Holka z popelnice

Aprílová přeháňka jí říkají proto, že každou chvíli brečí. A Holka z popelnice proto, že ji jako novorozeně někdo bez dlouhých cavyků hodil do popelnice. Dnes slaví čtrnácté narozeniny a je pevně rozhodnutá vypátrat pravdu o své minulosti. Když se ohlíží zpátky, vybavuje si někoho, komu říkala „maminko“ – ale bylo tu i plno jiných žen, které jí dělaly mámu. Třeba Pat, pěstounka drzé a protřelé Lindy, kterou určitě znáte z předchozí knížky Jacqueline Wilsonové Průšvihářky. A pak je tu také Marion. Kdyby si jen dokázala vzpomenout na svou opravdickou mámu, nebo ji dokonce najít.. Není snadné zapomenout na staré nálepky a zjistit, kým doopravdy je. Podaří se jí to, nebo zůstane „Holkou z popelnice“? Další nezapomenutelný příběh pro „náctileté“ z pera známé a oblíbené autorky knih pro děti a mládež, jež v Británii sklidila mnoho literárních cen. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/4420/holka-z-popelnice-4420.jpg 4229

Dustbin baby (2003)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art

knihomolkačenka

tato kniha je hodně na zamyšlení spíž pro starší čtenářky

medlovice

Ten konec se mi moc líbil. Někdy si někoho vysníme a pak zjistime. že realita je úplně jiná a vysněná osoba není snová.

Kačkaknihomol

Čekala jsem trochu něco jiného, ale taky fajn.

Damaj

Moje nejoblíbenější

Sofie45
09.08.2016

Jakožto 11letá holčička jsem si u této knížky neuvěřitelně poplakala. Vzpomínám na ni s opravdovou láskou, je to jedna z mých nejoblíbenějších od Jacqueline Wilson. Dnes bych po ní již pochopitelně asi nesáhla - už z důvodu, že si nechci kazit krásné vzpomínky, neboť by na mě s největší pravděpodobností po 5 letech neudělala stejný dojem, ale v mém srdci bude žít...minimálně ještě hodně dlouho :)

Ema007
12.07.2016

Tahle knížka je asi nejlepší z těch co jsem od J.W. četla. Je sice dost smutná a dokonce jsem u ní i brečela, ale to na ní bylo fajn. Mě se moc líbila, ale pokud nemáte rádi smutné knížky, tak ji radši nečtěte.

Anonymka1
12.07.2016

Smutná kniha :(

SeverusSnape
16.05.2016

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)

mazinka
15.12.2015

tato knížka se mi moc nelíbila ale spisovatelka je fantastická a její některé knížky taky :)

SimčaTvrzová
26.10.2015

Znám i jiné knihy od JW ale tahle mě moc nenatchla v prostřetku to bylo napínavé ale na konci mě to sklamalo!

MirijamFrankl
20.05.2015

Moc se mi nelíbila, ale nikomu jeho názor neberu.

SabinaV.
06.01.2015

Čekala jsem trochu víc. Byly do sebe hodně propletené současnost s minulostí, April mi je hrozně nesympatická a Její kamarádky jsem taky nemohla vystát.... Ale nápad dobrý, příběh je dojemný a snadno se vžijete do chudáka April :)

Sabka123
23.07.2014

Další nejlepší knížka od této spisovatelky. Úplně jsem soucítila s April.

Mona.Lisa
23.04.2014

Celou knížku jsem prožívala s April a nenáviděla jsem Pearl (dodneška nevim jak se to strašný jméno čte :) ) byla to vůbec nejlepší knížka od JW kterou jsem četla a s nadšením sem jí dala přečíst babičce, sestřenici a všem možnejm kamarádkám, abych se snimi podělila o tento krásný životní příběh!

jolli
19.04.2014

Tohle je 1. co jsem od JW přečetla, April mi bylo strašně líto.

cass
09.04.2014

Tahle kniha mě chytla a dočetla jsem jí hned, jak jí máma přinesla z knihovny.:)

Klaris 99
20.03.2014

Nebyla to ta nejlepší kniha od JW, protože jsem si tak trochu říkala, že už jsem to někde četla. Takové Vadí, nevadí bylo skoro stejné, opravdu se lišilo jen v málo věcech.
Ale zase musím říct, že se to s lehkostí četlo a byla to taková oddychovka. Jacqueline píše hezky i o věcech, které rozhodně hezké nejsou.
I když to nebylo uplně ono, tak za to jí patří obdiv.

Sarah13
30.01.2014

Další skvělý příběh od skvělé spisovatelky. Nemám, co víc k tomu dodat.

Véča
02.11.2013

Podle mě je to krásná knížka. Moc se JW povedla. všem ji doporučuji :)

pakoshka
22.05.2013

Jedna z těch slabších od JW, bohužel. Nemám ráda opakování motivů a u Holky z popelnice už těch opuštěných holek na mě bylo moc.

Emma124
08.04.2013

Krásná knížka, ale na mě moc krátká :D Přečetla jsem ji za 2 dny :)

Dep8
01.01.2013

Tato knížka patřila mezi mé první a musím říct, že jsem si její čtení užila a nečetla jsem ji jen jednou! :) Je to příjemný, občas smutný příběh holky jménem April. :) Tuto knížku už ale moc nedoporučuji čtenářům, kteří jsou starší věku 15ti let. :D

Lucka66
15.04.2012

Strašně smutný příběh, April si toho musela projít hodně než našla skutečnou ,,maminku,,..

Slečna L.
14.03.2012

Smutná, ale krásná! Rozhodně doporučuji, jedna z nejlepších knih od J. Wilson.

sabanka
29.02.2012

chudák April. SPOILER: alespoň že nakonec najde alespoň ty všechny a taky Frankieho

kajisek
25.11.2011

chudáček April.Já bych se jí nesmála,ale bavila bych se sní.Ona přece za to nemůže.Je to člověk...........já už jsem se zase moc vžila do nějak knihy.To se mi stává furt.Já bych asi bez fantazie a snění ani nežila:D

fransi
21.04.2011

Kniha se mi dobře četla. Velké písmena zajímavá a taky trochu smutná. Doporučuji

Jacqueline Wilson

Jacqueline Wilson