Vzdušné zámky

Londýn 1876. Hetty Featherová je docela malé miminko, když ji její matka odloží do špitálu pro nalezence. Ve špitálu je takových dětí mnoho - ale než začne Hetty chodit do školy, musí žít u opatrovnické rodiny. Hetty je chudá, ale šťastná. Žije na venkově se svými "bratry" Jemem a Gideonem. Pomáhá na poli a vymýšlí nejrůznější hry. Jednoho dne děti tajně navštíví cirkusové vystoupení a Hetty uchvátí vystoupení madam Adeliny a jejích koní. Hettyino štěstí ale ohrozí návrat do špitálu, kde teď vládne velmi přísný režim. V den Zlatého jubilea královny Viktorie Hetty opět dostane šanci vidět madam Adelinu - a možná i najít svou pravou matku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47159/vzdusne-zamky-47159.jpg 4.7267

Hetty Feather 1.

Pro děti a mládež
Vydáno, BB art

Hetty Feather, 2008

Kniha Vzdušné zámky

EliškaHavlová

Tyhle knížky jsou opravdu základem mého "dospívání". Četla jsem tedy jen tři díly, protože pak jsem přešla na něco jiného.
Se sestřenicí jsme je četly naráz a pak si o nich povídaly. Velké plus patří tomu, že život hlavní autorky nebyl vždy tak pozitivní a růžový, jak jsem si tehdy myslela, že normálně je. Dost to mladým lidem otevře oči. Doporučuji.

inachisio

Tahle knížka patřila v dětství k mým nejoblíbenějším a stala se základem pro mnoho her. Přečetla jsem ji jedním dechem a ne jednou!

Ruru

Přečetla jsem jedním dechem. Skvělý!!!

midone

Jacqueline Wilson je skvělá autorka. Vzdušné zámky není jedna z takových těch young adult, ale ani to není taková ta hřejivá pohádka pro děti. Bude vás to bavit slibuji!

Hanule166

Úžasné

ali_223

Kniha mě překvapila a moc se mi líbila. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Moc se mi líbil dojemný závěr a i celá kniha.

nikikostadinova
16.06.2019

Nenechte se mýlit obálkou (ačkoliv je pěkná, může klamat), žádný infantilní příběh to není. Velmi věcně, pravdivě ale pro mladé dívky vhodně popsaný příběh hlavní hrdinky z konce 19.století, která utekla za cirkusem, dokonce dvakrát. Žádná velká legrace, ale velmi dobrá kniha.

Kupcovka
27.01.2019

Knížka byla nádherná. Já pro ni nemám slov. Hetty se mi líbila odhodláním, jak se šla v nalezinci podívat za Gideonem, a jak byla odhodlaná jít do cirkusu za Madame Adelinou, kvůli které se vydala přes půlku Londýna. J.W. píše krásné knížky, takže pro tuto knížku dávám 5 hvězdiček. Doporučuji!

Projekt Loty
Projekt Loty