Vzdušné zámky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Londýn 1876. Hetty Featherová je docela malé miminko, když ji její matka odloží do špitálu pro nalezence. Ve špitálu je takových dětí mnoho - ale než začne Hetty chodit do školy, musí žít u opatrovnické rodiny. Hetty je chudá, ale šťastná. Žije na venkově se svými "bratry" Jemem a Gideonem. Pomáhá na poli a vymýšlí nejrůznější hry. Jednoho dne děti tajně navštíví cirkusové vystoupení a Hetty uchvátí vystoupení madam Adeliny a jejích koní. Hettyino štěstí ale ohrozí návrat do špitálu, kde teď vládne velmi přísný režim. V den Zlatého jubilea královny Viktorie Hetty opět dostane šanci vidět madam Adelinu - a možná i najít svou pravou matku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47159/vzdusne-zamky-47159.jpg 4.7281
Série:

Hetty Feather 1.


Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Historické romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

Hetty Feather, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (72)

Kniha Vzdušné zámky

A.books
19.04.2021

Boží knížka

Elulilinka1
10.04.2021

Krásná kniha, pořád si pamatuju, jak mi před třemi lety učarovala...


vikaa
27.03.2021

Kniha pro mladé čtenářky mě zaujala a pobavila, přestože už dávno nepatřím mezi cílovou skupinu. Příběh malé, ale kurážné Hetty nás přenese do Anglie konce 19. století, kde je všechno o dost složitější, pokud se nenarodíte v té správné kolíbce. Ale touha po pravé mateřské lásce a po lásce vůbec trvá napříč věky a životním okolnostem...
Líbilo se mi, jak bylo vylíčeno prostředí nalezince a užívala jsem si i líčení oslav královny Viktorie v Londýně. S chutí si přečtu i další díly, pokud na ně někdy někde narazím.

sadlo
20.03.2021

Paní spisovatelka Jacqueline Wilsonová je PANÍ SPISOVATELKA. Její knihy může číst každá generace.Citlivé, čtivé, humorné, inteligentní. Kdo má rád např. Málinka a Lálinka, Madynka, Hra na Bets Bowovou, Táta Sekáč....Sáhněte po této knize a jejím pokračováním.Pořiďte si je do domácí knihovny.

Audrey122
05.01.2021

Tyto knížky jsou prostě součástí mého já když jsem byla menší často jsem je četla, určitě moc doporučuji mladším čtenářům

EliškaHavlová
08.09.2020

Tyhle knížky jsou opravdu základem mého "dospívání". Četla jsem tedy jen tři díly, protože pak jsem přešla na něco jiného.
Se sestřenicí jsme je četly naráz a pak si o nich povídaly. Velké plus patří tomu, že život hlavní autorky nebyl vždy tak pozitivní a růžový, jak jsem si tehdy myslela, že normálně je. Dost to mladým lidem otevře oči. Doporučuji.

inachisio
18.08.2020

Tahle knížka patřila v dětství k mým nejoblíbenějším a stala se základem pro mnoho her. Přečetla jsem ji jedním dechem a ne jednou!

Ruru
01.07.2020

Přečetla jsem jedním dechem. Skvělý!!!

1