První láska

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Devět důvodů, proč si přečíst tuhle knížku: 1. Je o třech holkách, které chodí do devítky. 2. Můžete se dozvědět spoustu mých tajemství. (Já se jmenuju Sally.) 3. Totéž platí o mé nejlepší kamarádce Nadě. 4. Totéž platí o mé stejně nejlepší kamarádce Magdě. 5. Můžete se přesvědčit, jestli se vašich devět nejoblíbenějších hrdinů shoduje s mými. 6. Můžete se propadat hanbou nad mými nejtrapnějšími zážitky. 7. Můžete zažít spoustu legrace. (Smát se budete hlavně mně.) 8. Možná si taky trochu popláčete. 9. A NAVÍC se ještě dozvíte spoustu věcí O KLUKÁCH!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3924/prvni-laska-3924.jpg 3.9320
Série

První 1.

Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, BB art
Orig. název

Girls in love, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha První láska

Přidat komentář
Bajuli
01. srpna

Myslela jsem si, že mě kniha nebude bavit, ale opak byl pravdou. Vtipné momenty, kluci, tři nejlepší kámošky.. Je to hodně příjemná kniha, čte se rychle, což je fajn. Líbí se mi, jak to dopadlo, Sally nakonec nemohla ničeho litovat, akorát chudák Naďa.. ("kdo přečetl ví o čem se bavím") Doporučuju pro holky, které do devítky brzy půjdou, nebo už v ní jsou..

Pulp_catastroph
20. července

Hrdinkou je otylá dívka s nízkým sebevědomím.


LillyM.
06. června

A mně se to prostě líbí, já jsem se teda nenudila:D

KajkaMicinka
02.09.2019

Tuto knihu opravdu doporučuji těm co mají první lásku a nějaké trable. Mě se knížka opravdu moc líbila, ale já na tyhle románky moc nejsem...

