Holka z popelnice

Aprílová přeháňka jí říkají proto, že každou chvíli brečí. A Holka z popelnice proto, že ji jako novorozeně někdo bez dlouhých cavyků hodil do popelnice. Dnes slaví čtrnácté narozeniny a je pevně rozhodnutá vypátrat pravdu o své minulosti. Když se ohlíží zpátky, vybavuje si někoho, komu říkala „maminko“ – ale bylo tu i plno jiných žen, které jí dělaly mámu. Třeba Pat, pěstounka drzé a protřelé Lindy, kterou určitě znáte z předchozí knížky Jacqueline Wilsonové Průšvihářky. A pak je tu také Marion. Kdyby si jen dokázala vzpomenout na svou opravdickou mámu, nebo ji dokonce najít.. Není snadné zapomenout na staré nálepky a zjistit, kým doopravdy je. Podaří se jí to, nebo zůstane „Holkou z popelnice“? Další nezapomenutelný příběh pro „náctileté“ z pera známé a oblíbené autorky knih pro děti a mládež, jež v Británii sklidila mnoho literárních cen....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/4420/holka-z-popelnice-4420.jpg 4263

Dustbin baby (2003)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art

Kniha Holka z popelnice

DancerJaneBooks
01.03.2018

Moje druhá knížka od Jacqueline Wilsonové. Četla jsem ji sice ve třetí třídě, takže jsem to nemusela ještě moc pochopit, ale i tak mě hodně nadchla.

denda.holodova
24.02.2018

Moc scháním tuto knihu a nikde jí už nemají neprodá mi jí někdo? :(

book123
05.12.2017

Minule jsem s komentářem spěchala, a tak jsem si nemohla užít svojí oblíbenou činnost na Databázi. Kniha mě zaujala nápaditou obálkou, která se k příběhu velmi hodí. April je fajn holka. Moc se mi líbila pasáž s Lindou. Průšvihářky mi ale přijdou pro menší a navíc by mi tam Mandy, nebo jak se ta holka tam jmenuje, úplně neseděla.

book123
16.10.2017

Knihu jsem přečetla za dva dny a byla super.

SmallLucia
17.09.2017

Má úplně první kniha od této autorky a jako malá jsem ji přečetla hned několikrát. Podle mě píše autorka skvělě pro mladší čtenáře.

knihomolkačenka
23.04.2017

tato kniha je hodně na zamyšlení spíž pro starší čtenářky

medlovice
20.04.2017

Ten konec se mi moc líbil. Někdy si někoho vysníme a pak zjistime. že realita je úplně jiná a vysněná osoba není snová.

Kačkaknihomol
29.03.2017

Čekala jsem trochu něco jiného, ale taky fajn.

sirotci adopce

Jacqueline Wilson