Konec snění

Hetty Featherová dostala jméno v nalezinci, kam ji její matka odložila hned po narození. Vždycky ale chtěla mít jméno podle svých safírově modrých očí. Po šťastném shledání se svou matkou doufá, že její nové jméno, Sapphire Batterseaová, pro ni bude znamenat i novou budoucnost. Když se však musí postavit na vlastní nohy, zjišťuje, že její život není takový, jak si ho vysnila. Staňte se svědky Hettyiných zážitků a malérů v její první práci. Stále touží po setkání s milovaným Jemem, ale nachází také nového přítele - řeznického pomocníka Bertieho. Ovšem její skvělé plány a sny se pořád ne a ne uskutečnit - spíš se zdá, že budoucnost pro ni nechystá nic pěkného. Dokáže se s tím vším Hetty vypořádat? Pokračování Vzdušných zámků od nám dobře známé autorky dětských bestsellerů je určeno pro čtenářky od desíti do patnácti let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135807/konec-sneni-135807.jpg 4.5219

Hetty Feather 2.

Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Sapphire Battersea, 2011

Kniha Konec snění

VioletMokrasova
09.12.2021

Hetty, Sapphire nebo Esmeralda? Nejvíc se mi líbí Sapphire protože, ji to dala Ida

ale nejvíc zvyklá jsem na Hetty. Esmeralda ji moc nikdo neříkal. Hetty mi od začátku byla dost sympatická. Druhý díl vypráví o čtrnáctileté dívce která se zrovna chystá do služby. Knížka byla veselá a někdy zase smutná.... Ovšem krásná.

Ida - Stejně laskavá jako dříve. Vadilo mi že nikomu neřekla že má tuberkulózu když to sama tušila nebo dokonce věděla. Kdyby to řekla třeba by se s tím ještě dalo něco dělat.

Pan Buchanan - Ze začátku jsem věřila že by mohl Hetty pomoct. Že by byl něco jako její děda a zamiloval si ji. Podle mě kdyby Hetty řekl že chce upravit její paměti tolik by se nezlobila.

Paní Keatová - Podle mě byla v pohodě. Taková laskavá (někdy teda přísná) paní.

Sára - Moc se mi nelíbila ale na Hetty byla hodná.

Grewodovi (nebo jak se jmenovala ta rodina) - Všichni byli opravdu moc milý.

Freda - Jak jen byla roztomilá ta Freda. Bylo mi ji strašně líto jak si třeba nemohla koupit oblečení nebo tak.

Hetty má fakt hodně přátel....

makul
23.01.2021

Většinu knih obvykle čtu jen jednou, ale vzhledem k tomu, že Jacqueline Wilsonová byla v dětství jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek, tak jsem udělala výjimku. Mladší sestra ji zrovna dočetla, tak jsem si ji taky musela znovu přečíst :D Jako oddechovka fajn.

KatieWolfLover
27.09.2020

Opět Jacqueline nezklamala a Hetty jsem si zamilovala ještě více než předtím. Některé části byly podle mě trochu předvídatelné, ale v konečném důsledku mi to vůbec nevadilo. Už se těším na třetí část :).

inachisio
18.08.2020

Skvělé, čtivé, dojemné. Krásné..

ali_223
02.08.2020

(+ SPOILER) Stejně jako u prvního dílu přečteno jedním dechem. Neuvěřitelné, jak může autorka tak vystihnout pocity mladé dívky. Když jsem knihu dočetla nemohla jsem uvěřit, že už je konec. Takhle to skončilo?! SPOILER: Nemohla jsem uvěřit, že maminka Hetty (Sapphire) opravdu umřela... KONEC SPOILERU
Každopádně se už sháním po třetím a posledním dílu.
Knihu přesto doporučuji.

midone
04.05.2020

Co mám říkat? Že bude kniha skvělá vám napoví už anotace.

Elka252
03.04.2020

Nádherná kniha!

nikikostadinova
12.07.2019

Nemohla jsem tomu uvěřit, ale vážně jsem to přečetla za den. Stejně jako u prvního dílu, obálka působí infantilně, obsahem je kniha úplně jinde.