Půlnoc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třináctiletá Violet vždycky byla ve stínu staršího okouzlujícího a panovačného bratra Willa, který dokázal být jednu chvíli milý a ohleduplný a vzápětí krutý a nemilosrdný. Nedávno se ovšem Will dozvěděl překvapivé tajemství o své minulosti a od té doby se všechno jen zhoršilo. Violet utíká do světa fantazie zaplněného nadpřirozenými postavami, které vytváří její nejoblíbenější autor Casper Dream. Když do školy přijde nová žákyně Jasmine, která se s Violet hned spřátelí, zdá se, že by se vše mohlo obrátit k lepšímu. Pomůže Jasmine své kamarádce vymanit se z Willova magického područí? Román od známé a oblíbené autorky Jacqueline Wilsonové je plný kouzel a tajuplné atmosféry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3921/big_pulnoc-qtA-3921.jpg 4.2309
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , BB art
Originální název:

Midnight, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (41)

Kniha Půlnoc

Josh
20. ledna

První kniha od vychvalované a úspěšné autorky dětských knih nenadchla, ale umí dobře popsat postavy, jejich pocity, postoje, rodinné vztahy. Tím se „dostane pod kůži“ mladším čtenářům a dětem. Jinak mi půvab knihy uniká, zvláště tajemno, natož kouzla. Co však nechápu jak to, že rodiče nevidí, že jsou v tomto příběhu vykresleni jako bezcitní, nevšímaví, skoro jako padouši – a to čtou jejich děti?

kristinica
14.06.2020

Jacqueline Wilson byla moje oblíbená autorka, když jsem vyrůstala a zrovna Půlnoc byla asi moje nejoblíbenější, taková trochu temná a tajemná. Myslím, že paní Wilson přivedla spoustu holek ke čtení.


ZuzanaStrnadová
01.04.2020

Krááásná knížka pro dospívající :-)

Angie_Missfit
03.01.2019

Skvělá kniha o prolínání světa fantazie dospívající Violet a reality, s níž je občas těžké se vyrovnat. Řekla bych, že Půlnoc je jedna z nejtemnějších knih od Jacqueline Wilsonové, což rozhodně není vada na kráse. Naopak, celý příběh má příjemně tajemný podtón a finále knihy je dobře vykonstruované. Je velmi snadné vžít se do pocitů Violet, které oscilují mezi světem dětí a dospělých i mezi nezměrnou láskou a zároveň strachem ze staršího bratra. Doporučuji všem, kteří měli nebo ještě mají raději svůj bohatý vlastní svět fantazie, než holou a šedou realitu.

Ajda300
27.11.2018

Když jsem začala chodit do knihovny tak jsem vždy velkým obloukem obešla police s nápisem DÍVČÍ ROMÁNY s podnadpisem Jacqueline Wilsonová. Jednoho dne jsem si položila otázku: Proč to vlastně dělám? Odhodlaně jsem vstala a vydala se k polici. Vzala jsem první knihu která mi přišla pod ruku. Byla to právě Půlnoc a já z ní byla naprosto uchvácena. Violet jakoby vystoupila za mnou z knihy a stala se mou kamarádkou která mi povyprávěla svůj úžasný příběh.Ještě v knihovně jsem ji dočetla a půjčila si domů další tři knihy od J. W. Právě Půlnoc mě přesvědčila o spisovatelské dovednosti autorky a tu knihu budu navždy milovat.

Barik05
25.11.2018

Moc pěkné, ale konec mi přišel takový nedokončený.

Nela.Rob
05.04.2018

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

BookLoverJane
01.03.2018

Další úžasná knížka od Jacqueline Wilsonové. Byl to fakt zajímavý příběh, ke kterému se ráda vrátím.

1