Vzdušné zámky

Londýn 1876. Hetty Featherová je docela malé miminko, když ji její matka odloží do špitálu pro nalezence. Ve špitálu je takových dětí mnoho - ale než začne Hetty chodit do školy, musí žít u opatrovnické rodiny. Hetty je chudá, ale šťastná. Žije na venkově se svými "bratry" Jemem a Gideonem. Pomáhá na poli a vymýšlí nejrůznější hry. Jednoho dne děti tajně navštíví cirkusové vystoupení a Hetty uchvátí vystoupení madam Adeliny a jejích koní. Hettyino štěstí ale ohrozí návrat do špitálu, kde teď vládne velmi přísný režim. V den Zlatého jubilea královny Viktorie Hetty opět dostane šanci vidět madam Adelinu - a možná i najít svou pravou matku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47159/vzdusne-zamky-47159.jpg 4.7238

Hetty Feather (1.)

Hetty Feather (2008)

Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art

Kniha Vzdušné zámky

Kupcovka

Knížka byla nádherná. Já pro ni nemám slov. Hetty se mi líbila odhodláním, jak se šla v nalezinci podívat za Gideonem, a jak byla odhodlaná jít do cirkusu za Madame Adelinou, kvůli které se vydala přes půlku Londýna. J.W. píše krásné knížky, takže pro tuto knížku dávám 5 hvězdiček. Doporučuji!

Angie_Missfit

Kniha mě bavila a myslím, že kdybych ji četla v mladším věku, Hetty by se stala mou absolutní favoritkou mezi knižními hrdinkami pro svůj úžasný temperament a osobnost. Teď už jsem na příběh nahlížela trochu dospělejším pohledem a možná proto mě mrzelo, že některé věci v příběhu nebyly úplně domyšlené, nebo vyzněly do ztracena. Každopádně jsem po přečtení litovala, že J.W. nepíše knihy v podobném duchu zaměřené na starší a dospělé čtenáře (páni, jak mě by bavilo číst trilogii o milostném trojúhelníku Hetty, Jema a Bertieho! O tom, koho z nich si nakonec vybere a jak s ním bude žít :-)). Musím se smířit s tím, že J.W. je především dětská autorka a některých věcí se v jejích románech zkrátka nedočkám. Vím, že existuje moře knih pro dospělé na podobné téma, ale prostě nejsou tak krásně napsané. Ještě musím vypíchnout hezké ilustrace a grafickou úpravu knihy. Podtrženo sečteno: jedná se o skvěle napsanou a čtivou knihu, na kterou navazují další (neméně kvalitní) díly. Rozhodně doporučuji.

bata44
06.11.2018

Pro mě SUPER.
Všechny knihy této autorky miluji, ale Hetty je pro mě nejlepší, asi proto že je úplně stejně cholerická.

Lisa123
26.08.2018

Moc hezká kniha (ostatně jako všechny knihy této autorky). Dlouho jsem ji odkládala, vlastně celou tuto sérii o Hetty, ale jsem opravdu ráda, že jsem se ke čtení dokopala. No, dokopala, možná tak k první stránce, pak už jsem nemohla knihu zvědavostí, jak to bude s Hetty dál, odložit. Postava Hetty je mi velmi sympatická. Především tím, že má dobré srdce a myslí více na ostatní, než na sebe. Líbí se mi, jak autorka popisuje pocity všech postav, člověk se pak do děje více vžije. Už se těším, až si přečtu další díl. Knihu můžu jedině doporučit :)

fajka
27.07.2018

Úžasná kniha, strašně mě bavila. Ale trochu mi to pokazilo, že mi moje sestra řekla ještě než jsem to začala číst, že od Hetty matka je Ida. Ale i tak mě ta kniha zaujala. Bylo mi Hetty v hodně částí knihy líto. Na tuto knihu budu často vzpomínat. Doporučuji!!!

denda.holodova
24.02.2018

Dobrý den chtěla sem se zeptat zda by jí někdo neprodal ?

DancerJaneBooks
04.02.2018

Moc se mi tahle knížka líbila. Na to, že jsem si na začátku knihy myslela, že ta kniha nebude kdovíjak zajímavá, tak jsem se hooodně mýlila. Moc mě baví číst Hettyiny příběhy o životě v nalezinci. Myslím, že tato kniha a celá série je úplně nejlepší od Jacqueline. Hetty je moc odvážná a sebevědomá hrdinka. Závěr knihy byl hodně dojemný. Těším se na další díly.

Žirafa5000
04.01.2018

Krásná a dojemná kniha. Nejdřív jsem jí po 3 stranách zahodila ale pak se k ní vratila a byla jsem nadšená. Přečetla jsem i ostatní díly. (Konec snění, za hlasem srdce ,hvězdička,život není kabaret.)
VŘELE DOPORUČUJI TOTO I OSTATNÍ DÍLY! !!!!!!!!!!

19. století Anglie

Jacqueline Wilson