlnoc

Burák
29.03.2022

Škoda, že když jsem byla věkem cílovkou pro knížky J. Wilson, ještě u nás nebyly běžně dostupné. Píše fakt skvěle a jsem si jistá, že bych ve svých 10+ letech, od téhle autorky louskala jednu knížku za druhou. Z pohledu dospělého čtenáře to samozřejmě už tak bez připomínek není, ale vzhledem k tomu, že prostě nejsem cílovka, rozhodně to nepovažuju za minus. Není mi tedy jasné, proč zrovna tahle kniha patří k nejoblíbenějším (ty co jsem dosud četla mi asi přišly minimálně stejně dobré, některé dokonce o dost lepší), ale i tak jsem si ten večer při čtení Půlnoci moc užívala.

Josh
20.01.2022

První kniha od vychvalované a úspěšné autorky dětských knih nenadchla, ale umí dobře popsat postavy, jejich pocity, postoje, rodinné vztahy. Tím se „dostane pod kůži“ mladším čtenářům a dětem. Jinak mi půvab knihy uniká, zvláště tajemno, natož kouzla. Co však nechápu jak to, že rodiče nevidí, že jsou v tomto příběhu vykresleni jako bezcitní, nevšímaví, skoro jako padouši – a to čtou jejich děti?


kristinica
14.06.2020

Jacqueline Wilson byla moje oblíbená autorka, když jsem vyrůstala a zrovna Půlnoc byla asi moje nejoblíbenější, taková trochu temná a tajemná. Myslím, že paní Wilson přivedla spoustu holek ke čtení.

ZuzanaStrnadová
01.04.2020

Krááásná knížka pro dospívající :-)

Angie_Missfit
03.01.2019

Skvělá kniha o prolínání světa fantazie dospívající Violet a reality, s níž je občas těžké se vyrovnat. Řekla bych, že Půlnoc je jedna z nejtemnějších knih od Jacqueline Wilsonové, což rozhodně není vada na kráse. Naopak, celý příběh má příjemně tajemný podtón a finále knihy je dobře vykonstruované. Je velmi snadné vžít se do pocitů Violet, které oscilují mezi světem dětí a dospělých i mezi nezměrnou láskou a zároveň strachem ze staršího bratra. Doporučuji všem, kteří měli nebo ještě mají raději svůj bohatý vlastní svět fantazie, než holou a šedou realitu.

Ajda300
27.11.2018

Když jsem začala chodit do knihovny tak jsem vždy velkým obloukem obešla police s nápisem DÍVČÍ ROMÁNY s podnadpisem Jacqueline Wilsonová. Jednoho dne jsem si položila otázku: Proč to vlastně dělám? Odhodlaně jsem vstala a vydala se k polici. Vzala jsem první knihu která mi přišla pod ruku. Byla to právě Půlnoc a já z ní byla naprosto uchvácena. Violet jakoby vystoupila za mnou z knihy a stala se mou kamarádkou která mi povyprávěla svůj úžasný příběh.Ještě v knihovně jsem ji dočetla a půjčila si domů další tři knihy od J. W. Právě Půlnoc mě přesvědčila o spisovatelské dovednosti autorky a tu knihu budu navždy milovat.

Barik05
25.11.2018

Moc pěkné, ale konec mi přišel takový nedokončený.

Nela.Rob
05.04.2018

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

1