BookLoverJane
20.03.2019

Tak jsem si po jedné těžké knize chtěla dát nějakou oddechovku a sáhla jsem po téhle knížce od Jacqueline Wilson. Po pár knihách od jiných autorů jsem si zase přečetla něco od ní a bylo to vážně moc fajn. Tahle kniha je vlastně o problémech jedné deváťačky, stejně staré jako já, což mi přišlo super, protože jsem si ji se mnou mohla aspoň porovnat. Tahle kniha má poměrně málo stránek, takže jsem předpokládala, že to bude něco na oddech, prostě, že to nebude moc náročné jako předchozí kniha, kterou jsem četla. Hned jsem se do téhle knížky začetla, stránky mi doslova utíkaly pod rukama a byla to vážně super oddechovka. Číšila z toho úplně taková ta typická wilsonovská atmosféra (kdo nečetl žádnou její knihu, tak je mi líto, že nevíte, co je to za skvělou atmosféru :D) a bavilo mě to. Byly tam i vtipné momenty a vždycky se mi líbily na konci kapitoly (nebo začátku?) takové ty devět nej... něčeho.. to mě bavilo. Nejvíc jsem se viděla asi v devíti nejtrapnějších momentech. Názvy kapitol byly hodně originálně vymyšlené, to bylo taky skvělé. A taky jsem předpokládala, že tam bude i devět kapitol a bylo :). Je to super vymyšlené, že jeden ze symbolů téhle knížky je číslo devět, především protože Sally jde tento rok do devítky. Moc se mi taky líbilo, jak tam byly zmíněny hodněkrát slavné osobnosti.
Hlavní hrdinka Sally řeší občas podobné problémy jako já a někdy mi byla i podobná. Název knihy může trochu svádět k myšlenkám, že tahle kniha bude vlastně o trochu něčem jiném, ale vlastně až úplně na konci knihy můžeme říct, že název odpovídá tomu, co se tam děje. Je to vlastně napsáno před dvaceti lety, myslím, že je to jedna z nejstarších knih od Jacqueline, ale stejně jsem tam moc neviděla žádný rozdíl mezi dnešní a tehdejší dobou. Sally má podobný vkus jako já na známé osobnosti - John Lennon, Freddie Mercury, Kermit.. :). To se mi moc líbilo a mám to tam zaznačené. Samozřejmě tam byly občas i smutné momenty, ale jenom vlastně kvůli tomu, že hlavní hrdinka už v tomhle věku postrádala nějakého kluka a mermomocí nějakého chtěla, protože její kamarádky taky mají a prostě Vysněný Dan a všechno se to tak nešťastně semlelo dohromady, že Sally prostě tak strašně moc touží po nějakém klukovi, v čemž jsme se teda neshodovaly, ale nevadilo mi to. Naďa mi připadala v pohodě, ale když se zbláznila do Liama, tak mě štvala. Hlavně tím, jak byla celkem hloupá, ale potom jí to naštěstí došlo. Jinak byla fajn. Magda byla taková celkem dost odvážná, ani jsem ji moc ráda neměla, ale ne že bych ji nějak nenáviděla.. prostě neutrál. Sallyin bratr Dalamánek mě na začátku šval, když byl tak upřednostňovaný, ale jinak byl taky celkem v klidu, ale jeho jméno se mi teda nelíbí :D. Hlavně mě štval Sallyin táta, protože se skoro pořád, hlavně na začátku, věnoval tomu Dalamánkovi a taky se smál jeho urážlivému "vtipu" mířeného na Sally. V tom momentu mi jí bylo fakt líto a jejího otce jsem nechápala. Anna byla hodně milá, na to, že to byla Sallyina macecha. Taky mě hodně udivilo, že tam jsou tak počeštěná ta jména, takže mě fakt zajímá, jaké byly v originále. Dan mi ze začátku připadal jako pohodový kluk. Až mi ho bylo líto, jak ho někdy Sally tak setřela nebo odbyla. Ale potom, jak jí začal psát ty dopisy a jak začal být takový vlezlý a vnucovat se jí a jak vždycky říkal, že spolu chodí, i když to nebyla pravda, pořád říkal: ,,A co mám udělat hrdinského, abych byl borec".. a něco v tom smyslu, tak mi začal pěkně lézt na nervy. Až mi začal připomínat jednoho blbce, který se mně připletl do cesty. Chtěla jsem aby byli jenom kamarádi. Ale co se stane na konci knihy?!??! To, co jsem přesně nechtěla. Sice to tam nebylo úplně p ř e s n ě řečeno, ale asi jsme si z toho měli odvodit, že ano. No, tak ale nevadí no. Nic to nemění na tom, že se moc těším na další díly a chci vědět, jak to se Sally bude dál.

Angie_Missfit
02.01.2019

Jako dítě a náctiletá jsem knihy od Jacqueline Wilsonové zbožňovala a byla jsem schopná přečíst je za jedno odpoledne a potom znovu a znovu, dokud jsem neznala celé pasáže zpaměti. První láska je určena všem holkám, jejichž věk končí na -náct a jejichž středobodem světa se postupně stávají kamarádky a samozřejmě kluci. Přečetla jsem celou triologii a musím říct, že Sally, Naďa a Magda si získaly mé srdce (vždyť kdo z nás se v tom věku netrápil kvůli vzhledu a neměl nejlepší kamarádky, s nimiž se řešilo skoro všechno)! :-) Pohled na dospívání mi v podání Jacqueline Wilson přišel jako jeden z nejpříjemnějších a nejpřirozenějších, které jsem četla. I teď v dospělosti mi to přijde takové miloučké :-). Doporučuji.

Twinny
27.12.2018

Sérii jsem přečetla celou. Docela pěkné. Pokud si chcete přečíst románek pro dospívající dívky, doporučuji spíš Alici od Karen McCombie.

Arinta27
08.09.2018

Výborná kniha

1

Doporučujeme

Tajemství
Tajemství
Slunce je také hvězda
Slunce je také hvězda
Pět kroků od sebe
Pět kroků od sebe
Princezniny deníky
Princezniny deníky

Autor a jeho další knihy

Jacqueline Wilson
britská, 1945

všech 60 knih autora

Podobné knihy

Kniha První láska je v

Právě čtených2x
Přečtených672x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených17x
Knihotéce73x
Chystám se číst16x
Chci si koupit5x
dalších seznamech3x